Wielki Kanion, Arizona

Wielki Kanion, Arizona (fot. Sylwia Kołpuć)

Samochodem przez USA. ''Auto sprawia, że zwykła wycieczka zamienia się w przygodę''

Podróżowanie po USA samochodem jest niezwykle proste. Zupełnie jakby ten kraj był zaprojektowany w ten sposób, żeby zachęcać do odkrywania nowych miejsc, zbaczania z wyznaczonego szlaku i przeżywania przygód - mówi Sylwia Kołpuć, współautorka podróżniczego bloga Tu i wszędzie.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (102)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mniklasp

  Oceniono 1 raz 1

  Uzycie broni w konflikcie na drodze sa przesadzone i wyolbrzymia sie pare przypadkow na rok , ludzie tego nie robia. Tak samo faktem jest ze retoryka Trumpa ktory nienawidzi Latynosow , jest rasista, doprowadza do masowych masakr co nie znaczy ze jest atmosfera strachu w USA, nie, nie ma.

 • Victor Victor

  Oceniono 5 razy 1

  Piękny kraj, ale poniżająca procedura uzyskania wizy zniechęca, bo nie mam zamiaru kolejnynraz udowadniać, że nie interesuje mnie emigracja zarobkowa do usa

 • 2_heniek

  Oceniono 3 razy 1

  ja tez mam bloga o szwedaniu sie po Stanach.
  wortale.net/turystyka,ac237/wyprawa-do-wodospadow-havasu-czesc-pierwsza,3614

 • krolroger

  Oceniono 2 razy 0

  Dopiero co wróciłem z Florydy. Zgadzam się właściwie ze wszystkim. Po miesiącu gdy wróciłem do domu i wsiadłem do samochodu załamałem się. To, że Polacy nie mordują się na ulicach wynika chyba z hartu ducha i niechęci do przemocy. Nawet najspokojniejszy człowiek jeżdżąc po warszawskich drogach dostanie ataku szału bo to nie jest jazda samochodem tylko walka o przetrwanie. Mówi się u nas o budowie autostrad ale trzeba też poszerzyć zwykłe ulice, ograniczyć ilość świateł, wybudować kładki dla pieszych, wybudować tunele pod liniami kolejowymi. Do tego w Warszawie mamy kolejnego prezydenta miasta dla, którego rozwiązaniem problemu transportu samochodowego w Warszawie to jego likwidacja przez zwężanie ulic i zmniejszanie miejsc parkingowych. Ta mentalna różnica rzuca się w oczy najbardziej bo w USA na każdym kroku widać, że otoczenie modyfikuje się tak by było wygodniej ludziom a w Polsce by było zgodnie z ideologią.

 • elbertson

  0

  Jeżeli Silver tape / duckt tape/ uratował Apollo 13 to da rade i z błotnikiem ;-)

 • grzech288

  Oceniono 1 raz -1

  odgrzewany kotlet........

 • pawel.lewski

  Oceniono 3 razy -1

  "Podczas naszej ostatniej, miesięcznej wyprawy przejechaliśmy ponad 5 tysięcy mil."
  A cóż to za rekord, w jedne wakacje, około 3 tygodni, odwiedziliśmy Atlantyk i Pacyfik pochłaniając 13 000 mil.

 • notremak

  Oceniono 5 razy -1

  Dziękuję, dziewczyny! Niestety, jestem zbyt stary na taką wycieczkę, więc odbędę ją w wyobraźni.
  Mam tylko prośbę: popracujcie nad czymś dla suwerennego piss-elektoratu. Np. "Jak z gminnej parafii w N. samodzielnie dotrzeć na odpust w powiatowym mieście Y".
  Dlaczego samodzielnie, skoro pleban autokar załatwi za darmo (tj.dla siebie za darmo, dla baran... znaczy owieczek za "Co łaska, a przeważnie dają 20")? Żeby się można było pochwalić somsiadom nowiuśką beemwicą z 1998, na jeszcze nowszych (2003) oponkach.

 • taroudant

  Oceniono 15 razy -1

  Nieprawdopodobne ! Zwiedzać samochodem USA ! Że też nikt na to nie wpadł do tej pory, dopiero ta blondynka. Nie byłem w Stanach, ale znam kogoś kto był - też jest w szoku.

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 10 razy -2

  Tak jak ktoś napisał: zbiór mitów, przeinaczeń i kłamstw. Np. w Seattle trąbią i obrzucają się wyzwiskami 10 razy bardziej, niż w Polsce. A w Kalifornii jeżdżą na zderzaku i tylko czekają, aż się da wyprzedzić. Generalnie w różnych stanach jeżdżą BARDZO różnie.

  No i owszem, fajnie się jeździ, ale dopiero po przejechaniu wielu kilometrów: dla turysty ichnie gordyjskie węzły autostradowe co kilkadziesiąt metrów wcale nie są relaksujące. Rozpadająca się infrastruktura drogowa również.

  Po co tak kłamać?

 • e50504

  Oceniono 10 razy -2

  Czy każdy już na tym świecie musi mieć bloga? O czym jest ten artykuł? O "przygodzie" numer 1328308023 i kilku zasłyszanych historiach które słyszy każdy turysta w każdym zakątku który odwiedzi?

  Dubai, USA i Francja - jesteśmy podróżnikami i zakładamy bloga xD

 • qwardian

  Oceniono 3 razy -3

  Ameryka jest brzydka, z wyjątkiem Kaliforni, którą określę jednym słowem. Z..bista..

 • wino0000006

  Oceniono 3 razy -3

  Bzdury - w USA używa się klaksonów. Poza tym jazda międzystanówkami nie zawsze jest relaksująca, szczególnie dla ludzi z Europy przyzwyczajonych do używania lewego pasa do wyprzedzania i szybszej jazdy - niestety tego w Stanach nie ma. Poza tym z wypożyczaniem samochodów są pewne trudności i ograniczenia - żeby w pełni, bez problemu wypożyczyć samochód, trzeba mieć ukończone 25 lat. Jeśli ktoś jest w wieku 21-24 lata to może albo w ogóle nie dostać samochodu, albo opłaty będą większe. Do wypożyczenia samochodu potrzebna jest karta kredytowa lub płatnicza - przy czym po zwrocie samochodu można zapłacić gotówką. Bez karty o wypożyczeniu można zapomnieć. Poza tym cena wypożyczenia samochodu uzależniona jest również od liczby kierowców, którzy będą prowadzić samochód oraz od liczby stanów w jakich się będziemy poruszać. Średnia cena za samochód klasy C to ok. 80 dolarów za dzień. Wypożyczanie samochodów na okresy długoterminowe jest bardziej opłacalne tylko trzeba znaleźć takie wypożyczalnie.

 • az555

  Oceniono 11 razy -9

  co to jest-nigdy nie spotkałem się z niczym ciekawym w reportażach o USA (no chyba że piasek skrzypi:)).
  ,,To-to "na dodatek skleciła kobieta,więc niczego mądrego nie oczekiwałem.Podpowiedzcie coś (tytuł,nazwisko,wydawnictwo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX