Miejsce katastrofy na lotnisku na Teneryfie

Miejsce katastrofy na lotnisku na Teneryfie (fot. EAST NEWS/AFP)

Najtragiczniejsza katastrofa w historii lotnictwa. Jak przez ludzki błąd zginęły 583 osoby

"Rany boskie, ten sukinsyn jedzie prosto na nas!" - krzyknął kapitan Victor Grubbs. "Zjeżdżajmy z pasa!" - wrzeszczał drugi pilot Robert Bragg. Grubbs dał pełny ciąg i ostro skręcił w lewo. Ale dla lotu 1736 linii Pan Am było już za późno. Z mgły spowijającej port lotniczy na Teneryfie wychynął startujący Boeing 747-206B linii KLM. Był 27 marca 1977 roku, godzina 17:06. Dokładnie 41 lat temu.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (79)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • polsilver100

  Oceniono 13 razy -5

  Katastrofa nie była wywołana błędem,po prostu pilot KLM wystartował bez zezwolenia bo czas pracy mu się kończył i po wylądowaniu straciłby licencję dlatego mu się tak śpieszyło.W lotnictwie w przeciwieństwie do Tirów odbiera się za coś takiego papiery

 • foolbuster12

  Oceniono 6 razy -6

  Niedawno był o tym wypadku długi i szczegółowy film w jednym z kanałów telewizyjnych (nie pamiętam w którym). Artykuł jest jego streszczeniem. Tak to się pracuje w gazecie wyborczej.

 • Piotr Czarnecki

  Oceniono 6 razy -6

  Nikt nie zdetonował bomby na Grand Canaria, to znowu "fake news"!!!!

 • isiah.thomas

  Oceniono 25 razy -7

  Gostkiewicz jest fajny. Artykuł o K2? Proszę bardzo, Gostkiewicz. Chcesz, aby ktoś wytłumaczył Ci o co chodzi z Cambridge Analytica? Proszę bardzo, Gostkiewicz. Katastrofa lotnicza? Proszę bardzo, Gostkiewicz. Za tydzień będzie coś o fazie playoff w NBA, też napisze Gostkiewicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX