Bogusław Barnaś z makietą Eco Warsaw Tower

Bogusław Barnaś z makietą Eco Warsaw Tower (fot. Bogusław Barnaś/BXBstudio)

Młoda Polska

''Chciałbym stać się kimś w rodzaju ambasadora polskości w architekturze''. Projekty Polaka są doceniane na całym świecie

Miał 25 lat, gdy trafił do jednej z najważniejszych pracowni architektonicznych na świecie. Trzy lata później otworzył własne biuro projektowe. Dziś pokazuje, jak łączyć tradycję z nowoczesnością. Bogusław Barnaś jest kolejnym bohaterem naszego cyklu Młoda Polska.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (50)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • adcore

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo fascynujåce,no i panie Bogus ,zyczymy dalszych sukcesöw zawodowych i nie tylko..

 • artdesignhomme

  0

  Hmmm...ktoś tu napisał o marketingu....cóż.....trudno się nie zgodzić...Ale trochę bije w oczy megalomania tego architekta....Udawało mu się...staż u Fostera, potem własne studio...no ok, warto docenić. Ale przypinanie do- powiedzmy sobie szczerze- przeciętnych projektów tak przesadnego każdorazowo kontekstu ideologicznego, mówienie o nich jak o cudach, do stworzenia których posłużył się skrzętnie przemyślanymi rozwiązaniami i kontekstem koncepcyjnym.....no to takie tendencyjne, bardzo widoczne w wywiadach...powtarzanie tej samej formułki....No udaje się temu panu, bo oprócz talentu(a wcale wibitnym nie jest) trzeba mieć też farta w życiu...Wizualizacje przez dobry rendering robią swoje, po to właśnie robi się wlasne studio i zatrudnia się pracowników. Tak, jest to ogarniety pan, który potrafi robić marketing...ale z tym "wybitnym" architektem to nadinterpretacja....

 • Klaudia Nowinka

  0

  Jako architektoniczny laik potrafię stwierdzić czy obiekt mi się podoba, czy nie. Jest jeszcze gust - wiadomo każdy inny. Ale pozostaje pytanie ;gdzie ludzie lubią wypoczywać, gdzie spacerować, mieszkać z wyboru? W większości to nie są wybetonowane ulice, klockowe domy z dużą ilością szkła i metalu ani też trawniki "od linijki". Daleko mi do przaśnych domów rodem z lat ubiegłych ale do tego co jest obiektem zachwytu współczesnych architektów jeszcze dalej..

 • bilinski53

  Oceniono 2 razy 0

  Może mu się uda pójść w ślady Roberta Koniecznego......czego mu życzymy......choć na razie widzimy jedynie ciekawe rysunki.

 • archimedesss

  0

  Niezłe

 • ref-lex

  Oceniono 1 raz -1

  Nie widze nic nowoczesnego, bryly czyste ale obce.

 • poszum

  Oceniono 1 raz -1

  Moze byc. Architektura niby inspirowana tradycyjna polska. Ale dosc zimna i nieprzytulna. Dlatego dziwne wydaje mi sie ze autor pisze ze ten architekt chce zblizenia do naturalnego srodowiska czlowieka. Wlasciwie to niewiele odkrylem w tych projektach z naturalnego srodowiska czlowieka. Poza moze bardzo ogolnymi ksztaltami tradycyjnych polskich chat. Ale, z drugiej zas strony, moze istnieje gdzies popyt na tego typu modernistyczne inspirowane tradycyjnymi chatami bryly.

 • bulgogi145

  Oceniono 13 razy -1

  Wyjątkowo słaby disco-polowy architekt z naiwnymi pomysłami nie wnoszący nic do dyskusji . Nastawiony wyłącznie na marketing. Mnie nie przekonuje. Przed napisaniem takiego pochwalnego artykułu polecam panu redaktorowi troche poszukać a nie odwalać fuszerkę.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 4 razy -2

  Domy jakieś takie szare i smutne, ogrody zresztą też. Pomieszczenia duże, wysokie, okna olbrzymie. Jak to wszystko ogrzać i oświetlić i sprzątać. Wszystkie projekty jakieś takie dziwne. Jak mieszkać t takim domu gdzie wszystko jest szare.

 • Marzena Kornicka

  Oceniono 12 razy -2

  Prof. Zin rysował własną ręką a nie myszką w autocadzie. Nie cierpię współczesnej architektury bo nie ma w niej krzywizn, wszystko pod kątem prostym, beton, szkło itp. To jest zaprzeczeniem natury w której nie ma ani prostych kresek, ani kątów 90 stopni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX