fot. Gazeta.pl

fot. Gazeta.pl (fot. Gazeta.pl)

Seks w Małym Mieście

Co robi na plaży ksiądz w slipkach bez koloratki?

"Życie seksualne duchownych" to temat, który zawsze budzi kontrowersje. Jedni uważają, że ksiądz czy zakonnica to nie zawód, lecz powołanie, które zobowiązuje do czystości, inni - że to profesja jak każda inna, więc i czystość nie jest przymusem. A co myślą o tym mieszkańcy Wyszkowa?

Czy celibat to przeżytek? Czy zakaz kontaktów seksualnych dla osób duchownych jest wyłącznie powodem ich frustracji? Czy duchowni powinni mieć możliwość zakładać rodziny i wychowywać dzieci? Czy wtedy ich rady byłyby bardziej życiowe? Niejedna historia z życia wzięta podważyła oddanie duchownych wyłącznie Panu Bogu. Dlatego, tym razem w Wyszkowie, postanowiłyśmy zbadać opinię Polaków na ten delikatny temat. Chcecie wiedzieć, co robi na plaży ksiądz w slipkach, bez koloratki? Zobaczcie kolejny odcinek "Seksu w małym mieście"!

Komentarze (21)
Zaloguj się
 • jaco1234

  Oceniono 41 razy 29

  z cyklu "słowo na niedzielę".
  Proponuję taką ankietę przeprowadzić o 9:50 pod kościołem - to może przebić nawet ten kabaret związany z "Golgota Picnic".
  A tak przy okazji - jako zwykły prostaczek z prowincji pewnie się nie znam na najnowszych trendach, ale zawsze myślałem, że zagadując do obcych osób wypada zdjać okulary przeciwsłoneczne podczas rozmowy. Ale co ja tam wiem.
  ---
  jestesmyfajni.pl

 • trzezwy.umysl

  Oceniono 42 razy 26

  Jedna uwaga.. otóż księża katoliccy NIE SKŁADAJĄ ŚLUBÓW CZYSTOŚCI! Celibat nie oznacza braku seksu tylko brak możliwości pojęcia kobiety za żonę. Zdziwieni? :)

 • jerzysm42

  Oceniono 30 razy 14

  Wydaje mi się, że jedną z najgłupszych zasad, które wymyślił kościół katolicki.
  Osobie duchownej wolno uprawiać seks, wolno się łajdaczyć, nie wolno tylko wziąć ślubu.
  Powoduje to, że do zawodu idą różnej maści zboczeńcy, albo całe życie kłamią.
  Inna rzecz, że dla wielu ogierów w koloratkach, jest to wygodne. Co sobie poużywam, to moje, a żenić się nie muszę. Najwyżej przy kielichu wyspowiadam się innemu ogierowi, a on mi udzieli rozgrzeszenia.

 • boxymoxy

  Oceniono 16 razy 6

  Niby księźom nie wolno, ale Kościół tam gdzie może coś zyskać pozwala na seks duchownym - duchowni z kościoła anglikańskiego, którzy przeszli do katolickiego mogą, prawosławni podlegający pod Rzym zwani grekokatolickimi też. To tylko kwestia forsy i wpływów

 • tbgmbx

  Oceniono 7 razy 5

  Po pierwsze, duchowni katoliccy nie są od dawania rad, ale od wyjaśniania wymagań wiary w odniesieniu do sytuacji życiowych.
  Po drugie, duchowni katoliccy, tak samo jak inni wierni tego kościoła, zobowiązani są do życia w "czystości" w sensie szóstego przykazania.
  A po trzecie, celibat jest tylko sprawą techniczną wewnątrz stanu duchownego, a nie zasadą wiary. Ci, którzy mu nie podlegają, nie mają żadnego interesu ani racji, żeby o nim dyskutować. Filumeniści nie dyskutują o tym, czy filateliści powinni zachowywać ząbki na znaczkach...

 • Gość: Anty Ks

  Oceniono 6 razy 2

  jak to robi z kobietą to czemu nie, gorsi są CI ukryci pod koloratka geje którzy są w większości parafiach. NA kazaniach wyzywają zachowania homoseksualne a sami po zakończeniu mszy wskakują do łóżka z facetem, włóczą się po gejowskich saunach i klubach oraz wystawiają na branżowych portalach swoje du... i przyrodzenia. Gdyby pozwolili na małżeństwa księży wtedy dopiero byłby problem bo co zrobili bi co geje :P

  Pozdrawiam wszystkich księży gejów

 • Gość: FilMowiec

  Oceniono 8 razy 2

  w ostatnim numerze "Faktów i Mitów" można znaleźć ciekawy artykuł o życiu seksualnym księży "Samotność uświęcona" :)

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 7 razy -1

  Jak ksiądz się opala na plaży to raczej winien być goły-jeśli jest młody i korzystać ze słońca i wody, slipki mu niepotrzebne. A jak stary to w białej sukience jakiejś i pod parasolem żeby go było najmniej widać:) Najlepiej jak sobie ksiądz znajdzie jakiegoś przystojnego chłopaka na boku a nie ogląda się za dzieciakami, a jak hetero to babkę, tylko niech nie zapomina o kondonach, bo później we wsi wstyd:P A w ogóle, kto się decyduje na bycie księdzem? Tylko jedna alternatywa-albo mocno wierzące dzieciaki po praniu mózgu, albo wyrachowane lenie, które chcą mieć wygote, bogate życie i nic nie robić:P

 • Gość: yolka

  Oceniono 18 razy -6

  celibat nie dotyczy tak naprawdę tylko duchowieństwa , ale też każdego wierzącego, który nie jest związany węzłem małżeńskim. Seks poza małżeński jest grzechem . Jeżeli już rozmawiamy o sprawach wiary, trzeba to robić uczciwie i poważnie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX