J. Kwaśniewski i A. Stępkowski

J. Kwaśniewski i A. Stępkowski (fot. AG/Wikimedia, grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl)

społeczeństwo

Za projektem zakazu aborcji stoi grupa konserwatywnych prawników. Kim są ludzie z Ordo Iuris?

Społeczny projekt całkowitego zakazu aborcji powstał w instytucie Ordo Iuris. To grupa prawników, która broni tradycyjnych wartości w przepisach polskiego prawa. Grupa zdolnych i skutecznych prawników.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (777)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nieumiemczytac

  Oceniono 54 razy 54

  Jakby im dobrze pogrzebać w zyciorysach, to na bank wyszłyby bardzo brzydkie rzeczy, bo u konserwatywnych prawaków za zamkniętymi drzwiami zazwyczaj dzieją się sprawy jeżące włosy na głowie.

 • stuj_halina

  Oceniono 49 razy 49

  już teraz na emigracji Polki rodzą więcej niż w kraju.
  kolejna kretyńska restrykcyjna ustawa zamiast edukacji seksualnej i realnej pomocy dla kobiet chcących mieć dzieci, skończy się kolejną wielką falą emigracyjną młodych ludzi.
  Za granicą znajdą godnie płatną pracę, kupią mieszkania, będą mieć dzieci. I nie będą skazani na skretyniałych i nawiedzonych polityków
  A polska najzwyczajniej wymrze w 20 lat

 • kasjan007

  Oceniono 49 razy 47

  A może by tak zapytać o aborcję kobiety? może referendum? Dlaczego prawnicy, choćby i najwybitniejsi, miernoty polityczne z sejmu i senatu czy też zdegenerowany kler mają decydować o kobietach? Ci sami bohaterowie, zwolennicy ochrony życia od poczęcia, cokolwiek to znaczy, uciekają w przeważającej większości od obowiązków jeżeli akurat urodzi im się dziecko nie całkiem... Na pomoc państwa nie mozna liczyć, na kościół tym bardziej. bo za "szczęść boże" czy "bóg zapłać" chorego dziecka się nie zrehabilituje. Jak bardzo trzeba nienawidzić kobiet aby wprowadzać drakońskie prawo. Okazuje się,że morderca może liczyć na łaskawość sądów i kościoła, kobieta niestety nie. Precz z takim prawem i takimi rządzącymi. Mam 67 lat , ten problem nie dotyczy mnie bezpośrednio. Ale przecież jestem człowiekiem, nie bezmyślnym pis-owskim , klerykalnym cyborgiem. Jestem kobietą, jestem człowiekiem. bardziej niż wy, cyniczni gracze.

 • szycha75

  Oceniono 44 razy 44

  zgroza, mi wyglądają na wielokrotnie wydymanych przez biskupa

 • oculumprooculo

  Oceniono 43 razy 43

  A mają dorastajace córki ? Chore żony ?
  Czy tylko chcieliby zapewnić "ordo luris" innym ?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 43 razy 43

  Grupa zdolnych i skutecznych prawników...
  teraz przyglądniemy się statystycznej mapie świata, W jakich krajach podobnie myślą?
  Zdolni mogą być ci panowie, ale na świecie znajdują się w absolutnej mniejszości... Albo świat się zatrzymał albo oni. Zawsze mogł jechać do Arabii Saudyjskiej i porozmawiać z tradycjonalistami o wspólnych łączących wartościach.

 • algreg

  Oceniono 41 razy 41

  polskie wartości narodowe :zabobon, katolstwo,antysemityzm,klerykalizm, zawiść, złodziejstwo,donosicielstwo,kołtuństwo,dulszczyzna,kombinatorstwo,kolesiostwo,bylejakość,pijaństwo,ksenofobia,......itd.Przekażcie sobie znak pokoju

 • dragulow

  Oceniono 40 razy 40

  No, gratuluje. Znakomita intryga. Panowie prawnicy, przejeli rzady bez wyborow, w 40 - milionowym narodzie. Czyli jednak, teorie spiskowe bywaja prawda. Robcie sobie tak dalej. Ten narod wymrze a resztki uciekna, bo nie da sie zyc z wariatami.

 • lob1

  Oceniono 39 razy 39

  Jakim prawem mężczyżni mają nami rozkazywać i rządzić,to przecież Wy macie przyjemność a my mamy niechcianą CIĄŻĘ.Koniec z niewolnictwem kobiet.

 • stach_79

  Oceniono 39 razy 39

  Kim są? Odłamem ISIS, grupą talibów powoli wprowadzającą w Polsce kalifat...

 • white_lake

  Oceniono 41 razy 39

  ja myślę, że tych wszystkich oszołomów po prostu mamusie nie dość kochały, więc teraz mszczą się na kobietach...

 • pyosalpinx

  Oceniono 39 razy 39

  Zycie pokazuje ze tacy udaja przykladnych mezow a najczesciej do prostytutek chodza

 • rudi46

  Oceniono 39 razy 39

  Teraz maja swoich poplecznikow na wyskich szczeblach to wylazly szczury z dziur

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 38 razy 38

  Idealny przykład, że inteligentni ludzie są jednocześnie idiotami z wypranymi mózgami. Pewnie w dzieciństwie służyli na zakrystiach ksieżom i wtłoczono im te brednie do odbytów.

 • przemkowroclaw

  Oceniono 39 razy 37

  Goście nie wyglądają na takich, którzy mogliby zajść w ciążę w wyniku gwałtu.Stąd ich konserwatywne przekonania.

 • 270203mk

  Oceniono 35 razy 35

  To prawdziwa drużyna zuchów. Chłopcy od czarnej, a właściwie czarnych roboty !

 • 4head

  Oceniono 37 razy 35

  I przez te buły może dojść do sytuacji, że życie i zdrowie kobiety według prawa będzie mniej warte niż zygota..

 • miro_slaw

  Oceniono 34 razy 34

  Oooo, gęsto od miśków z Opus Dei...

 • unixyz

  Oceniono 34 razy 34

  Kiedy w koncu skonczy sie ten cyrk z aborcja, zawsze to powraca jak fanatycy rzadza.

 • halszka67

  Oceniono 33 razy 33

  Grupa inteligentnych i cynicznych prawników która wykorzystuje niezbyt wyrobione społeczeństwo.Nie ma u nas ruchu obywatelskiego na dużą skale. Małe grupki demonstrujących kobiet będą przez nich wyszydzane.Wykorzystają negatywne cechy Polaków jak niechęć do osób homoseksualnych,feministek,ludzi o poglądach lewackich,ateistów,Żydów, ludzi innych ras nazywając ich wszystkich wstrętnymi mordercami dzieci nienarodzonych. Oczywiście okraszą to wszystko patriotyzmem,tradycją i katolicyzmem. A lud ciemny te wstrętne insynuacje kupi.Tylko się zastanawiam co za tym stoi albo kto i na jaką skale to się robi? -czyli kto za to płaci.

 • wagadudu

  Oceniono 33 razy 33

  Do przystojniaków nie należą. Dlatego mszczą się na kobietach... Albo mają szpetne żony...

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 34 razy 32

  Jeżeli uważacie zarodek za "dziecko" to dlaczego wiek człowieka liczy się od urodzenia a nie od poczęcia ? To są jakieś bzdury, nie da się na gruncie świeckiego prawa tego uzasadnić. A wprowadzenie elementów doktryny kościelnej, takiej czy innej do praktyki prawnej to budowanie w Polsce ciemnogrodu. Nie ma racjonalnych dowodów na istnienie istot niematerialnych, pozostaje wiara a to jest w gestii sumienia a nie rygorów prawnych.

 • ad2009

  Oceniono 32 razy 32

  Sadząc po twarzach - homoseksualiści z Opus Dei

 • justas32

  Oceniono 34 razy 32

  Wyglądają na gejów, albo na takich "nieśmiałych do tych spraw". Nie powinni więc zabierać głosu w temacie o którym nie mają zielonego pojęcia ...

 • taglinda

  Oceniono 31 razy 31

  pozostaje jedno rozwiązanie:
  zmiana konstytucji polegająca na wypi.... pi..... piiiii rdoleniu wszystkiego, co z takim mozołem ucierał Mazowiecki &Co. Żadnych tam wartości chrześcijańskich, żadnego miękkiego oddzielenia państwa i kościoła etc. Katole nie potrafią zachować umiaru, więc muszą zostać ograniczeni do kruchty.
  Zero konkordatu
  Zero publicznych pieniędzy dla kościoła
  Zero religii w szkołach
  Zero kapelanów w wojsku, policji, straży i cholera wie, gdzie jeszcze
  Zero symboli religijnych w urzędach i instytucjach państwowych.

  Wierzysz? Świetnie. Zachowaj to dla siebie. Publicznie jesteś Polakiem i obywatelem, nie katolikiem.

 • lob1

  Oceniono 33 razy 31

  Cz z powodu dwóch nawiedzonych mężczyzn cały naród ma cierpieć.Jakie one mają prawo rządzić naszymi macicami.To przecież oni i reszta mężczyzn odpowiedzialnych jest za to ,że my kobiety zachodzimy w niepożądaną ciążę.Zrobią,zadowoleni po seksie odwracają się plecami do kobiet i chrapią.Reszta należy do kobiety.I takich dwóch co nie ukradli księżyc,chcą ukraść resztki naszej dumy ,prawa do myślenia,upaństwowienia naszych tyłków kobiecych,za to ,że im dajemy tyle rozkoszy,to jeszcze nas kobiet w łeb.KOBIETY NA BARYKAD !!!!Nie pozwolimy się okraść z naszej prywatności i reszty dumy.Niech ukarają tych co nam te ciąże niechciane robią,między innymi tych dwóch ,którzy może nienawidzą kobiet bo dostali od nich kosza i chcą się na nas zemścić.Będziemy walczyć do końca,nawet z bronią w ręku.Zabierzemy wszystkie dzieci niedorozwinięte ,kalekie ,upośledzony,niech cały świat widzi jakie u nas rządzi głupie prawo i głupi ludzie.Jeśli zabronią aborcji,to ukarają tylko tych biednych,gdzie dużo dzieci,bieda i pijak w domu,który pije,bije,gwałci.Bogate kobiety pojadą do Czech i od razu elegancją i gracją nas przyjmą bo chronią kobiety ,które nie mają wyjścia bo ciąża chora,bo zgwałcona itd. KOBIETY !!!! NA BARYKADY !!!!!ODWAGI !!!Niech się chłopi zaczną nas bać.Mamy swoje prawo i nikt nam nie będzie pluć w twarz,tym bardziej tych dwóch mądrali i księża i niektórzy z Rządu i PIS-u. "ZWYCIĘŻYMY!!!!ZWYCIĘŻYMY!!!! ZWYCIĘŻYMY !!!

 • matitalolo

  Oceniono 31 razy 31

  Wszyscy ci tzw. Obrońcy życia powinni pojechać na pielgrzymkę do Watykanu i już nie wracać.

 • calmy

  Oceniono 30 razy 30

  >>>Jeśli kobieta jest ofiarą przestępstwa i dostaje od państwa ofertę kolejnego przestępstwa: zabicia jej dziecka, to jest tak naprawdę podwójną ofiarą <<<

  Najbardziej cyniczny rodzaj demagogii. Zgrabnie pomija to, że kobieta ta nie dostaje oferty "zabicia dziecka" bo po gwałcie żadnego "jej dziecka" nie ma. Może być najwyżej będące wynikiem przestępstwa zapłodnienie. A jeśli w wyniku nieludzkiego przymuszenia kobiety do donoszenia rezultatu przestępstwa przez panów w togach rzeczywiście urodzi się dziecko, to będzie to dziecko gwałciciela.

  Oni są na tym samym poziomie ideologicznego zaślepienia i pogardy do kobiet co wyznawcy szarjatu.

 • acototak

  Oceniono 30 razy 30

  Czy wobec tego panowie prawnicy wyegzekwują wypłacanie 500+ od momentu poczęcia? Konsekwentnym trzeba być.

 • zigzaur

  Oceniono 30 razy 30

  Czyli krótko mówiąc:
  Prawo nie jest nauką.
  Anulować stopnie licencjackie, magisterskie, doktorskie i habilitacyjne.

  To już pichcenie bigosu i układanie glazury jest bardziej naukowe.

 • jogar

  Oceniono 29 razy 29

  Trzeba się bać katolików, coraz bardziej!

 • wadim.murski

  Oceniono 28 razy 28

  co za typki... a gdzie są kancelarie broniące biednych ludzi przed wyzyskiem ze strony państwa i ludzi bogatych?

 • wawiak57

  Oceniono 27 razy 27

  Pies drapał tych prawników. Pytaniem jest dlaczego chcą porządkować życie kobietom i za nie decydować. Jakie kompleksy panami kierują i co powoduje, że Świat jest już w XXi wieku, a panowie tkwią w XIX.

 • buehacz

  Oceniono 27 razy 27

  Podręcznik prawicowego eksperta, lekcja pierwsza:
  Kłamiąc, wyrażając jednostronną opinię w sprawie dyskusyjnej i budzącej kontrowersje, a także narzucając jedynie słuszny kodeks moralny i etyczny - zawsze zaczynamy zdanie od "W sposób oczywisty".

 • kleha

  Oceniono 26 razy 26

  Tych dwóch to para?

 • ap.aries

  Oceniono 27 razy 25

  Patrząc po buziach, to chłopcy, którzy sklejali modele samolotów i bez przerwy trzepali..../Kurt Vonnegut - "Kocia kołyska"/

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 24 razy 24

  Dziwne, kancelaria prawnicza, sami mężczyźni, a tyle mają do powiedzenia na temat ciąży i porodu.

 • walek7003

  Oceniono 26 razy 24

  Panowie prawnicy jak to prawnicy - cyniczny i skuteczni.
  Argumentacja prawnicza typu oczywiste jest że skoro Polacy to w większości katolicy to wszystko co nazwiemy katolickim obwiązuje wszystkich....
  Świry...

 • hefajstos1

  Oceniono 23 razy 23

  Co to są tradycyjne wartości ? Tradycją była podrzędna rola kobiet - nie miały prawa mieć własnego majątku (wnoszonym do małżeństwa dysponował mąż), nie było rozwodów, dawno temu tradycją były publiczne egzekucje. Prawnicy z Ordo Iuris to wstecznicy, którzy swoimi ustawami chcą Polki i Polaków cofnąć o kilka wieków wstecz.

 • mr.bonobo

  Oceniono 23 razy 23

  Zdrowy rozsądek w sposób oczywisty nie zależy od sprawności intelektualnej. Bardziej oczywistym dowodem są najwybitniejsze umysły fizyki, chemii czy filozofii na służbie Hitlera. To czym są prawniczy talibowie w Polsce?

 • sasquatch-junior

  Oceniono 23 razy 23

  Spokojnie. znajda się lepsi od nich. Ci są zamknięci w polskiej mentalności buraczanej. Światowcy ich rozniosą.

 • Anka Krakowska

  Oceniono 23 razy 23

  zdolnych? przeciez ten projekt dot. zakazu aborcji to gniot, pisany nieporadnym jezykiem, bez jakiegokolwiek opracia w zasadach techniki prawodawczej....widac, ze ktos kto pisal ten artykup nie jest prawnikiem i łatwo dal sie wkreciz swoim informatorom

 • fflintstone

  Oceniono 23 razy 23

  polski katolik=placze pod krzyzem w niedziele a godzinke pozniej dokpuje blizniemu, swietnie jest co bronic, pomyje

 • arq

  Oceniono 22 razy 22

  Panowie mecenasi, a gdzie godnosc poronionego plodu??? Probowaliscie kiedys zorganizowac tradycyjny, chrzescijanski pochowek rzeczonemu? Nie? To sprobujcie. Kazdy pracownik Watykanu Was pogoni na cztery wiatry!

 • acototak

  Oceniono 22 razy 22

  Ciekawe jakie jest zdanie konserwatywnych prawników odnośnie wyższości uchwał sejmowych nad konstytucją. Tak w ramach kultury prawnej.

 • hipis3308

  Oceniono 21 razy 21

  Przecież to zwyczajne członki prawicowej palestry,cyniczni w narzucaniu własnego prawa innym obywatelom,ale liberalni dla siebie,gdyby ich te prawo musiało dotyczyć.Spieprzajcie dziady.

 • pismobeach1989

  Oceniono 21 razy 21

  Polskie wartosci czy wartosci 18% Polakow????

  Panowie z wielkimi tytulami ale durni zyciowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX