Port lotniczy Lublin (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Port lotniczy Lublin (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta) (Port lotniczy Lublin (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta))

od redakcji

Weekend w Gazeta.pl: Allred, da Vinci, randkowanie po rozwodzie, lotniska od zaplecza

Z pierwszego powakacyjnego wydania Weekendu dowiecie się: kto ma na pieńku ze słynną prawniczką Glorią Allred, jak wrócić do randkowania po długim związku, jak wygląda codzienność pracowników lotnisk i dlaczego elity boją się disco polo. Udanej lektury!

- Ewelinie i Robertowi zdarza się słyszeć komentarze w stylu: "pan/pani to lubi chyba tak macać". Marcin - kierownik działu obsługi samolotów - na pokładzie widział już chyba wszystko: kanapki porozmazywane na ścianach i suficie, porzucone portfele, sztuczne szczęki, a nawet jedno dziecko. Kamil kilka razy dziennie robi tzw. walk around, czyli spaceruje wokół samolotów, oglądając je z zewnątrz. Sprawdza, czy te, które właśnie wylądowały, mogą bezpiecznie wyruszyć w kolejny rejs. Z pracownikami lotnisk rozmawia Izabela O'Sullivan.

04.09.2018 Warszawa , Port Lotniczy Chopina . Pokazowy lot samolotem Embraer E190 - E2 . Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta
Demonstracja procedur bezpieczeństwa (zdjęcie ilustracyjny / Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta)

- Narzekano, że disco polo to kicz, szmira, że nijak ma się do intelektualizmu dzieł Kieślowskiego, Zanussiego itd. Bano się również, że oto nagle ludzie z klasy ludowej "wchodzą do Śródmieścia", odnoszą sukcesy, stają się idolami - mówi kulturoznawczyni i dziennikarka Monika Borys. Właśnie ukazała się jej książka "Polski bajer". Rozmowa Mateusza Witkowskiego.

11.11.2017 Lodz . Zenon Martyniuk Akcent podczas festiwalu Disco Polo Fest 2017 . Festiwal muzyki Disco Polo w hali Atlas Arena. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Zenon Martyniuk podczas festiwalu Disco Polo Fest 2017 w Łodzi (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

- Nie dalej jak we wtorek, 27 sierpnia 2019 roku, w sądzie federalnym na Manhattanie znów stanęła po stronie ofiar. Tym razem w sprawie dotyczącej wykorzystywania nieletnich dziewcząt przez nieżyjącego już Jeffreya Epsteina i jego wpływowych przyjaciół. Lista celebrytów i polityków, z którymi Gloria Allred ma na pieńku, zdaje się nie kończyć. To Tiger Woods, Roman Polański, Charlie Sheen, Donald Trump, Bill Clinton i wielu innych. Sylwetkę prawniczki przygotowała Ida Walczak.

Gloria Allred na paradzie równości w Los Angeles w 2019 roku (fot. Shutterstock)
Gloria Allred na paradzie równości w Los Angeles w 2019 roku (fot. Shutterstock)

- Z mojego doświadczenia wynika też, że w Internecie łatwiej nie o kandydata na męża, ale o czyjegoś męża - opowiada 42-letnia Ewa, która rozwiodła się po 11 latach małżeństwa. O powrocie do randkowania po długim związku pisze Ewa Jankowska.

Po rozwodzie Karolina czuła się piekielnie samotna (fot: Shutterstock.com)
Po rozwodzie Karolina czuła się piekielnie samotna (fot: Shutterstock.com)

- Psy myślą i są obdarzone świadomością, doskonale też odczytują nasze własne sygnały - wiedzą doskonale, kiedy człowiek przeżywa radość, a kiedy się gniewa. Ale czy my potrafimy poprawnie odczytywać znaki, które wysyłają nam pupile? Psi behawioryści Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków w książce "Słuchając psa" udzielają wskazówek, które mogą pomóc właścicielom tych czworonogów. Publikujemy jej fragmenty.

Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków (fot. Zuzanna Zajbt)
Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków (fot. Zuzanna Zajbt)

Poza tym w wydaniu: wracamy z nowym odcinkami cyklu "Młoda Polska" oraz formatu wideo "Zwykli Niezwykli", Ewa Jankowska pyta restauratorów, czy wprowadziliby zakaz wstępu dla dzieci do ich lokali, razem z psychiatrą Aleksandrą Krasowską zastanawia się też nad kondycją osób, których partnerzy cierpią na depresję, Angelika Swoboda rozmawia z psycholog Joanną Gutral o tym, czy faktycznie udało nam się odpocząć w te wakacje, publikujemy też fragment książki Friederike Otto pt. "Wściekła pogoda. Jak mszczą się zmiany klimatu, kiedy są ignorowane" w tłumaczeniu Anny Krochmal i Roberta Kędzierskiego.

Anna Budyńska. Redaktorka naczelna Weekend Gazeta.pl.

Polub Weekend Gazeta.pl na Facebooku