(fot. Asim Bharwani / http://bit.ly/1CbX7RB / CC BY / http://bit.ly/OJZNiI)

psychologia

''Przytul mnie, mamo...''. Kobiety, które całe życie szukają akceptacji matki

"Zamknij oczy i przywołaj obraz mamy. Co widzisz?". Znów zobaczyłam, jak się kłócicie. Stoję pod drzwiami waszej sypialni. Czuję lęk. Panicznie boję się, że się rozwiedziecie. Ten lęk przed rozstaniem towarzyszył mi w każdej toksycznej relacji, którą wybudowałam w dorosłym życiu. Odrzuciłaś mnie. Dziś wiem, że później szukałam tego odrzucenia w związkach z mężczyznami. Bliskość kojarzyła mi się z cierpieniem. Miłość z kontrolą, z końcem wolności...
Wr�� do artyku�u
Komentarze (52)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • geniusz786

  Oceniono 18 razy -16

  Nie ujawniłeś mojego komentarza, więc się powtarzam. Masz chyba obsesję na punkcie mojego nicku. Musi on na ciebie działać, jak płachta na byka. Oczywiście za jakiś czas ukażą się dwa moje komentarze, z właściwie podanymi czasami. Czy dla zmylenia czytających, by myśleli, czego ja chcę, jeśli komentarz się ukazał, na dodatek we właściwym czasie. Więc po co piszę drugi? - Tak, o to ci chodzi?
  ----------------
  A teraz odnoście artykułu: Mam nadzieję, iż doczekamy się również artykułów na temat TOKSYCZNYCH relacji OJCIEC - SYN, MATKA - SYN, które mają niewątpliwie toksyczny wpływ na związki małżeńskie (partnerskie) w życiu SYNA., żeby było sprawiedliwie. Cyt.: <<Kobiety, które są w stałych relacjach, mogą przejść ten okres abstynencji, pozostając w związku - będzie to tzw. okres zawieszenia.>>> - koniec cytatu. Wtedy toksyczni mężczyźni odchodzą w nowy związek ("zabawkę", aby ją posiąść), bowiem budują go na swoim starym toksycznym schemacie, więc wcześniej czy później najsztuczniejsza lalka, najbogatsza, okaże się też "BE", albo porzuci takiego, bo się na nim pozna, albo będzie na tyle nim w związku, na ile on będzie się ze wszystkich stron o to bardzo starał, by zasłużyć na jej toksyczną miłość, od której on jest uzależniony. I wpada w takie związki jak w każde inne uzależnienia, które w jego etapach życia dają się wymienić. W zależności od sytuacji, bo w tym nie ma „większej” różnicy. To i to jest uzależnieniem, gdyż nie ma tam prawdziwej miłości i odpowiedzialności za nią, za swoje życie. . Chyba, że jest to wątpliwej jakości „miłość mężczyzny” do lalek, seksu. alkoholu, narkotyków, zbieractwa antyków itp. Więc proszę, kto żyw, uświadamiać naród internetowego - wirtualnego świata takimi artykułami, dobre i tyle. Z pozdrowieniem na weekend :)

 • molly_wither

  Oceniono 40 razy -26

  Czy ktos kiedys napisze ksiazke pt. :"Zabij matke"? Nie moge juz czytac na ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX