Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star (fot. materiały promocyjne Partnera Weekendu)

materiał promocyjny partnera weekendu

Jakie powinno być miejskie auto? Pięć cech samochodu idealnego

Samochód, z którego mamy korzystać przede wszystkim w mieście, powinien wyróżniać się kilkoma cechami. Funkcjonalność i bezpieczeństwo są ważniejsze od nawet najbardziej fantazyjnego projektu. Dowodem na to jest Mitsubishi Space Star - samochód, który dzięki mądrze zaprojektowanym innowacjom jest i nowoczesny, i praktyczny. A teraz dodatkowo dostępny w świetnej cenie.

Decyzja o zakupie nowego samochodu nie jest łatwa z kilku powodów. Rynek jest przesycony, a producenci robią wszystko, by przyciągnąć uwagę do konkretnych modeli. Różne są ceny, warianty wyposażenia, funkcjonalności poszczególnych modeli. W zalewie ofert trudno o racjonalną ocenę. Jaki model najlepiej sprawdzi się w mieście? Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru miejskiego auta?


Mitsubishi Space Star, fot. materiały promocyjne Partnera Weekendu

Po pierwsze - niezawodność

Bez względu na to, co podpowiadają nam emocje, podkręcone reklamowym przekazem, wybierając samochód, warto kierować się pragmatyzmem. Dlatego też samochód powinien być w pierwszej kolejności niezawodny.

W dokonaniu wyboru pomocne mogą okazać się rekomendacje, np. J.D. Power, niemieckiego instytutu zajmującego się badaniem rynku, i przeprowadzone przez nich badanie konsumentów dotyczące zadowolenia z pojazdów. Samochody produkowane przez Mitsubishi zostały uznane za "najrzadziej sprawiające problemy", a przy tym utrzymały opinię "najbardziej niezawodnych". Produkty japońskiego giganta utrzymują też wysokie miejsce w rankingach ADAC - tu na przykład Mitsubishi Space Star znalazł się wśród najmniej awaryjnych samochodów.

Solidni producenci nie boją się też zaoferować dobrych warunków gwarancyjnych. W przypadku Space Star gwarancja trwa aż pięć lat. W pierwszych dwóch latach nie przewiduje limitu przebiegu, zaś w pozostałych trzech obowiązuje wysoki limit 100 000 km. Gwarancja perforacyjna obejmuje pierwsze 12 lat.


Mitsubishi Space Star, fot. materiały promocyjne Partnera Weekendu

Po drugie - wygoda. W mieście, na trasie, na parkingu

Zdarza się, że producenci samochodów  przywiązują zbyt dużą wagę do ich zewnętrznego wyglądu. Bywa, że ceną za fantazyjny wygląd są niższy komfort wnętrza czy mniejsza funkcjonalność pojazdu.

Samochód warto ocenić między innymi pod względem promienia skrętu. To kluczowy parametr, który wpływa na wygodę parkowania, poruszania się w wąskich uliczkach, zawracania, wjeżdżania i wyjeżdżania z garażu czy domu. Ponownie uwagę warto zwrócić na model Mitsubishi Space Star, który do pełnego skrętu potrzebuje zaledwie 4,6 m. Dzięki takiemu wynikowi nigdzie nie będzie ciasno.

Projektanci pojazdu zadbali też o wygodę kierowcy i pasażera, skupiając się nie tylko na zewnętrznej bryle, lecz także na kabinie. W porównaniu do aut tej klasy jest ona wyjątkowo przestrzenna. To sprawia, że miejski Mitsubishi Space Star świetnie sprawdzi się również podczas dłuższych wypraw. Jest więc modelem wyjątkowo uniwersalnym.

Projektanci połączyli też wyjątkowej jakości materiały - oprócz tkaniny w miejscach szczególnie narażonych na przetarcie użyli naturalnej, mocnej skóry.

Space Star może pochwalić się czymś jeszcze. Kierowca ma do dyspozycji multimedialną stację SDA. Siedmiocalowy dotykowy ekran pozwala sterować radiem, połączyć się ze smartfonem, wyświetla również obraz kamery cofania.

Projektanci samochodu nie zapomnieli nadać mu nowoczesności. Przedni pas utrzymano w stylistyce "Dynamic Shield". Tylne lampy wykorzystujące technologię LED (już od wersji Invite) sprawiają, że nowy Mitsubishi Space Star wygląda niezwykle atrakcyjnie i przyciąga wzrok.

Wygoda towarzyszy właścicielowi japońskiego auta już od początku, bo wyposażono go w system dostępu bezkluczykowego, który pozwala uruchomić silnik bez wyciągania pilota z kieszeni. Wystarczy jeden przycisk.


Mitsubishi Space Star, fot. materiały promocyjne Partnera Weekendu

Po trzecie - bezpieczeństwo wsparte innowacjami

Sytuacja na miejskich drogach może kierowcę zaskoczyć. Dlatego bezpieczeństwo w Mitsubishi Space Star wspiera szereg przydatnych i funkcjonalnych innowacji. System FCM ogranicza skutki ewentualnej kolizji - w przypadku wykrycia pieszego lub przeszkody hamowanie jest wspierane przez autonomiczne systemy auta.

System LDW sprawdza, czy kierowca trzyma się swojego pasa ruchu, a AHB dba o automatyczne sterowanie światłami. Jakość oświetlenia zapewniają z kolei innowacyjne reflektory Bi-LED. Bezpieczeństwo i komfort oprócz czujnika zmroku zwiększa też sensor deszczu.


Mitsubishi Space Star, fot. materiały promocyjne Partnera Weekendu

Po czwarte - niska cena bez ukrytych dopłat i niskie koszty eksploatacji

Wielu producentów aut kusi niskimi cenami swoich modeli. Kiedy jednak pojawiamy się w salonie, okazuje się, że ten bardzo tani samochód, o którym zdążyliśmy już pomarzyć, nie ma nawet... radia. Dlatego porównując ceny modeli, warto sprawdzić, co producent oferuje.

Mitsubishi Space Star można kupić już od 40 990 zł, otrzymując w tej cenie nie tylko wspomniane radio, ale i klimatyzację oraz pięcioletnią gwarancję.

Ponadto samochód spala zaledwie 5 l/100 km - nie nadwyręży więc portfela kierowcy. Silnik Space Stara cechuje się z kolei sporą dynamiką. A to pozwala nie tylko sprawnie przyspieszać w mieście, lecz także pokonywać komfortowo zarówno krótkie, jak i długie trasy.


Mitsubishi Space Star, fot. materiały promocyjne Partnera Weekendu

Po piąte - automatyczna skrzynia biegów

Ci, którzy mogą pozwolić sobie na nieco większy wydatek, z pewnością docenią ofertę Mitsubishi dotyczącą modeli z automatycznymi skrzyniami biegów. W Spacer Star mamy do czynienia ze skrzynią bezstopniową, a więc w pełni automatyczną. Dzięki niej komfort jazdy wzrasta, a koszty benzyny maleją.

Brak konieczności zmiany biegów pozwala bardziej skupić się na drodze i jest po prostu niezwykle wygodny. Szczególnie że za model z automatem nie trzeba dużo dopłacać.

Mitsubishi Space Star to samochód, który wyposażono w wiele nowoczesnych technologii i rozwiązań. Japończycy zadbali o to, by każda innowacja, funkcja, rozwiązanie miały swój konkretny, bardzo praktyczny cel. Jak widać, nowoczesność połączona z oszczędnością może być po prostu użyteczna na co dzień.