Gdzie pomieścić kilkaset par butów? A kilka tysięcy? (fot. szczepanradzki.pl)

Gdzie pomieścić kilkaset par butów? A kilka tysięcy? (fot. szczepanradzki.pl) (Gdzie pomieścić kilkaset par butów? A kilka tysięcy? (fot. szczepanradzki.pl))

od redakcji

Weekend w Gazeta.pl: Volny, Tłokiński, kolekcjonerzy sneakersów, żony polskich żołnierzy

Wypalenie zawodowe Polaków, sneakerheadzi, tajemnice bioenergoterapeutów, życie rodzin polskich żołnierzy, rozmowa z aktorką Patrycją Volny, córką Jacka Kaczmarskiego - koniecznie zajrzyjcie do najbliższego wydania Weekendu. Miłej lektury!

- Ola ma wrażenie, że więcej czasu niż sama praca zajmuje jej udowadnianie, że pracuje. Igor chłonie emocje i stany innych jak gąbka, bierze wszystko na siebie. Marlena uświadomiła sobie, że jej prawdziwa natura mocno różni się od tego, jaka jest w pracy. Justyna w swoje 45. urodziny powiedziała "dość" -  Izabela O'Sullivan przyjrzała się zjawisku wypalenia zawodowego.

W firmie Oli panuje kult efektywności i entuzjazmu. Z niego też jest rozliczana (fot. pixabay.com )
W firmie Oli panuje kult efektywności i entuzjazmu. Z niego też jest rozliczana (fot. pixabay.com )

Kiedy nie gram, mieszkam w Alzacji, zajmuję się domem i dzieckiem. Dorabiam w lokalnej szkole językowej, ucząc angielskiego - mówi Patrycja Volny, aktorka znana z ról w filmach "Pokot" i "Obywatel Jones" Agnieszki Holland oraz serialu Netflixa "1983", córka Jacka Kaczmarskiego. Od 15 marca możemy ją oglądać w "Kurierze". Rozmowa Małgorzaty Steciak.

17.07.2018 Warszawa , Grzybowska 79 , Muzeum Powstania Warszawskiego . Aktorka Patrycja Volny podczas konferencji prasowej na temat nowego filmu  Kurier  o Janie Nowaku - Jezioranskim w rez. Wladyslawa Pasikowskiego .Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta
fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta

- Żeby kupić ulubiony model, sneakerheadzi są w stanie czekać w kolejce przez kilka dni. Sneakersy stały się dobrem kolekcjonerskim, kiedy przestały być przeznaczone tylko do aktywności fizycznej. O najbardziej pożądanych modelach i historii najmodniejszych butów sportowych pisze Katarzyna Żechowicz.

Nike jest jednym z największych graczy na rynku sneakersów (fot. szczepanradzki.pl)
Nike jest jednym z największych graczy na rynku sneakersów (fot. szczepanradzki.pl)

- Strzały są tak precyzyjne, że śledczy nie wątpią: morderca miał już wcześniej do czynienia z bronią. Ofiary to bliscy aktorki, która rok wcześniej zdobyła Oscara. Czy ataku na nich dokonał jej psychofan? A może chodziło o porachunki gangów? Albo sprawcą jest ktoś, kto bardzo dobrze znał tę rodzinę? Odpowiedzi na te pytania szuka Joanna Pasztelańska.

Jennifer Hudson (fot. shutterstock.com)
fot. shutterstock.com

- Ojciec chciał, żeby został piłkarzem, ale on wybrał aktorstwo. Właśnie zagrał u Pasikowskiego. Philippe Tłokiński jest kolejnym gościem podcastu "Miłość i Swoboda". Posłuchajcie, co mówi o swoim tacie, aktorstwie i ukrywaniu tajemnic.

02.09.2018 Warszawa , rog Alei Ujazdowskich i ulicy Wilczej . Aktor Philippe Tlokinski , grajacy glowna role - Jana Nowaka - Jezioranskiego na planie zdjeciowym filmu  Kurier  w rezyserii Wladyslawa Pasikowskiego .Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta
Philippe Tłokiński jako Jan Nowak-Jeziorański (fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta)

- Nad bioenergoterapeutami nie ma żadnego nadzoru. Nie ma instytucji monitorującej ich działania. Wystarczy zarejestrować działalność gospodarczą i można otworzyć gabinet. Lekarze starają się walczyć z nieuczciwymi praktykami, ale to często walka z wiatrakami - mówi Katarzyna Janiszewska, autorka książki "Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów". Wywiad Arkadiusza Gruszczyńskiego.

Bioenergoterapeuta (fot: Shutterstock.com)
fot: Shutterstock.com

Poza tym w wydaniu: Ewa Jankowska pisze o seksie na Tinderze i rozmawia z Mileną Rachid Chehab, autorką książki "Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym"Angelika Swoboda przepytuje Agnieszką Siwińską, która pracuje w sali widzeń w areszcie śledczym, Paulina Dudek w kolejnym odcinku #ZwykliNiezwykli przedstawia Magdalenę Kordas, która ratuje mikropsy, Anna Sańczuk w ramach cyklu "Młoda Polska" opisuje podróżnika Michała Worocha, który razem z Maciejem Kamińskim dostał prestiżową nagrodę podróżniczą Kolosa w kategorii Wyczyn Roku za projekt Wheelchairtrip (podróż przez dwie Ameryki), publikujemy też fragmenty książki "Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy" Sylwii Winnik.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Ci się podobał, to wypróbuj nasz nowy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

KLIKNIJ, BY ZAPISAĆ SIĘ NA NEWSLETTER >>>

Anna Budyńska. Redaktorka naczelna Weekend Gazeta.pl.

Polub Weekend Gazeta.pl na Facebooku