Emilia Sambor

Emilia Sambor (fot. mat.prasowe)

młoda polska

''Mierzono mi nawet nadgarstki''. Jest jedyną Polką w elitarnej szkole baletowej Opery Paryskiej

Ból jest nieodzownym towarzyszem początkującego tancerza. Baletki, zwłaszcza puenty, czyli baletki z utwardzanym czubkami uciskają. - To musi trochę boleć - mówi Emilia Sambor. Tancerka jest kolejną bohaterką cyklu "Młoda Polska".
Wr�� do artyku�u
Komentarze (74)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • izarider

  Oceniono 6 razy 6

  Świetna i zdolna dziewczyna. Mam nadzieję że jeszcze nie raz o niej usłyszymy :)

 • bokaj

  Oceniono 5 razy 5

  Dziewczyna nieprawdopodobna. Z pokorą przyznaję, że tak, to jest autentyczny lepszy sort. I chwała, że taki wśród nas jest. PODZIWIAM.
  Do tego fantastyczne zdjęcia. Gratulacje dla Autora!

 • zegrz

  Oceniono 21 razy 5

  Też chodziłem do elitarnej szkoły...
  przyjmowano wyłącznie dzieci z mojej miejscowości, nikt obcy się nie dostał

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 4

  juz cie lubimy Emilii
  i bedziesz szczesliwa

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 6 razy 4

  Oj tam oj tam Wieniawie nic nie mierzono a i tak króluje we wszystkich szmatławcach, A tak na poważnie gratulacje dla młodej utalentowanej zgrabnej rodaczki

 • junk92508

  Oceniono 5 razy 3

  To może zakazać baletu skoro to tak niszczy ludzi...

 • marykownow

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem, że w komentarzach jest także za skromność chwalona. Ale jak jest takim talentem i jest tak pracowita i kończy taką szkołę, to może szkoda, że nie myśli o tych wielkich rolach i słynnych zespołach. Słynne zespoły to też praca z innymi słynnymi choreografami, reżyserami, tancerzami. Ciągły rozwój. Nie wiem, czemu z góry mówi, że może dołączyć do małego nieznanego zespołu i nie tańczyć w nim solówek, byle by była szczęśliwa.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 2 razy 2

  szkoly baletowe, to podobnie jak zakony, czy prowadzone przez kosciol tzw. "domy samotnej matki" i sierocince itd., ostoja najrozniejszych patologii, z przemoca fizyczna, psychiczna i seksulana na czele

 • krewetka85

  Oceniono 34 razy 2

  "Baletki, zwłaszcza puenty, czyli baletki z drewnianymi czubkami, uciskają." I niestety, już na wstępie redaktora pokazała, że nie ma bladego pojęcia w temacie, o którym pisze. Pointy nie są rodzajem baletek, są zupełnie innym baletowym butem. Pointy nie mają również drewnianych czubków. Może i miały za czasów Ludwika XIV, współcześnie tzw. "boks" najczęściej jest lekki i gipsowy lub z klejonej papierowej konstrukcji.
  Skoro autorka przeprowadzała rozmowę z tancerką baletu (nie "baletnicą", na litość boską, taki termin funkcjonuje wyłącznie w bajkach dla dzieci) to zakładam, że miała możliwość konsultacji merytorycznej. Szkoda, że z niej nie skorzystała i zamiast naprawdę wartościowej treści wypuściła zlepek bzdurnych stereotypów.

  Dla Emilii ogromne gratulacje, na dziesiątki tysięcy uczniów szkół baletowych na świecie, i to tych z najwyższej półki, faktyczny sukces udaje się osiągnąć jednostkom. Wspaniale, że dziewczyna zdobywa uznanie na świecie, a jeszcze ma przy tym bardzo spokojne i racjonalne spojrzenie na wybraną przez siebie drogę :)

 • Kasia L

  Oceniono 1 raz 1

  Piękne osiągnięcia, brawo za niesamowitą pracowitość i dążenie do celu. Fajnie się czyta o takich młodych ludziach :)

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 1 raz 1

  Spójrz perfekcyjna jak wygląda śliczna zgrabna młoda kobieta nie masz szans Margaret nawet gdybyś trenowała dzień i noc

 • oyesu

  0

  Romina Kołodziej jest primabaleriną Słowackiego Teatru Narodowego

 • nwowatch

  Oceniono 5 razy -1

  W Kalifacie balet będzie zabroniony.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 6 razy -2

  To szowinizm i seksizm, żeby w XXI wieku nie było w balecie miejsca dla kaszalotów size +.

 • imsocool

  Oceniono 2 razy -2

  Chyba mam za dużo empatii do oglądania baletu. Boli mnie od samego patrzenia. Gdyby chociaż zrezygnowali z tego stawania na czubkach palców.

 • wojtem

  Oceniono 2 razy -2

  Barbarzynstwo

 • wagadudu

  Oceniono 17 razy -3

  Wszystko fajnie i cudownie, ale czy warto tak ciężko pracować, mieć tyle wyrzeczeń, żeby w wieku 30 lat przejść już na emeryturę i borykać się przez resztę życia z bólami stawów i kręgosłupa?

 • polsilver100

  Oceniono 8 razy -6

  Mierzono też inne wymiary, głębokości, ruchliwość, itd. 35 lat temu chodziłem z taką, prawdziwa,, baletnica". Szkoły baletu, przynajmniej wtedy to była wylęgarnia kur... wa. W Polsce jest kilka tych szkół i dziewczyny mieszkały w internatach a co tam się działo, lepiej nie opiswać. Chciałem tylko zwrócić uwagę na tę drugą stronę medalu, zresztą afeta Weinsteina pokazała zejakbsbka nie da tonic zniej nie będzie

 • miastomakow

  Oceniono 7 razy -7

  Hitlerowcy też mierzyli.

 • polsilver100

  Oceniono 17 razy -11

  Meryl Strep i parę innych koleżanek też miały nieziemskie talenty. Dzisiaj po aferzy Weinsteina okazuje się że w druciarstwie i rozchylaniu nóg. Jest tyle pięknych kobiet, tylu co umie super śpiewać itd.Robią karierę ci co są zdecydowaniu przeskoczyć przrz próg, lizusy, duplowłazy itd. Takie jest życie

 • monikaaleksandra

  Oceniono 18 razy -14

  Nie miałam pojęcia że tancerka baletowar może być aż tak brzydka. Baletnice to raczej bardzo urodziwe dziewczyny. Na te po prostu patrzeć się nie da, nie wiadomo jak by się wyginała ii ile arabesek nie kręciła.

 • amszuba

  Oceniono 25 razy -15

  Niech ze szczeka cos zrobi, apart ortodontyczny, bo wyglada jakby miala deszcz nalapac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX