(fot. materiały prasowe / Millennium Docs Against Gravity)

społeczeństwo

Sztokholm - europejska stolica samotnych. Jak Szwedzi stali się zakładnikami własnej niezależności

Szwecja chce być wzorem do naśladowania. I na pierwszy rzut oka są ku temu powody. Erik Gandini, autor ''Szwedzkiej teorii miłości'', twierdzi jednak, że w skandynawskim spektaklu szczęścia i dobrobytu pierwszą rolę odgrywa samotność.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (67)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eri22

  Oceniono 14 razy -10

  ten pan chyba nie czytał/nie oglądał Ingi Lindström

 • citisus

  Oceniono 31 razy -11

  W dążeniu do absolutnego szczęścia lewackie idee zniszczyły tradycyjny, wypracowany przez tysiąclecia model rodziny, niosąc zniszczenie i degenerację .....
  Jeśli prawicowe i konserwatywne ruchy nie przywrócą tradycyjnego modelu społeczeństwa Europa i wraz z jej kulturą zniknie z tego świata. Zniknie w bulu i degeneracji.

 • representation1

  Oceniono 56 razy -18

  Rodzina po szwedzku
  ---------------------------
  Postęp? A może po prostu degeneracja. Ten kraj ma od dawna bardzo złą prasę w Polsce.

  Ciekawy film:

  www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M

  Szwedzi wydali na siebie wyrok śmierci. W przyszłości zostaną wchłonięci i zasymilowani przez islamski żywioł. Pasożyt pożre swojego żywicieli. Symbiozy nie będzie.

 • rave8

  Oceniono 56 razy -20

  Społeczeństwo wyprane z emocji. Starość wstydliwy temat, najlepiej oddać staruszka do domu opieki. Potrzymanie za rękę, pożartowanie, smucenie się. Nie w Szwecji! Tutaj w złym tonie jest pokazywanie emocji.
  Kraj chodzących marionetek zgwałcony przez poprawność polityczną i mit ogólnej "szczęśliwości". Ludzie wewnętrznie bardzo wyprani zaczynający powoli dostrzegać iż dążenie do utopii jest cholernie przerażające.
  Zapraszam do Malmö przeniesiecie się do Somalii nie wyjeżdżając ze Szwecji. Dużo by o tym pisać. Dla mnie Szwecja jest trupem mentalnym.

 • smurfmadrala

  Oceniono 66 razy -22

  Szwedów wyniszcza "szwecjalizm" czyli zmutowany marksizm.
  Rak społeczeństw, państw, narodów.

 • wu-du

  Oceniono 50 razy -24

  No zobacz lewica znowu przegrywa z prawami natury - samotność wpływa destrukcyjnie na społeczeństwo.
  W ósmej klasie szkoły podstawowej tego uczono na biologii. W szkole średniej na psychologii temat był bardziej szczegółowo wałkowany. Nic nowego. Mimo wszystko brawo do przyznania się do tego o czym zawsze zaprzeczaliście.
  Poczytajcie sobie o ciekawym i zaskakującym eksperymencie naukowym"mouse utopia". Tam idealnie jest podana odpowiedź na to czemu społeczeństwa skandynawskie chylą się ku upadkowi.

 • iobserver

  Oceniono 58 razy -30

  chory kraj, społeczeństwo i pojedyncze jednostki. Wyprani z uczuć błędnie kołujący przez życie. Nawet debile wiarę w Boga sobie odebrali. a gdzie wspomnienie o tym że tam najwięcej ludzi odbiera sobie życie. Starcy umierają w hemmetach podczas gdy dzieci jeżdzą sobie do tajlandii. Brak relacji dzieci rodzice już nie mowiąc dzieci dziadkowie. Patologia cywilizacyjna twór chory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX