Marian Opania na planie spektaklu TV

Marian Opania na planie spektaklu TV "Dobrze" (fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta)

wywiad gazeta.pl

Marian Opania: Niczego i nikogo się nie boję. Prócz Bozi, jak mówi Wałęsa

Wydaje się stworzony do komediowych ról. Zabawny, spontaniczny, bezpośredni. Tymczasem, jak twierdzi, musi się solidnie napracować, żeby ów efekt komiczny osiągnąć. A w głębi duszy marzą mu się role mieniące - łączące w sobie przemyślaną improwizację, komedię i dramat. Dlaczego nie chciał zagrać Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej? Czemu brzydzi się polityką? Marian Opania mówi nam nie tylko o tym, ale również o swoich kompleksach i sprawach, do których wraca rzadko - o problemie z alkoholem, który miał w latach 70., i o synu, który boi się z nim grać.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (523)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jerzysm42

  Oceniono 183 razy 97

  Każdą rolę pana Mariana Opani, każdą piosenkę w Jego wykonaniu, oglądam z wielką przyjemnością.
  Po odmowie zagrania w propagandowym filmie czyniącego z Wielkiego Nieudacznika, wielkiego bohatera, mam do pana Opani szacunek i tym częściej Go oglądam.

 • malsta3019

  Oceniono 162 razy 94

  Panie Marianie, gromkie brawa i niskie ukłony. Proste, ale jakże piękne i mądre słowa. Życzę dobrego zdrowia w snobistycznej nadziei jak najdłuższej możliwości oglądania Pana aktorskiego kunsztu.

 • nanabun

  Oceniono 167 razy 91

  Znakomity aktor, a do tego bardzo ciekawy i mądry człowiek. Dla pisuarów przegrany, bo oceniają ludzi nie wg talentu, a stosunku do swojej ukochanej partii i wodza.

 • curious2003

  Oceniono 175 razy 91

  nieładnie panie Marianie, według wiary grupki ludzi jeden Kaczyński to kandydat do beatyfikacji (Chrystus narodów), a drugi to się męczy jak Chrystus na krzyżu za P(W)olskę.

 • turkiestan

  Oceniono 142 razy 88

  Nie wiem dlaczego Jarek nie mógł zagrać w tym filmie.Chłopisko zarobił by pierwsze od 50 lat uczciwie zapracowane pieniądze.A tak to jakieś dotacje.Jakieś biurowce po PZPR które podobno są nasze Polaków a po kilku latach zostają jako nasze Polaków tylko długi do spłacenia -po tych biurowcach.Jakieś miliony na Telegraf który ma być motorem napędowym polskiej gospodarki a jest jedynie naszym długiem do spłacenia bo miliony zeżarła braciom inflacja a oni przecież musieli brać pensję więc brali kredyty.No a Boże drogi.Niby jak by ta Martusia spłaciła te 350 tys franków szwajcarskich kredytu który żyrował jej tatuś?????Przecież przed katastrofą mówił w TVP że żyrował córce i zięciowi taki kredyt.Zareklamował taki kredyt to inni naiwniacy też pobiegli do banków.Teraz płaczą i płacą i wyzywają na Tuska.A przecież poszli za przykładem córki prezydenta.Zapomnieli tylko o starym przysłowiu.Kanalio kochana nie przyrównuj się do Jaśnie Pana.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 232 razy 82

  Trzeba miec szaloną wprost odwagę na artystyczne postawienie się opozycji i wsparcie tym aktualnej władzy.

  ROLTF

 • sadowski.sad

  Oceniono 143 razy 81

  To raz obejrzałem na TV Republika wywiad z Joanną Szczepkowską i hipokryzja prawicowych dziennikarzy tak mnie uderzyła, że aż zęby zabolały. No wiec rozmawiają z panią Szczepkowską i w kontekście tego jak naraziła się lobby gejowskiemu padają górnolotne stwierdzenia że "za poglądy nie wolno podważać dorobku artysty" co poczyniony po politycznym coming-oucie z panią Szczepkowską. Oczywiście mówili to ci sami dziennikarze, którzy pierwsi rzucali się do podważania filmografii Mariana Opani czy Sthurów za to że odmówili czy zagrali w nie takim filmie jakby niepokorni chcieli.

 • szatan2012

  Oceniono 130 razy 70

  Wywiad niczego sobie, dziękuję panie Marianie, gratuluję talentu :-)

 • konigin

  Oceniono 127 razy 65

  Panie Marianie, uwielbiam Pana !!!

 • turkiestan

  Oceniono 80 razy 50

  @ergosumek
  To suma działań i zaniechań które zaskutkowały tragedią.Te słowa oddają prawdę.Te słowa odzwierciedlają moją i milionów Polaków pracę.Pracę w latach osiemdziesiątych.Pracę w latach dziewięćdziesiątych.Pracę w latach dwutysięcznych.To dziesiątki tysięcy ofiar moich rodaków którzy stracili życie i zdrowie lub zostali kalekami.To kilkunastu moich kolegów na których pogrzebach byłem a stracili życie i zdrowie z takich właśnie powodów.Ty natomiast każesz nam opłakiwać ludzi którzy byli na szczycie władzy od dziesięcioleci i brali kasę za zapewnienie nam zwykłym obywatelom i robotnikom bezpiecznej pracy i życia- którzy na nich ciężko harują.Jak nie wstydzisz się nakazywać nam miłość i uwiebienie człowiekowi który był doktorem z prawa pracy i przez lata sprawował najwyższe funkcje w państwie a nic nie robił żeby nam coś polepszyć.Chyba nie jesteś tak głupi żeby wiedzieć że dopiero prawdziwe zasady BHP i ich przestrzeganie poznaliśmy gdy wykupili nas inwestorzy zagraniczni.Przecież dopóki
  zakłady były polskie gdy ktoś wezwał BHP-owca to zaczęły się jego problemy w pracy i musiał się zwolnić.To że elity które zginęły nie są w stanie przyznać się do swojej niekompetencji i nieudolności świadczy tylko o tym że to byli ludzie oderwani od rzeczywistości.Nie mieli pojęcia jak funkcjonuje polska gospodarka i ile pochłania niewinnych robotników.No a elity wojskowe które lądują 60 tonową krową na pastwisku???? Ktoś mówi że ci ludzie mieli w razie wojny nami dowodzić???Ja odsłużyłem 2 lata w Obronie Powietrznej Kraju.Sam bym w pojedynkę pokonał nawet milionową armię takich generałów.Nawet broni bym nie musiał używać.Trochę zamieszania i sami by się unicestwili.Dla mnie to są pomniki hańby polskiej inteligencji i elit!!!!!!

 • tinorossi

  Oceniono 136 razy 46

  Strasznie zalosne te komentarze, zwolennicy PISU to ludzie chorzy z nienawisci.

 • bulbak80

  Oceniono 142 razy 44

  Kurka Olek ale z niego nonkonformista, bohater normalnie, odmówić Krauzemu......no no

 • wildturkey

  Oceniono 152 razy 44

  Po przeczytaniu opini z pisowskiego gnoju zupelnie nie warto dodawac wlasnej i to tylko dlatego iz nie warto z tym gnojem gnojem sie miedzac

 • myszykiszek

  Oceniono 73 razy 43

  Haha, jego ojciec nie chciał myśleć o przejściu na tyły - może po części stąd ten kontrast z Kaczyńskimi, których ojciec na tyłach przekiblował całe Powstanie.

 • q-ku

  Oceniono 72 razy 42

  z kimś ciekawym - wywiad jest zawsze ciekawy

 • jadwisia9

  Oceniono 79 razy 33

  Panie Marianie.. po komentarzach widać,że królują na forum Ci co znają się "na wszystkim" a tak naprawdę są mocni tylko w gębie.. Cenię Pana, doceniam odwagę , życzę zdrowia a reszta się ułoży..POZDRAWIAM

 • ja_gunia

  Oceniono 87 razy 33

  Uwielbiam! Genialny zwłaszcza w rolach teatralnych, cudowny w kabarecie, wybitny jako interpretator tzw. "piosenek z tekstem" ("Burżuje" to majstersztyk!).

  Szkoda tylko, że pan Opania daje się wciągać w te różne dyskusje o Smoleńsku - odmówił, miał prawo, ale niepotrzebnie robi teraz z tego sprawę - wolę, gdy artysta przemawia poprzez sztukę, a nie paplaninę w mediach. Tak wyłożył się Jerzy Stuhr, który w swoim czasie niemal codziennie wyskakiwał gdzieś z jakimiś "mądrościami". Wywiady tak - ale o warsztacie aktorskim, o pracy nad rolą - to wolę. Jest grupa aktorów, która wypowiada się wyłącznie na ten temat, ale poprzez to, co i jak kreują nie mam najmniejszych wątpliwości jaki system wartości wyznają.

  Marian Opania - przeuroczy "brzydal", któremu talentu, podziwu widzów i uwielbienia kobiet mógłby pozazdrościć niejeden "przystojniak".

 • korada-1928

  Oceniono 64 razy 28

  W oczach PiSowcow nie jest Pan miana "prawdziwego polaka", niemniej ja osobiscie i wielu,wielu Polakow szanuje Pana za te wypowiedz. Zycze duzo zdrowia i jeszcze wielu sukcesow.

 • dupawka

  Oceniono 86 razy 24

  Uwielbiam Pana i dziekuje za podjetą decyzje

 • starszy-65

  Oceniono 63 razy 17

  Zawsze lubiłem i lubię oglądać Pana Mariana w filmach bo dla mnie jest wspaniałym aktorem (jak zresztą wielu innych jego kolegów) i będę go oglądał do końca bo warto a wywiad też jest dobry bo czyta się na żywo.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 58 razy 16

  Wiele ciekawych słów. No i pozdrowienia do ośrodka w Mississauga. Zamiast zajmować się kulturą, a jak pan Marian wspomniał, na wschodzie była ona niesamowicie wysokich lotów, zajmują się sprawami, których sami nie rozumieją.

 • papanpan

  Oceniono 45 razy 13

  "Stąd muszę mieć szybkie samochody, żeby to mulstwo w Warszawie popędzać."

  A mnie chce się smiać jak widzę takich niewyżytych dziadków, którzy na starość dodaja sobie męskości szybkimi samochodami.
  Panu Opani za świetne role należy się limuzyna z kierowcą. Ale zasługi nie usprawiedliwiają agresji i drogowego chamstwa.

 • jadwisia9

  Oceniono 61 razy 11

  nie rozumiem jednego dlaczego sympatycy Kaczyńskiego tak nas nie nienawidzą ? Ludzie życie jest krótkie, władza nie warta takiej nienawiści.. doceńmy innych .. zazdroszczę innym tylko zdrowia, chociaż dobry Bóg mi go nie skąpi

 • ergosumek

  Oceniono 46 razy 10

  Aktor, który angażuje się politycznie nadużywając swej popularności i czyni to w sposób zakamuflowany, niby z pozycji bezstronnego obywatela, postępuje niegodnie.
  Gdyby zaangażował się politycznie po jednej ze stron w sposób aktywny, jednoznaczny, OK, to normalne, każdy ma prawo do określonych poglądów, ale kpić, robić podśmiechujki z pozycji "z cicha pęk"?

 • nultub

  Oceniono 27 razy 5

  Ciekawe, że z głównej strony GW jakoś zniknęła informacja o niewszczęciu postępowania wobec profesora Chazana przez prokuraturę. A wywiad z nie do końca chyba trzeźwym błaznem ciągle dostępny.

 • moorsoldaten

  Oceniono 7 razy 5

  Coś ty Maniek taki ostry ?

 • moozq

  Oceniono 14 razy 4

  Kilka godzin temu napisałem komentarz o tym jak gazeta napuszcza wyznawców jednej strony na drugą. I co...? I nic, został wycięty.
  Obrzydliwi jesteście szmaciarze z czerskiej.

 • unamatita

  Oceniono 36 razy 4

  Opania kolejny bohater gazety z Czerskiej!

 • narcysia

  Oceniono 20 razy 4

  Jak czytam takie slowa pana Opani jak w tytule to trace do niego szacunek, gorzej mysle, ze okazuje sie byc kompletnym dupkiem i ignorantem. Nigdy wiecej nie obejrze zadnej produkcji z jego udzialem choc do tej pory cenilam go jako aktora.
  www.youtube.com/watch?v=8FNaHPXeMnc

 • dryl1

  Oceniono 10 razy 4

  Ciekawe czy by zagrał Tuska ? Na dobre i złe nie oglądam, więc nie wiem jaki ma poziom dzisiaj.

 • mariusz8113

  Oceniono 42 razy 4

  odpowiedź godna prawdziwego lumpa

 • rekontra333

  Oceniono 22 razy 4

  Profesor w Szpitalu na perypetiach Warszawy. Rola zycia dla tego Bulowego kurdupla.

 • Oceniono 22 razy 4

  Skoro woli grać wymyślonego błazna lekarza w "Na dobre i na złe" i innych gó...anych produkcjach, to jego wybór...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 28 razy 4

  Szkoda, że "postępaki" nie wychwalały tak Lindy, gdy ten odmówił gry w "Pokłosiu" Pasikowskiemu. Wówczas była fala hejtu a z Lindy, jak teraz z Kukiza "postępaki" zaczęły robić naziola.

 • r1111111

  Oceniono 14 razy 4

  "Marian Opania: Jak Antek Krauze zaproponował mi rolę obu Kaczyńskich, odpowiedziałem: "A pocałuj ty mnie w du*ę""
  Myślę, że Pan Opania POwinien na finał dostać Oskara - Panie Michnik do dzieła.

 • augenthaler

  Oceniono 10 razy 4

  Poglądy ma dość podobne do moich, choć ja na Kukiza nigdy bym nie zagłosował i nigdy mi taka myśl do głowy nie wpadła.

 • lisaparker

  Oceniono 14 razy 4

  Panie Krauze weź pan Zelnika, trochę go skrócić i utuczyć a zagra z pocałowaniem w d,,,ę.

 • rash-omon

  Oceniono 34 razy 4

  Ofiara mitu wyborczej. Straszny ciemny lud czyha na niego że nie chciał zagrać Kaczyńskich. Jaki odważny . Gdyby zagrał to można byłoby o osobistej odwadze. Gdyby zagrał wbrew osobistym sympatią można byłoby mówić o zawodowej uczciwości. Gdyby dyskutowała nad przesłaniem filmu a nie podkreślał swojej antypatii do Jarosława można byłoby mówić o przyzwoitości. Pan Opania jest dobrym aktorem. Ale nie wszystko co wypowiada jest dobrym i mądrym tekstem.

 • rekontra333

  Oceniono 20 razy 4

  Gw w tym roku ma rozdac kilka tytulow Czlowiek roku. Bul ma dostac przed 10 maja, mimo, ze juz w tym roku dostal go ktos inny. W pazdzierniku tytul powinien otrzymac Opania, jako niestrudzony wojownik w walce z kaczyzmem, autor i licencjobiorca hasla Pocaluj mnie w d...e

  Ale macie platfusy kulturalne, inteligentne i moralnie trzezwe ałtorytety.

  Gratuluje.

 • mireczekb

  Oceniono 38 razy 4

  Neptek z ciebie Opania, zostaniesz do końca życia znany tylko jako pupilek komuny. Pamiętam, w czasach Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego brylowałeś na ekranie. Dużo miałeś propozycji ról od czerwonych ( wiadomo komu dawali role - miernym, ale wiernym)... Teraz miałeś szansę się oczyścić, zagrać rolę życia, ale wolałeś podpisać lojalkę z Tuskowymi. Bałeś się, że wypadniesz ze środowiska. Wypadłeś jak cham. Kto cię będzie pamiętał za kilka lat ? Może tylko z komuszych filmów koniunkturalisto jeden.

 • lismann

  Oceniono 30 razy 4

  Ależ pan jest żałosny. Błysnął pan tak jak pijaczek przed pijalnią.

 • pirex2000

  Oceniono 25 razy 3

  2 razy głosowałem na PO, dziś już mnie nie przekonacie, możecie zrobić tysiąc wywiadów na pierwszej stronie z bóg wie jakimi celebrytami, 2 tysiące neewsów o SKOKach i wszystko na nic, ja już nie wierzę tym bydlakom i złodziejom, 8 lat ściemniania i straszenia PISem wystarczy.
  Skoro nic Wam się nie udało, pomimo pełni władzy, o której marzyliście, to widocznie czas na zmianę, i niech to będzie ktokolwiek, duda, korwin, kwiatkowski, kowalski czy kukiz, nigdy już nie zagłosuję na PO, złodziei, bezideowych aferzystów i przekętaczy.
  Pozdrawiam, dobranoc

 • blondyna.z.londyna

  Oceniono 13 razy 3

  No i czemu Opania, w mordę jeża, nie zagłosujesz za Kukizem? Skoro chciałbyś jednomandatowych okręgów wyborczych? Obecny straznik zyrandola nie pomoże Ci w tym zakresie...

 • wybolki

  Oceniono 51 razy 3

  Zgraj wałęsę albo kiszczaka- ludzi " honoru ".
  będzie ok będą granty z pieniędzy publicznych, reklamy w TVP i TVN etc.

 • budhalinka

  Oceniono 3 razy 3

  Hahahah, panie Opania, pan jesteś gość!Super!!!!Dawno mnie nic tak nie rozbawiło)))Brawo!!!A co do Nohawicy, niech pan wpisze w googlasy Nogawica., Czerwony tulipan, Olsztyn...Polecam.

 • observanto

  Oceniono 19 razy 3

  Nawet w najporządniejszym towarzystwie znajdzie się taki Opania Maryjan!

 • embart

  Oceniono 9 razy 3

  bo"ch"ater, nie ma co! ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX