Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (fot. Łukasz Antczak/AG)

ludzie

''Możecie mnie odwoływać''. I odwołali. Antoni Macierewicz przegrał z Dudą i odchodzi z funkcji szefa MON

Antoni Macierewicz odwołany. Nikt chyba nie doprowadzał przeciwników politycznych do szału tak, jak on. I sojuszników też. Tym razem przegrał. Po pół roku wojny z Andrzejem Dudą odchodzi z MON. Jego następcą został Mariusz Błaszczak.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (625)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ktos2014

  Oceniono 28 razy 26

  DZIWNE UCIEKŁ Z INTERNOWANIA ? UCIEKŁ ZE SMOLEŃSKA
  Rozwalił nasze służby t, teraz osłabia nas oszczerstwami DZIWNE, DZIWNE

 • socrealizm1950

  Oceniono 28 razy 26

  historyk Andrzej Friszkie napisze - na podstawie materiałów IPN - w książce „Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i komandosi”, że obecny minister obrony miał obciążać kolegów w śledztwie w marcu 1968 r. Macierewicz zapowiada pozew przeciw historykowi. Opozycjonista Wojciech Onyszkiewicz, rzekomo obciążony zeznaniami kolegi, opisuje w "Gazecie Wyborczej" kulisy tej sprawy - nie przesądza o jego winie i nazywa go "niezłomnym". - prof. Andrzej Friszke (nominacja z rąk L.Kaczyńskiego w 2010r) podaje w książce konkretne, dostępne w IPN, akta z przesłuchań A.Macierewicza. W "Czarnej Jedynce" był anonimowym członkiem i nie wykazywał żadnego zaangażowania, w przeciwieństwie do Osiatyńskiego czy Celińskiego, którzy już wtedy byli motorami ruchu, W '68 potraktowano go (przez SB) jako nic nie znaczącą płotkę, który szybko zaczął "sypać" na innych - już na pierwszym przesłuchaniu. Prawdopodobnie przez cały czas okres komuny na pasku SB, stąd obsesja "ściganego zająca". Zagadkowa ucieczka z internowania, pobieżność przesłuchań i przeszukań, aresztowania wśród rzeczywistych działaczy, działalność w KOR (po co do działań zbiórki pieniędzy chciał zaangażowania Kuronia czy Lityńskiego? Kto mu to podpowiedział? Dlaczego dobrowolnie przesunął się w cień tych rozpoznawalnych działaczy skoro tak mu zależało na tej organizacji?) Na koniec pytanie: dlaczego mu tak bardzo zależało na dostępie do akt SB po upadku komuny? Czego tam szukał, co chciał znaleźć?

 • kruk6666

  Oceniono 30 razy 26

  Kaczyzm jest tworem FSB i działa według jej zamysłów. Schemat działania jest zawsze ten sam. Z wartości powszechnie szanowanych, robią sobie coś w rodzaju żywej tarczy i przeciwników, którzy wiedzą, że w ten sposób wartość jest degradowana okrzykują wrogami tejże wartości. Lud prosty, o małej wiedzy,ogłupiony przez zboczony kler, nie potrafiący łączyć skutków z przyczynami, daje się wziąć na ten manewr i staje się żołnierzami perfidnych, dobrze przeszkolonych szubrawców - agentów.

 • curious

  Oceniono 29 razy 25

  Pytanie - kiedy i w jakich okolicznościach Antoni M. został zwerbowany przez obce służby którym tak wiernie i skutecznie służy do dziś?

 • jwasz1952

  Oceniono 29 razy 25

  "Dzień świra"- mam na myśli tytuł filmu

 • ml2403

  Oceniono 24 razy 22

  To jest niestety ogólna prawidłowość. W systemie totalitarnym jakim był niewątpliwie PRL w opozycji muszą być ludzie trochę niezrównoważeni, nie martwiący się co będzie jutro z taka odwagą wariata. Oni natychmiast po przywróceniu stanu normalności powinni być odsunięci od pełnienia jakiejkolwiek władzy bo po prostu na czasy normalne się nie nadają. Tylko pojedynczy ludzie z takiej opozycji potrafią się zmienić, ale zasadą jest, że powinni zostać odsunięci wg reguły murzyn zrobi swoje murzyn musi odejść. Niestety tak się najczęściej nie dziej bo oni chcą zapłaty za swoje poprzednie działania i jest to ze szkodą dla państwa jako całości. Klasycznym tego przykładem jest Macierewicz.

 • lica79

  Oceniono 28 razy 22

  Ten człowiek powinien izolowany od wszelkich informacji niejawnych, nie mieć żadnego wpływu na sprawy Polski. Jest nie do uwierzenia że mając taki odlot mozna byc w rządzie

 • leszek.30

  Oceniono 23 razy 21

  Jednak są dokumenty w IPN, które mówią o tym, że Macierewicz donosił do UB na swoich kolegów..!
  IPN powinien opublikować wszystko, co dotyczy Macierewicza, Kaczyńskiego i innych kapusi..!

 • kruk6666

  Oceniono 29 razy 21

  Matką PiS-u jest FSB , ojcem Putin , Kaczafi i Maciarenko ostro pracują żeby zachód się od nas odwrócił , niedługo UE zacznie przykręcać kurek z pieniędzmi , bo nie będzie finansować kościoła , upadających kopalń i 500 zł na których zyska przemysł monopolowy, wtedy Polska pozostanie potęgą w produkcji kamieni do kiszenia kapusty i klęczników turystycznych składanych , taki wam skok cywilizacyjny da PiS, do średniowiecza.

 • sqlap72

  Oceniono 23 razy 19

  Antek ilustracją potrzeby badań prenatalnych.

 • hen-live

  Oceniono 21 razy 19

  Z radością czy bez ale świrem już Antek zostanie na zawsze.Bo nie wiem czy to jest uleczalne.

 • ruter77

  Oceniono 18 razy 18

  Lepszego dla Rosji ministra obrony w Polsce Putin nawet w najlepszych snach nie mógł sobie wymarzyć a życie podsuneło mu Antoniego jaki to my głupi naród aż strach myśleć.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 22 razy 18

  najpierw alczył z kalmstwem potem kłamal i niszczyl ludzi jeszcze bardziej nic komunisci

 • leszekste

  Oceniono 24 razy 18

  Jaka szkoda, że nie leciał tym samolotem. Niestety idioci mają zezowate szczęście

 • acototak

  Oceniono 19 razy 17

  Panu Antoniemu nie powierzyłbym ochrony parkingu, a co dopiero ojczyzny.

 • marymania

  Oceniono 25 razy 17

  Macierewicz jest pełnomocnikiem Putina na Polskę.
  Kiedy Rosja przejmie kontrolę nad Polską, to Macierewicz będzie rządził.

 • sokrates1969

  Oceniono 21 razy 17

  Tak to jest jak zero dorwie się do władzy!

  łża elita

 • kotwkaloszach

  Oceniono 18 razy 16

  Najgorsi dla Polski sa ludzie, ktorzy przeswiadczeni o wlasnym patriotyzmie w rzeczywistosci szkodza Polsce, prawdopodobnie zupelnie sobie z tego nie zdajac sprawy. Dlaczego najgorsi? Bo szczytnymi haslami pociagaja innych za soba i robia swojemu krajowi niedzwiedzia przysluge. Co innego, gdy ktos szkodzi Polsce w sposob jawny. W przypadku Macierewicza szkodzenie odbywa sie w aureoli patriotyzmu...

 • kosim

  Oceniono 18 razy 16

  Należy wprowadzić obowiązkowe badania przez zespół (nie jednego) psychiatrów.

 • ttako

  Oceniono 20 razy 16

  Obiektywnie patrząc... Życiorys faceta, który od początku był wtyką...

 • krzysulek12

  Oceniono 22 razy 16

  NO jak Ma Jarozbaw nie popierać takiego idioty swój ciągnie do swego

 • probono1210

  Oceniono 24 razy 16

  Macierewicz powinien juz dawno siedziec za to co zrobil.

 • berek-oberek

  Oceniono 18 razy 16

  Jego ojciec popełnił samobójstwo......... to by wszystko wyjaśniało.

 • hefajstos1

  Oceniono 21 razy 15

  Taki minister to tragedia dla Polski. Wszystko, za co się brał, spartaczył.

 • tomek-62

  Oceniono 19 razy 15

  Diagnoza Dr Dolittle - "Osobowość socjopatyczna, znacznie upośledzająca zdolności adaptacyjne"

 • betka36

  Oceniono 21 razy 15

  To jest pacjent psychiatryka ,który w ramach Dni Otwartych Tworek wyszedł na przepustkę.

 • hubertus1807

  Oceniono 18 razy 14

  Analizując biografie Macierewicza należy postawić pytanie czy Macierewicz to polski Kim Philby czy po prostu użyteczny idiota jak lewicujących intelektualistów określał Włodzimierz Ilicz Lenin.

 • edwarda26

  Oceniono 24 razy 14

  W końcu ktoś powiedział prawdę o p.Macierewiczu. Brawo p.Sikorski za odwagę!

 • leszek.30

  Oceniono 18 razy 14

  Czy Macierewicz wiedział, że żona Hanna była donosicielem SB ?

  "" Nie dam wiary, aby Antoni Macierewicz nie wiedział o fakcie, że " żona H. Macierewicz była tajną donosicielką SB, została zarejestrowana w aktach SB pod sygnaturą I/12367. Rzymska jedynka oznaczała źródło ważnych dla SB informacji ". W przypadku potwierdzenia tej informacji, to będzie praktycznie oznaczało koniec politycznej kariery A.Macierwicza. Teraz nie jest dziwnynym obecne obsesyjne ściganie wszelkiech maści agentów przez Macierewicza, być może wpływ na to miała rodzinna trauma - wg.doniesień prasowych to żona Hanna była tajnym donosicielem SB.

  PiS-owcy grzebacze w ludzkich sumieniach i przeszłości wyznają jedną zasadę "Rozliczać to MY, ale nie NAS ". W PiS to niejedno sumienie gniecie legitymacja i przeszłość SB-ka, ale jak jest w PiS to jest przez zwolenników PiS akceptowany, zwolennicy PiS akceptowaliby posród swych szeregów tych co w Katyniu strzelali w tył głowy polskim ofierom, tych co na Wołyniu dokonywali rzezi Polaków, tych co w Jedwabnem dokonali mordu, ale są obecnie w PiS. Zastanawiąjące jest jedno, dlaczego innych będących w SB, czy PZPR to zwolennicy PiS wyzywają od zdrajców, sprzedawczyków, donosicieli a pośród swoich polityków taki stan rzeczy akceptują. To bycie w PiS stanowi dla zwolenników PiS usprawiedliwienie i rozgrzeszenie dla wszelkich podłych postaw i zachowań ?

  PiS tak chętnie optuje za lustracją wszystkich, eliminowaniem z zycia społecznego i politycznego osoby, które miały związki z PZPR czy SB, ale... gdy to dotyczy ich samych to nagle takie rozliczenie z przeszłością SB-cką czy PZPR-owską ktokolwiek z PiS traktuje jako atak na jego osobę, czyniąc standardowo z siebie pokrzywdzone niewiniątko, ofiarę agresji ""

 • markowski222

  Oceniono 22 razy 14

  Zamiast opisywać dawne zasługi pana M, wymyślcie jak go można usunąć z funkcji ministra. Jest on oczywistym szkodnikiem dla spraw Polski od 1990 roku, a w tej chwili ewidentnie osłabia państwo

 • tadec

  Oceniono 22 razy 14

  Ten czlowiek jest psychicznie chory. I wszyscy o ty wiemy.Rozumiem,ze dywagacje na temat chorob sa sprawa scisle prywatna chorego...ale tutaj sytuacja jest ekstremalna. To szkodnik - to okreslenie w zaden sposob nie oddaje charakteru krzywd jakie zadaje wielu ludziom.
  Jakim prawem otoczenie tak sie z nim "cacka". Idiota kompletny Siemoniak,nad ktorego wisi juz Antkowy topor ,zamiast bronic sie po mesku, postuluje....debatę z "Panem Antonim". Trzeba byc eunuchowatym imbecylem,zeby nie bronic siebie,rodziny,kolegow i Kraju.

 • al48

  Oceniono 20 razy 14

  Niewiarygodne ,że obecny minister opowiada takie bzdety w sejmie . To nie jest normalne.

 • japka_putina

  Oceniono 18 razy 14

  Po 1989 roku właściwie wszystko, absolutnie wszystko, co realnie zrobił (a nie mówił, że robi) Macierewicz, było fatalne dla Polski i optymalne dla Rosji. Być może to tylko przypadek i wynik jego nieudacznictwa, ale jeśli były to działania zlecone przez Moskwę, to znacznie gorzej. Antek - świr miałby spore szanse skompromitować i obalić rząd PiS, ale Antek-agent tylko pomoże małemu szkodnikowi utrzymać władz jak najdłużej się da.

 • stardust.2000

  Oceniono 15 razy 13

  Gościu jest mentalnie nadal osadzony w rewolucyjnej rzeczywistości sprzed 1989 r. "Gratuluję" tym Polakom, którzy w ostatnich wyborach oddali głos na partię z jakiej ten pan się wywodzi. Psychiatrzy patrzą i nie dowierzają! Mamy "Lot nad Kukułczym Gniazdem" w realnym polskim wydaniu.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 13 razy 13

  ....""wielka tajemnica smolenska""....
  W chwili katastrofy nasz dzielny antek byl w Smolensku
  Nawet nie pofatygowal sie na miejsce katastrofy tylko pospiesznie zwial do kaczynskiego do Polski.
  Warto wyswietlic wyzej opisane okolicznosci

 • vizline

  Oceniono 15 razy 13

  Wiele wielkich słów o człowieku, który zwyczajnie cierpi na schorzenia psychiczne. Przykład politycznego chamstwa połączonego z radykalizmem - chyba najgorsza mieszanka jaką sobie można wyobrazić. Życzę mu jedynie rychłego stanięcia przed Trybunałem Stanu - aby jeszcze na tej ziemi doczekał się kary za rozbijanie Polski od środka.

 • cleon

  Oceniono 19 razy 13

  Antek Cwaniak, nowe wcielenie Krwawego Feliksa, gdyby Yarek zapuścił wąsa i zapalił fajkę to wszystko stałoby się jasne....

 • abbmf

  Oceniono 19 razy 13

  a jednak ŚWIR

 • dynac

  Oceniono 17 razy 13

  Pieśń o zajobie.

 • pafni

  Oceniono 17 razy 13

  Antoni Po Trzykroć Smoleński zrobi wam wszystkim dobrze......obroni wasze rodziny bo jak wiadomo do teraz armia nie była w stanie a teraz zaraz już będzie, gdyby nie ten zbawca narodu.....to ja nie wiem co by było.

 • kossmann

  Oceniono 14 razy 12

  Taaak Szanowni dyskutanci, piewcy i biografowie wielkiego polskiego patrioty Antoniego Macierewwicza. Jedna wam istotna rzecz uciekla w waszych badaniach i pochwalnych publikacjach. Chociaz nie uciekla a jest - jak sie wydaje - celowo od lat przeinaczana.

  18 listopada 1965 roku (to wazne ten listopad 1965) biskupi polscy obecni na II Soborze Watykanskim wystosowali listy do episkopatow 56 krajow z zaproszeniem do udzialu w obchodach 1000-lecvia Chrztu Polski. W liscie skierowanym do episkopatu Niemiec (owczesnie RFN) zawarli znamienne slowa: “przebaczamy i prosimy o przebaczenie”.

  Te slowa wywolaly furie calego KC PZPR z Gomulka na czele, ktory zarzadzil ogolnopolska akcje protestu i potepienia listu biskupow. W ramach tych akcji odbywaly sie masowki w zakladach pracy, w biurach, w szkolach i liceach. Odbyla sie tez takowa w liceum nr.17 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przy ulicy Elektoralnej w Warszawie i Antek ma przypisane w swojej biografii ze byl jedynym uczniem szkoly, ktory zaprotestowal i nie podpisal sie pod deklaracja potepienia.

  Tylko……

  Prawda jest taka, ze w czerwcu 1965 roku (a wiec przed akcja biskupow z listami zapraszajacymi na obchody Milenium Chrztu Polski) owczesny dyrektor liceum nr.17 Wlodzimierz Heidrich zrobil deal z pania Maria Macierewicz. Albo Antek zmienia szkole i otrzymuje promocje albo zostaje w szkole i …. powtarza klase X-ta. (Warto czytac materialy archiwalne kuratorium miasta Warszawy)

  Wiec Antek zmienil szkole. Od wrzesnia 1965 byl juz uczniem liceum Rejtana. i stad ta przynaleznosc i dzialalnosc w “Czarnej Jedynce”. Ale znamienne jest, ze Antoni Macierewicz bedac w klasie maturalnej w Rejtanie nie zdawal tamze matury! Mature ostatecznie zdal w roku 1966 w liceum Nr. 6 im. Marii Konopnickiej.

  I to tyle czy az tyle w temacie.

 • 33pantalyk

  Oceniono 12 razy 12

  I co? Nic z tym nie można zrobić?

 • dupajasi0

  Oceniono 14 razy 12

  Wygląda na to, że zasłużonemu panu Antoniemu esbecja za niesłusznych czasów za bardzo obiła łepetynkę. I teraz jedyne rozsądne miejsce jakie pan Antoni powinien zajmować to miejsce w szpitalu psychiatrycznym. I to dużym szpitalu, takim aby się tam zmieściła cała reszta pisowskiej ekipy. ;-)

 • wwrr1

  Oceniono 10 razy 10

  wariat nigdy nie powie że jest wariatem

 • realistas

  Oceniono 12 razy 10

  Wychodzi na to, że Antek to TW i dlatego szuka dokumentów by zlikwidować swoje.

 • salsolo.4

  Oceniono 10 razy 10

  Jednego na pewno mu nie można zarzucić - braku inteligencji.
  Niech wyjaśni w takim razie jak to się stało, że taki "niezłomny" skumał się z agentem SB? Przecież wiele razy miał dostęp do teczek SB więc musiał wiedzieć kto naprawdę z nimi współpracował. Wyjaśnienie każdy inteligentny człowiek sobie dopowie.

 • sceptyk31

  Oceniono 10 razy 10

  Jestem rok młoidszy od Antka i tez chodziłem do liceum. Nie juest prawda by w liceach ktokolwiek żądał na jakichyś masówkach potępiania kogokolwiek. Gdy był list biskupów Antek był w 11 klasie a ja w 10=tej. Jemu się coś pomyliło, takie masówki bywały w szkołach przed 1956 r., potem praktycznie jedyna działalność "polityczna" szkół średnich to udział w uroczystościach 1 Maja czy 22 Lipca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX