Mateusz Grzesiak

Mateusz Grzesiak (fot. Gazeta.pl)

WEEKENDOWA AKADEMIA GRZESIAKA

Jak odnaleźć motywację do przemiany? Mateusz Grzesiak: Jeżeli obierzesz cel, którego nie można zmierzyć, nie osiągniesz go

O ile znalezienie w sobie chęci do pozytywnych zmian nie jest trudne, o tyle z wprowadzeniem tych zmian w życie radzimy sobie już gorzej. Przeważnie brakuje nam konsekwencji. Jak wytrwać w postanowieniach? Trzeba w sobie wzbudzić silną motywację. Jak to zrobić? Radzi psycholog i coach Mateusz Grzesiak.

Po pierwsze, należy określić cel. - Weź kartkę papieru i napisz, co dokładnie chcesz osiągnąć w konkretnym czasie. Ten cel musi być pozytywnie sformułowany. Nie pisz więc "nie chcę być otyły", tylko "chcę schudnąć'. Najlepiej skup się na zachowaniach. Jeżeli napiszesz, że zamierzasz biegać np. dwa-trzy razy w ciągu tygodnia przez pół godziny, to twój mózg będzie wiedział, w jaki sposób to zadanie wykonać. Jeżeli natomiast napisałbyś "chcę być szczęśliwy", to jest to na tyle abstrakcyjne założenie, że cel nie jest mierzalny. A jeżeli celu nie można zmierzyć, to nie można go ani osiągnąć, ani dokładnie określić, kiedy miałoby to nastąpić - przekonuje Mateusz Grzesiak.

Psycholog dodaje, że ważne jest też zadanie sobie konkretnych pytań: W jaki sposób osiągnięcie celu uczyni mnie szczęśliwszą osobą? Jaką da mi frajdę? W jaki sposób pojawią się dzięki temu pozytywne uczucia w moim życiu?

Mateusz Grzesiak. Psycholog, trener i coach, pomagający ludziom i organizacjom w osiągnięciu ich szczytowego potencjału poprzez dostarczanie najbardziej zaawansowanych narzędzi m.in. z zakresu praktycznej psychologii, motywacji, komunikacji. Na jego szkoleniach i prezentacjach, które prowadzi w pięciu językach, pojawia się kilkanaście tysięcy osób rocznie. Występuje w Brazylii, Meksyku, Anglii, Niemczech, Polsce, Kolumbii i wielu innych krajach.

Komentarze (46)
Zaloguj się
 • jake210

  Oceniono 142 razy 120

  Dzisiejszy trening korposzczurow poprowadzi jak co tydzien swiatowej klasy kolcz i trener Mateusz:
  -"Wiecej, wiecej, wiecej!!!! Teraz, teraz, teraz!!!! Kasa, kasa, kasa!!! Szybciej, szybciej, szybciej!!
  - Pan w czwartym rzedzie przy oknie, prosze sie nie ociagac, bardziej dynamicznie!!!

 • popijajac_piwo

  Oceniono 122 razy 116

  Rzetelność dziennikarska nakazywałaby podpisać "Artykuł sponsorowany" bo ten koleś musi Wam płacić grubą kasiorę za publikowanie jego wypocin...

 • jaklucz

  Oceniono 103 razy 93

  OK, nie piszę zatem "Nie chcę słuchać pana Grzesiaka", tylko "Chcę, żeby pan Grzesiak się zamknął". Czy jestem już człowiekiem sukcesu?

 • papa_quebec

  Oceniono 79 razy 71

  Czy jestem jedyną osobą, której nie zależy na wielkiej karierze? Najbardziej na świecie chciałabym pracować w jakimś rezerwacie przyrody, wieść spokojne życie i nie spędzać wszystkich moich dni w pościgu za pieniędzmi, który wiąże się tylko i wyłącznie ze stresem.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 65 razy 57

  ojoj cenzor szaleje:)))

  zebyście tak tego kolesia z przerostem ego wycięli jak wycinacie komentarze,,,,,

 • parsom

  Oceniono 56 razy 52

  Ostro jedziecie.

 • carolina_reaper

  Oceniono 57 razy 51

  To jest maslo maslane z makaronem...on taki makaron nawija frajerom na uszy? Nooooo....gratuluje

 • pkane

  Oceniono 52 razy 48

  typowe dla psychopatow myslenie czarno-biale. Jestes zmotywowany albo nie jestes. Jestes szczesliwy albo nie jestes. Osiagnales sukces albo nie. Masz dobre zycie albo nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX