(fot. Ilona Wiśniewska)

Finnmark - koniec świata i jego początek. Odkrywamy tajemnice północnych krańców Norwegii

Na mapie świata nie ma już białych plam, ale wciąż są obszary, które jawią nam się jako tajemnicze, nieprzystępne. Niewątpliwie należy do nich daleka i mroźna północ Norwegii. Kraina porywistych wiatrów i nocy polarnej. Dzięki Ilonie Wiśniewskiej i jej książce ?Hen? możemy poczuć klimat tego magnetyzującego miejsca.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (83)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • polonia_znaczy_polska

  Oceniono 10 razy -2

  Co za bełkot

 • wwrr1

  Oceniono 4 razy -2

  i jak się z tym nie zgodzić

 • lech13

  Oceniono 8 razy -2

  Dzisiaj wydanie gazety retro, teksty tylko drugiej świeżości ?

 • rikol

  Oceniono 11 razy -7

  dzieci z bullerbyn to szwedzka książka, szwedzkiej pisarki. Jeśli reszta informacji jest tak samo prawdziwa, to ta książka nadaje się tylko do kosza.

  Co do wiary w Boga, Norwegów dyscyplinują imigranci muzułmańscy, według których ateizm powinien być karany smiercią. A przeciw tej mniejszości nikt nie ma odwagi otworzyć ust.

 • teraz1

  Oceniono 15 razy -7

  A cóż Norwegowie mogą wiedzieć o świecie , przecież tam cywilizacja jeszcze nie dotarła. Oni są 100 lat za Polakami

 • roy-cohn

  Oceniono 18 razy -10

  Kompletnie zdegenerowani obcy zimni ludzie - bez empatii, bez żadnej idei w życiu. Żyją by żreć i chlać. Wypaczone umysły pogardzające europejską spuścizną i woiszczające hordy dzikusów niszczących ich własny kraj w zastraszajacym tempie. Kompletnie zaczadzony naród zaślepiony lewactwem i pędzący ku własnej zagładzie.

  (6 lat w Norwegii)

 • dowodca_szwadronow

  Oceniono 33 razy -11

  "Dzieci z Bullerbyn" rozgrywają się w Szwecji, a nie w Norwegii, panie redahtorze.

  Poza tym nie rozumiem, dlaczego każdy niemalże wywiad na Gazecie musi być podszyty ironią i lekceważeniem Polaków i polskiej kultury. Po co?

 • wranek

  Oceniono 18 razy -14

  Pisząc, "nie wierzę w Boga", przyznajecie, że On istnieje. A to, że wierzycie, czy nie wierzycie, nie ma żadnego znaczenia.Ten gość ma was i wasza wiare lub jej brak, w swojej, boskiej Dudzie.

 • rave8

  Oceniono 53 razy -19

  No cóż. Norwegom pozostanie daleka północ lub emigracja do Europy wschodniej. Aby zachować "parytet " poprawności politycznej powiem iż będą uciekali przed leniwymi niedźwiedziami o ciemnym umaszczeniu.

 • kibiczdala

  Oceniono 28 razy -22

  "Nigdy nie bagatelizowałabym umiejętności Saamów do panowania nad siłami natury", ta Pani mowi a potem "Ja sama nie wierzę w żadnego boga" ,to znaczy ze ta Pani to czysty okult. Pisze z nienawiscia o chrzescijanskim Bogu. Po co takie wstawki. ???

 • icek20

  Oceniono 43 razy -31

  Napisanie ksiazki po miesiacu na polnocy Norwegi to naprawde sztuka i pisarka z pod Opola?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX