Robert Biedroń

Robert Biedroń (fot. Jacek Marczewski/Agencja Gazeta)

wywiad gazeta.pl

Robert Biedroń: Mama długo twierdziła, że popełniłem wielki błąd, mówiąc publicznie, że jestem gejem. Dzisiaj sąsiedzi gratulują jej syna

Zrezygnowałem od razu z limuzyny z kierowcą, bo to generowało koszty oraz było gorszące dla mieszkańców. Chcę przywrócić Słupskowi godność i spowodować, by młodzi nie musieli wyjeżdżać na zmywak do Wielkiej Brytanii albo uciekać do Warszawy - mówi nam Słupska Robert Biedroń.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (272)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • czesarna

  Oceniono 84 razy 78

  Prezydent Słupska Robert Biedroń jest osobą niespotykanie otwartą.. Szczególnie w tym ważne - pozytywnie i życzliwie otwartą na obiektywne otoczenie, które niestety wcale tak bardzo obiektywne na co dzień nie bywa. Dotychczas w naszym kraju problematyka osobista w karierach osób publicznych nie odgrywała tak istotnego znaczenia. Specyficzna otwartość wobec samego siebie, jaką zaprezentował publicznie Robert Biedroń może zaskarbić mu nadzwyczajną popularność i być może też powodzenie w budowaniu nowej, sprawiedliwej postawy ludzi wokół wszystkich bez względu na charakterystykę.osobistą, której nikt sam sobie nie jest w stanie wybrać.
  Takim ludziom chętnie przyglądamy się i udzielamy poparcia.
  Robert Biedroń zasługuje na poparcie!

 • Barbara Zduniak

  Oceniono 74 razy 64

  Może nie których boli że znowu nie wybraliśmy Kobylińskiego ,przez którego w mieście jest jak w 18 wieku,może wykup mieszkań znów powróci do 10% albo mniej ,żeby każdy z nas mógł sobie je kupić na własność bo i tak w nie wkładamy swoje oszczędności a mieszkania nie są nasze tylko je wynajmujemy .Może czas rozpatrzyć tą kwestię i jeszcze żeby całe miasto było podłączone do centralnego ogrzewania ,bo każdy wyjazd straży do palącego się śmietnika po wyrzuceniu żaru z pieca to krocie kasy.

 • Jadwiga Basis

  Oceniono 51 razy 47

  Oby się panu udało lepiej niż Palikotowi. Proszę pamiętać, że gesty zawsze są puste. Liczy się ciężka robota. Życzę jak najlepiej Słupskowi i Panu.

 • cezar85

  Oceniono 54 razy 46

  Właściwie od razu do mojego biura ustawiła się długa kolejka.

  W jakiej sprawie?

  - W każdej, jaką jesteś sobie w stanie wyobrazić. Przychodziły do mnie kobiety bite przez mężów, taksówkarze protestujący przeciwko nielegalnym taksówkom, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, żeby załatwić im znane osoby na wykłady, ludzie ze schroniska dla zwierząt, ludzie z niesprawiedliwymi w ich mniemaniu wyrokami sądowymi, bo wiedzieli, że byłem wówczas wiceprzewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, dalej: ekolodzy, działacze społeczni, pielęgniarki. Mogę tak wymieniać bez końca. Zaczęła też przychodzić młodzież, która powiedziała, że nie ma co robić wieczorami.

  czyli w pewnych kręgach tak zwani - spieprzaj dziadu

 • cezar85

  Oceniono 51 razy 45

  Moje bycie gejem ma często znikome znaczenie.

  Słupszczanie nie pytali cię o to?

  - Wyobraź sobie, że nie. Jedynymi ludźmi, którzy podczas kampanii wyborczej chcieli rozmawiać o mojej orientacji seksualnej, byli dziennikarze

  knockout bez ciosu

  szacun panie Biedroń

  alert powiedz jak z tym walczyć

 • emeryt21

  Oceniono 54 razy 44

  Zazdroszcze Slupskowi takiego prezydenta....Wreszcie facet, który cos robi....
  Gdybysmy my w Bydgoszczy takiego mieli....można tylko pomarzyć. Nie nie chce powiedzieć, ze nasz Bruski jest zly, ale....jest bez szans przy Biedroniu....

 • jogar

  Oceniono 45 razy 39

  Cudowny otwarty na ludzi człowiek, nie bufon - Słupsk ma naprawdę szczęście- wierzę, że mu sie powiedzie. Powodzenia Panie Prezydencie, pozostaje żal, że nie startował Pan w Koszalinie. Jaka szkoda.

 • pere_noel

  Oceniono 40 razy 36

  nigdy nie zapomnę programu w TVN24 - zaproszeni Biedroń i jakiś kolo z PiSu lub Naszej Polski lub Prawdziwej Polski. Kolo zaczął od obrzucenia błotem swojego przeciwnika politycznego, Biedroń tylko się uśmiechnął i stwierdził, że on będzie rozmawiał merytorycznie... i rozmawiał bardzo merytorycznie. Przed takimi ludźmi zawsze chapeau bas!

 • realista4

  Oceniono 44 razy 32

  Panie Robercie ,mam74 lata,bardzo pana lubie ,ale niech pan juz nie mówi o tym,ze jest pan gejem,kogo to obchodzi,sama jestem zaprzyjazniona z 50letnim gejem od wielu lat. Ocenia pana ludzie po tym co zrobi pan dla Slupska ,i to bedzie wtedy najlepsza promocja dla pana opcji seksualnej,

 • basja7

  Oceniono 38 razy 30

  dzięki. To ogromna rzadkość tak mądry, konsekwentny i radosny człowiek, polityk. Mimo wielu przeszkód, nieżyczliwych ludzi po drodze zachować jasne serce...Dzięki Panu może w końcu zaczniemy oceniać ludzi nie według ich seksualnej orientacji, a po tym ile dobra w nich, życzliwości, wiedzy, kompetencji.

 • Marek Polanowski

  Oceniono 42 razy 30

  Radosc ze zwyciestwa Roberta Biedronia to radosc z powodu merytokracji. Niewazne, kim jestes, wazne, ze masz cos do zaoferowania I kwalifikacje, a zostaniesz wybrany. Wiele osób marzylo o merytokracji w naszym kraju

 • tomtg123

  Oceniono 169 razy 27

  Pierdoły bez znaczenia. Nie interesuje mnie orientacja seksualna obcych mi ludzi.
  Tak jak mówię to przeciwnikom pana Biedronia którzy go za tą orientacje krytykują, tak mówię to samo panu Biedroniowi, który się z tą orientacją obnosi.
  Urzędnik ma być sprawnym managerem - i to jest rola prezydenta miasta.
  Z kim sypia - jego sprawa.

  To, co urzędnika albo posła podnieca seksualnie, to dla mnie nieciekawy temat i mierzi mnie sytuacja, gdy dyskusja w polskiej polityce zaczyna schodzić do poziomu zaglądania ludziom do gaci (i zupełnie nieważne, czy robi to pan Biedroń, czy np. pani Pawłowicz).

 • belg5

  Oceniono 29 razy 25

  No świetnie ze z Rymanowa/Krosna bo w takim razie to mój krajan

 • tss123

  Oceniono 23 razy 17

  Żeby młodzi nie musieli wyjeżdżać trzeba - zwyczajnie - mieszkań komunalnych, albo tanich spółdzielczych. W PRL-u wkład lokatorski na spółdzielcze mieszkanie wynosił 10 % kosztów budowy tego mieszkania. 50 % kosztów finansował budżet, a 40 % lokator spłacał w czynszu. Komu to przeszkadzało?

 • rosfita

  Oceniono 22 razy 16

  Niech zostanie prezydentem RP!!! Dość juz tych wąsatych, myśliwych przykościelnych przydupasow. Wreszcie jakiś światły człowiek, recepta na ten konserwatywny uwiad intelektualny ktory demoluje nasz kraj.

 • micki11

  Oceniono 16 razy 14

  Nie wyobrażam sobie aby posła Biedronia stać było na takie prostackie przekręty z kilometrówką jak tych pisowskich łapciuchów Hofmana , Kamińskiego czy tego rydzykowego moralistę Girzyńskiego. Biedroń by się wstydził tak zrobić no ale jak ktoś ma gębę pełną Boga Honoru i Ojczyzny to kroi tą ojczyznę na kasę mając głęboko w d ... e Boga i Honor.

 • odkrywca5

  Oceniono 20 razy 14

  Zawsze na dole pozostanie ta ksenofobiczna skundlona "szarańcza", co tylko potrafi trupim jadem jątrzyć i pyskować...

 • iwonakrystyna

  Oceniono 13 razy 13

  życzę powodzenia i wytrwałości !

 • muz.art

  Oceniono 17 razy 13

  A gó... mnie obchodzi orientacja seksualna kogo kolwiek.

 • hummel1

  Oceniono 12 razy 12

  P. Robercie trzymam za pana kciuki !

 • Ewa Barocha

  Oceniono 14 razy 12

  wielki szacunek dla Pana Biedronia i takich postepów i działań życzyła bym sobie i innym mieszkańcom zapomnianego i ginącego miasta jakim są Pabianice w woj Łódzkim pozdrawiam i życzę samych sukcesów . Ewa

 • hosess

  Oceniono 16 razy 10

  wiesz Robercie, naprawdę chciałbym byś został Prezydentem RP, a wiesz dlaczego?
  dlatego, że jesteś normalny:)

 • alt-stettin

  Oceniono 10 razy 6

  Biedroniowi zapewne nie będzie łatwo sprawować urząd w prowincjonalnym Słupsku. Nie mam na myśli mieszkańców, ale samą kadrę urzędniczą. Na pewno znajdą się tacy, co będą szeptać za plecami "co ten pe*ał znów wymyśla".

 • peres3

  Oceniono 14 razy 6

  Gratuluję panie Robercie !!! życzę wytrwałości i sukcesów .
  U nas w Tarnobrzegu pan prezydent powołał sobie kumpli
  do okradania podatników , najpierw pan prezydent ustalił z
  kolesiami podwyżkę dla siebie na 11844zł. przebił starego
  prezydenta , powołał dwóch V-ice prezydentów i 3-ch doradców
  takich geniuszy pan prezydent sobie dobrał .
  Hurra , hurra póki kasa jeszcze jest w magistracie , kolesie nie
  będą po śmietnikach dorabiać!!!

 • rosfita

  Oceniono 11 razy 5

  Dlatego klechony i śmieciowe wąsate prymitywne polityczny, rożne Kenpy kretynki któregoś dnia ostro sie zdziwią bo to tlumany które zostały mentalnie 100 lat za społeczeństwem. O wylecą te darmozjady z polityki i stanie sieci nagle i niespodziewanie.

 • Bogusław Boguch

  Oceniono 16 razy 2

  Gdyby wszyscy męscy Polacy byli Gejami typu "Biedroń", wtedy, być może, to właśnie to skłoniłoby do porzucenia bractwa Jehowy i przejścia na stronę sarmackich patriotów spod sakralnego i czci godnego wyznania: "Bóg, Horror, Ojczyzna".

 • yautvingian.minority

  Oceniono 7 razy 1

  Normalny gość, bardziej mi przypomina Milka niż obsesyjnego pseudoartystę, o którego performansach wątpliwej jakości była ostatnio mowa na portalu. To jest bardzo ważne, od wielu lat użeram się z ludźmi, którzy chcąc narzucić mi konserwatywny światopogląd, aranżują mi spotkania, które mają mnie uprzedzić do "niepożądanego elementu". Jeśli więc homoseksualista, to jednocześnie perwers i degenerat. Jeśli Żyd, to chory psychicznie, i tak dalej. Skądinąd dziwaczne jest to, że ktoś może podejmować tyle wysiłku, żeby przekonać jedną osobę do swojego zdania metodą do Krakowa przez Księżyc, ale w gruncie rzeczy na większą skalę też tak się dzieje. Zbiorowa histeria, miejskie legendy, drobnomieszczańskie lęki, szczucie ludzi i buforowanie kontaktu z rzeczywistością. Tak na marginesie wstęp zamieszczony przez autora artykułu drażni mnie straszliwie, ale jestem socjopatą od urodzenia (schizofrenia zaczęła się później), i może to ja jestem dziwny.

 • tomek_1982

  0

  Nie wierze że Pan jest gejem i ogólnie nie wierzę w gejów. Niech Pan sprawdzi czy nie jest Pan zahipnotyzowany w tej kwestii bo ludzie to normalnie są na falach, a hipnoza to taka zajezdnia gdzie jak Panu wmówią że jest Pan Chińczykiem to będzie Pan mówił po Chińsku. Ogólnie Bandytów jest sporo co wolą dziewczynę uderzyć z 10 razy zanim we dwóch sobie ją napadną i dzieci też dla zabawy, i ja o nich sobie odpowiednio myślę, ale potem straszne zaskoczenie bo mają ładne, młodsze żony (a ja "zasłużyłem"), które twierdza że taki bandyta jest uroczy. To jest straszne. P.S. Transwestyta ten medyczny, a nie co ma za dużo pieniędzy to nieprawdopodobna sprawa, jest tyle różnic w różnych konfiguracjach że szok. Łączyć to z jakimś ruchem antyhomofobicznym to tak jakby zrobić kampanie oczyszczalnią ścieków na temat jakiejś zagranicznej czekolady. Bez sens. I jeszcze jedno Nie wierze (już) że może ktokolwiek mnie reprezentować ze względu na nonsens takiej sytuacji, powszechny analfabetyzm, złodziejstwo i bandytyzm (a ja "czuję się" poszkodowany). To wynika z wszystkich książek (biologia, geografia, medycyna, zarządzanie, administracja, historia, polski, katecheza), postulatów, przykazań i kalkulatora.

 • koles751

  0

  Piękny tekścik. A dzisiaj jakoś cicho w gazecie o pięknym Biedroniu tłukącym matkę ...

 • Mariusz Szuba

  0

  Marzy mi się nowy rząd bez koalicji gdzie wszystkie partie będą trochę współpracować a trochę konkurować.
  Wszyscy posłowie i senatorowie będą musieli obowiązkowo posiadać studia wyższe i się dogadywać.
  Może nawet PiS z Twoim Ruchem się w czymś będą mogli dogadać. 1 % próg wyborczy. Parlament z Korwinem lub bez.

 • Nina Żuber

  0

  Kochani, gej to człowiek. Zależy tylko jaki i jak podchodzi do spraw narodu. Biedroń jest naprawdę OK. Gratulacje dla prezydenta Słupska i jego mamy. Pan Biedroń na Prezydenta Polski. Nawet na pierwszy rzut oka widać że to nie ponurak, a człowiek prawego serca. Lubi uśmiechać się. A ludzie którzy się uśmiechają lubią ludzi i naród. Po prostu normalny człowiek, który lubi i szanuje dzieci. A to jest bardzo dużo. Pozdrawiam

 • 0

  Panie Robercie zawsze pana popieralem i podziwialem za szczerosc,odwage i madrosc ,omijam to co pan robi dla ludzi,Polakow.Pozdrawiam i zycze jeszcze lepszych sukcesow oraz zadowolenia z dzialalnosci dla DEMOKRACJI.

 • serewko

  0

  Panie Prezydencie w w 2015 roku życzę powodzenia, szczęścia i realizacji zamierzeń, to wszystko musi się udać, bo innej opcji nie ma!

 • ciotka_ltd

  Oceniono 22 razy 0

  Szkoda, ze gej... Taki sympatyczny i przystojny (przybywa mu klasu z wiekiem). A do tego coraz bardziej budzi szacunek - za madrosc, szczerosc i trzezwe spojrzenie
  Bardzo pana lubie, panie Biedron, i we wszystkim sukcesu szczerze zycze!

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 3 razy -1

  Roberto, 2 thumbs up ... up yours, of course!

 • mammcia

  Oceniono 5 razy -3

  Mnie też nie interesuje orientacja seksualna Pana Biedronia. I dlatego nie chcę, by o niej wciąż wspominał. Niech pokaże, co naprawdę robi, a nie na pytanie - co robił DZISIAJ, odpowiada, że WCZORAJ spotkał się wreszcie ze swoim Krzysiem. To nie fair i nie tego chcemy słuchać.

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 5 razy -3

  Podobno Robert obetnie "km-truffki" dla gryzipiórków? Mają jeździć autobusami zamiast limuzynami na stanie UM - czy to słuszne?

 • kurachi

  Oceniono 13 razy -3

  wszystko ok,
  ale nie lubię skrótu LGBT
  to much for me

 • rowi

  Oceniono 19 razy -5

  Jest dzień i noc, lato i zima, plus i minus, dobro i zło, przypływ i odpływ, diabeł i bóg, .... kobieta i mężczyzna, samiec i samica. Istnienie przeciwieństw warunkuje postęp i normalny stan rzeczy - reszta i zboczenie, a przecież nikt nie chciałby zboczyć z drogi, bo nie dojdzie do celu nigdy, a jeśli przewodzi przy tym innym, to i drugich zniszczy. Prócz tego takowi mają bardzo niskie mniemanie o sobie - stąd wszelkie parady na przykład.

 • ivan2557

  Oceniono 6 razy -6

  Pisiorkiem z kolegami

 • carolina_reaper

  Oceniono 22 razy -6

  Otwarty, madry , szczery...bla bla bla....bla bla bla...och i ach ale co ten Biedron do tej pory zrobil? Potrafi ktos z tych zachwyconych wymienic ? Bo na razie tylko sie stara, obiecuje i bryluje w mediach i marzy o krainie mlekiem i miodem plynacej. Moze slusznie by bylo poczekac na jakies namacalne sukcesy zanim zacznie sie piac peany na czesc?

 • jasio_kowalczykover

  Oceniono 10 razy -6

  Boy, don't listen to your mama :)

 • muz.art

  Oceniono 18 razy -8

  A Świat aż rośnie z dumy-oto Polska, zacofany do tej pory kraj, wybrał dom parlamentu pedzia i jeszcze jednego faceta, co dał sobie obciąć jaja i penisa. I oto jesteśmy mocarstwem moralnym, a zaściankiem materialnym - honorową bidotą

 • kontest_two

  Oceniono 16 razy -8

  Proszę o choć JEDEN przykład MERYTORYCZNEGO (trudne słowo) działania p. Biedronia po objęciu rządów w Słupsku. Dla ułatwienia dodam, że rezygnacja z auta służbowego jest posunięciem PR-owym a nie merytorycznym. Spotkania z Gessler, Olejnik i Gardias - również nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX