Adrian Zandberg

Adrian Zandberg (fot. Kuba Atys/AG)

wywiad Gazeta.pl

Zandberg: Dobrze, że Morawiecki w końcu się ugiął. Myślał, że odpuścimy, przeliczył się

Niech Morawiecki wyjaśni, czy korzystał z władzy, by blokować niekorzystne dla siebie zmiany prawa - mówi Adrian Zandberg. Polityk Razem po expose nowego premiera pyta: skąd pan weźmie pieniądze na swoje obietnice?
Wr�� do artyku�u
Komentarze (258)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Jan Tabędzki

  Oceniono 2 razy 2

  Zawsze mówiłem że Morawiecki to człowiek banków. Który po to jest w rządzie aby chronić interesy banków. Bo kto przy zdrowych zmysłach rezygnuje z milionów a w zamian dostaje tysiące.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy 2

  Pożyteczny dla kaczyzmu, agresywny idiota Zandberg, jest nieustannie przez media Agory prezentowany jako jedyny przedstawiciel lewicy.

  Wściekły i głupi Zandberg, atakując nieprzytomnie Zjednoczoną Lewicę, załatwił w '15 roku większość sejmową kaczyzmowi, niewykluczone że w '19 roku swoją głupotą załatwi kaczyzmowi większość konstytucyjną.

  Oczywiście wściekły Zandberg nie zapomina o zrobieniu dobrze kaczyzmowi w wyborach samorządowych i już odmówił ewentualnej współpracy SLD w samorządowej kampanii wyborczej.

  AGORAki, czy Wy też zabiegacie o to, żeby zostać pożytecznymi dla kaczyzmu idiotami?

 • Lester Greelack

  Oceniono 7 razy 1

  Panie Zandberg, to pan dopuścił do władzy PiS rozwalając lewicę tak, że żadna do parlamentu nie weszła. Absolutna większość to dzieło Razem.

 • rave8

  Oceniono 9 razy 1

  Jak jeszcze wypromujecie z setkę wywiadów z jegomościem to może przy następnych wyborach będziecie mieli okrągłe 1% :-)
  Facet z komunisty został kapitalistą :) To się nazywa porzucenie poglądów w imię dostosowania do modnych czasów.
  Tyle że ten przefarbowany komunista, niby kapitalista nadal nie rozumie podstawowej zasady popytu i podaży.

 • sir.fred

  Oceniono 3 razy 1

  Ale ja chcę, żeby 500+ zniknęło przy pierwszym kryzysie. I nie chcę zwiększania podatków. Jak to dobrze, że Zandberg nie rządzi.

 • kzet69

  Oceniono 11 razy 1

  Sam nie wiem koto szybciej puściłby Polskę z torbami: konfesyjny komunizujący bankster Morawiecki czy czystej wody komunista Zandberg, ale obawiam się że Zandberg potrafiłby doprowadzić do deficytu piasku na Saharze..
  ps. podoba mi się komunista, nawołujący do grabienia bogatych, a sam mieszkający w pięknej willi za pieniążki tatusia zarobione w złej kapitalistycznej Danii, ot taka mała schizofrenia

 • rave8

  Oceniono 10 razy 0

  Zandberg niby marksista, niby brzydzi się pieniądzem, niby rynek akcji go nie interesuje, taki człowiek "niby" :-)

 • arbor_1

  Oceniono 14 razy 0

  Pan Zandberg nigdy chyba nie prowadził działalności gospodarczej, bo gdyby prowadził, to by wiedział, że gdy rosną płace pracowników produkujących cokolwiek, to rosną ceny tego czegoś, co ci pracownicy wytwarzają -- produkt, usługa, itp. Z kolei wersja, że państwo zabiera mniej pieniędzy od wynagrodzenia brutto, aby pracownik mógł otrzymać większa wypłatę stoi w sprzeczności z oczekiwaniem pana Zandberga państwa opiekuńczego jak w Skandynawii. Pan Zandberg nie podnosi natomiast jedynej możliwości podniesienia płac, jaką jest zwiększenie wydajności pracy. Nie można zarabiać dużo, coraz więcej, gdy ciągle "rowy kopie się łopatą" (przenośnia). Ale komuniści tak już mają skonstruowane mózgi, że nie dokonują kompilacji, syntezy, nie mówiąc już o analizie, bo zwykle są to ci, którzy z rachunków mieli mierny.

 • allegropajew

  Oceniono 28 razy 0

  Zandberg to kretyn, dodatkowo to on sprawił, że PiS ma bezwzględną większość i rujnuje nasze państwo (i takoż kraj).

  Było iść do wyborów w ramach koalicji z SLD i potem się kłócić o pryncypia.

  Gościula

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 8 razy 0

  Idąc tropem Zandberga, to żaden polityk nie może mieć jakichkolwiek akcji lub udziałów, bo zawsze może tak czy inaczej pomóc takiej firmie. Nie musi to być bank i kredyty we frankach. Mogą być przecież udziały w małej spółce z o.o. wykonującej konkretne badania budynków - wtedy tylko w przepisach budowlanych zawrzeć obowiązek, że takie badania mają być robione w ramach przeglądów 5 letnich nieruchomości i już :)

 • sosna_pospolita

  Oceniono 8 razy 0

  A pan Gostkiewicz juz wie , ze pisze za kase Sorosa, czy nadal nie ?

 • masofrev

  Oceniono 10 razy 0

  "Polityk Razem po expose nowego premiera pyta: skąd pan weźmie pieniądze na swoje obietnice?: - zabawne, komuch, które chce rozdawać miliardy złotych pyta innego, skąd tamten weźmie pieniądze...

  "To dobrze, że Morawiecki w końcu się ugiął. Szkoda, że trzeba było burzy medialnej, żeby wymusić na nim przyzwoite zachowanie." - jakiej burzy medialnej, przecież sprzedał już dwa dni po objęciu stanowiska... Czy Zandberg naprawde myśli, że to on wymusił sprzedaż akcji? Co za ego wybujałe ma ten facet!

 • zbychus1

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wiem kto wymyslil haslo Totalna opozycja, ale jak widze tego smiesznego faceta z broda, to chyba tylko przymiotnik totalna mi nie pasuje. Chyba Ikonowicz byl smieszniejszy i rownie zalosny,

 • eurotram

  Oceniono 14 razy 0

  Panie Zandberg, pozbycia się PiS chcę bardziej niż Pan! Ale po ostatnich dwóch wywiadach jestem już prawie pewien,że na Razem nie zagłosuję. Dlaczego? Bo zaczyna mnie już naprawdę wkurzać to iście komunistyczne grzebanie w portfelu każdemu,kto się czegoś dorobił i próba jak największego oskubania tych bardziej przedsiębiorczych! Argumentem o frankowiczach tylko żeście się pogrzebali; sam bym chyba osobiście rozszarpał każdego,kto by zdecydował o udzieleniu frankowiczom satysfakcjonującej ich pomocy,bo to by pogrążyło cały kraj! Tylko totalny fantasta mógł sądzić,że frankowicze dostaną czego chcieli,dlatego wyciąganie Morawieckiemu akurat tego to już nawet nie demagogia,lecz głupota! Płaca minimalna wzrośnie za mało? A z czego ma wzrosnąć więcej? Gdzie jest zakopany złoty pociąg,Panie Zandberg? Bo inaczej raczej się nie da!

 • sysiler

  Oceniono 11 razy -1

  Lewackim szumowinom wydaje się, że wymusiły na Morawieckim przyzwoite zachowania. hahahaha Oni akurat wiedzą najlepiej co to przyzwoitość

 • Factor 003

  Oceniono 7 razy -1

  Znalazł się nowy "fizjolog" w polityce. Zobaczyc Zandberga w ciemnej ulicy to tez nic przyjemnego. Jego gęba może byc przyczyną długotrwalej depresji.

 • rabieg

  Oceniono 5 razy -1

  Standardy skandynawskie lepiej wprowadzaj na Bliskim Wschodzie i nie za polskie podatki.

 • rabieg

  Oceniono 3 razy -1

  Standardy skandynawskie lepiej wprowadzaj na Bliskim Wschodzie i nie za polskie podatki.

 • citisus

  Oceniono 7 razy -1

  Panie Zandberg, też trzeba było kupić akcje i zarobić :-)))
  Ot maoiści...

 • Oceniono 1 raz -1

  Kiedy wyczulony na równość ekonomiczną Polaków pan Zandberg zauważy, że grupą najbardziej ubożejącą z roku na rok są emeryci, stanowiący już 40% populacji. Płace w gospodarce szybko rosną a siła nabywcza emerytury obniża się z każdym rokiem. Chyba pora przypomnieć o emeryturach "ze starego portfela".

 • darek.1306

  Oceniono 3 razy -1

  żalosny lewacki smierdziel Kolejna sznsa dla totalnej ?Nie wspomina o tym ze zrezygnowal z pensji 10000 zł dziennie na pensje wicepremiera za 20000tys zł .Ale to tez jest podejrzane

 • bokaj

  Oceniono 19 razy -1

  Zandberg?
  Sorry, ale jak długo będziecie promowali tę egocentryczną miernotę?
  Kolejny, który potrafi coś rozwalić (lewicę) i niczego nie stworzyć. Czas mija a ten karłowaty tworek "Razem" wciąż się buja wokół 3-4 procent.
  Szukajcie innych nowych twarzy!!!

 • Oceniono 13 razy -1

  ... #Ⅎ ...

  Lubię Zandberga i "Razem" za świeże spojrzenie na #PL z innej od wielu perspektywy! Za akcje zakończone sukcesem jak choćby ta powyższa z Morawieckim wraz z pełnym wytłumaczeniem mechanizmów...
  Powiecie, że małe i nic nie znaczące... ok - jednak małe nic plus małe nic do sumy daje potężnego kopa i to właśnie "Razem"! Cenię!

  Dorzucę zatem swoje pieć groszy...:)

  A może Premier stworzy prawdziwy rząd fachowców nie tylko z obozu propisowskiego, tak ponad podziałami, dając tym samym wyraźny sygnał na zakończenie demolki w #PL?

  Przysłowie mówi, że chytry dwa razy traci, także do przemyśleń nad rekonstrukcją i apel ponowny do całego PiS... NIE MAJSTROWAĆ PRZY ORDYNACJI i SĄDACH... NIE W TEN SPOSÓB i NIE TERAZ!

  P.S. #ŁapaŁapiński - to co - już tak na serio... żegnamy #Adriana i wchodzi klasklasyczny #Piorun?

  #RÆ

 • igo55rek

  Oceniono 17 razy -1

  Morawiecki narobił w gacie przez Zandberga !? Doprawdy trudno określić granicę żenady do jakiej mogą się dzisiaj posunąć faceci o symbolicznym imieniu - Adrian !

 • 57m57

  Oceniono 27 razy -1

  Panie Zandberg, sprawa akcji Morawieckiego jest ważna. Ale to pikuś w porównaniu z tym jakie bezprawie nam uchwalili i będą dalej uchwalać w parlamencie. Zajmij się człowieku przede wszystkim sprawami ważnymi, w tym w jaki sposób odsunąć PiS od władzy już przy najbliższych wyborach.

 • zdzisiek66

  Oceniono 4 razy -2

  Panie Zandberg, ma pan szansę na próbę realizacji swoich pomysłów na rządzenie Polską. Taki jest problem z demokracją, że nawet najgłupsze pomysły, typu druga Szwecja (czy druga Białoruś, jak obecnie realizowany), mają szansę na wdrożenie.
  Wystarczy, że pana kanapowa partyjka zdobędzie w wyborach parlamentarnych poparcie 18% dorosłych Polaków. 18%, a nie 0,18%, jak mieliście w poprzednich wyborach. Do dzieła, Polska pragnie socjalizmu i miliona nowych Islampolaków jak kania dżdżu.

 • rubi-sabadell

  Oceniono 6 razy -2

  Dzięki Czerskiej i TVN, które z takim entuzjazmem pompowały Zandberga przed ostatnimi wyborami, Pis dziś rządzi samodzielnie. Należy to przypominać.

  Jaki jest plus partii Razem? To, że jest spoza skompromitowanego systemu o nazwie RP3, który uwłaszczył się na obywatelach.

 • vistooo

  Oceniono 10 razy -2

  PiS wprowadził działający program socjalistyczny w 3 miesiące. Panie Zandberg nie pierdziel głupot. Wy jako socjaliści nie zrobiliscie nic, absolutnie nic aby wyrównać szanse ludziom. Pieprzycie cały czas o równości, ale jak na razie nie zrobiliscie absolutnie nic aby pomóc ludziom. To samo tyczy się waszych ziomków z SLD - organizacji która tylko specjalizowała się w zabieraniu ludziom pieniędzy. Z dnia nadzień kiedy to PiS doszedł do władzy przefarbowaliście się na kapitalistów, tylko po to aby odróżnić się od PiSu. Jak dla mnie żadna partia lewicowa w Polsce nie zrobiła nawet w 1% tyle co PiS. Ludzie to widzą, nie licząc chorej, kurczącej się garstki przesiadującej na stronach Agory.
  Wstyd Panie Zandberg.

 • wu-du

  Oceniono 8 razy -2

  Marksista, komunista poucza tłuszczę :-)

 • nino.rota

  Oceniono 8 razy -2

  Lewacki komuszek z ulamkowym poparciem lemingow dal glos hau hau i probuje kąsać po kostkach i szarpac za nogawke ekonomicznego giganta jakim jest Morawiecki.
  Zenujacy rumcajs...

 • jaroslaw511

  Oceniono 12 razy -2

  Sympatyczny, wygadany kulturalny facet. Niestety bez pojęcia o ekonomii. Jego poglądy na funkcjonowanie państwa to brednie.

 • jace.k50

  Oceniono 6 razy -2

  Jakby ten pajac bardziej chodził po ziemi, to przy ostatnich wyborach parlamentarnych wszedłby w koalicję z resztą lewicy, która wtedy (7,7 + 3 - ok.30 mandatów)) bez trudu weszłaby do Sejmu, a nie wiadomo o jakie kryteria liczył że sam przekroczy 5%.
  A wtedy Kaczor nie przeprowadził by wiele z tego ogólnego dziadostwa!!!

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 6 razy -2

  ze zdjęcia reklamującego ten wywiad, wynika, że ten niejaki "zandberg" to wokalista jakiś?
  czy nazwa całego zespołu?
  a te słowa:
  "...Dobrze, że Morawiecki w końcu się ugiął.
  Myślał, że odpuścimy, przeliczył się..."

  to fragment jakiegoś ich przeboju?
  bo nie kojarzę gościa...

 • pan_zer_faust

  Oceniono 4 razy -2

  Ten cały Zandberg jest jak Petru, Kalinowski, Krzaklewski, Olejniczak i jeszcze paru innych - choćby nie wiem, co mówił i nie wiem ile miał racji, to w jego twarzy, sposobie wypowiedzi i w ogóle, w wyglądzie, jest coś, co odpycha i każe trzymać się na dystans.
  PS
  O Kijowskim zapomniałem.

 • ansuz.odyn

  Oceniono 8 razy -2

  Forumowe Żydki już bronią nieprawnie zdobytych pieniędzy swojego semickiego ziomala, tymczasem w Zachodniej Cywilizacji niedopuszczalne jest aby minister gospodarki posiadła akcje państwowej spółki, nawet Rosji to jest przestępstwo! Jednak polskie "spolonizowane" Żydostwo jest ponad prawem, gdyż całkowicie zawłaszczyło nasze aryjskie państwo!

  Przypomnijcie sobie kto dostał zleceni na jedyną inwestycję Kaczyńskiego w IV RP (gmach TVP)? Oczywiście Żydek Bielecki!!! Kto zarządzał tym gmachem? Oczywiści Żydek Wildstein! Co robi dzisiaj jego semicki synalek?

  By the way...
  ...jakiś czas temu na forum Gazety zindoktrynowany półgłówek- PISlamista przekonywał mnie ("fachowca"), że Zandberg jest Żydem, ponieważ ma germańsko brzmiące nazwisko. ;)
  Patrzę na tę aryjską mordę Zandberga, przyglądam się, analizuję i w żaden sposób nie widzę Żyda, wygląda jak moja rodzina! ;))) Tymczasem wystarczy spojrzeć na co drugą mordę polityka PIS aby przed oczami stanął judzący, podstępny, tchórzliwy Semita.
  Zandberg jest rdzennym Europejczykiem i na tej, europejskiej ziemi ma prawo być śmierdzącym lewakiem, obłudnym liberałem, brutalnym prawicowcem, czy kimkolwiek zechce...;)

 • Doniec83

  Oceniono 10 razy -2

  Hahaha ale sie troli zlecialo. Wasz kwik to balsam na moje serce :D Pamiętajcie, ze jak Kaczarenko upadnie to Was tez rozliczymy.

 • dama_z_bagien

  Oceniono 14 razy -2

  Tak sobie skromnie myślę, że odkąd " zaopiekowali " się nami styropianowcy , objęli społeczeństwo podatkami , wrócili nam tzw " wolność i demokrację " , wyrwali nas z komunizmu , to wszyscy ci wyzwoliciele mają się w naszym kraju świetnie , bo głupi lud zapiernicza na każde ich zachcianki , na dobre samopoczucie, na to aby było im coraz lepiej, dostatniej...a my ciągle przyciągamy pasa i dajemy się nabierać na te bzdury .....

 • marcin1948

  Oceniono 5 razy -3

  Przyszły wytyczne że to już ta pora no i żydowska gazeta dla Polaków już lansuje żyda Zandberga co by kurz go nie pokrył ....osobiście wolałbym dym :=)

 • doktorpeowcow

  Oceniono 9 razy -3

  Ha ha ha... On myśli, że Morawiecki wystraszył się partii Razem? Duży chłop a taki naiwny...

 • matts06

  Oceniono 7 razy -3

  Brawo panie Adrianie. Mój głos macie, jedyna sensowna partia opozycyjna. Dogadajcie się z Nowacką, Zielonymi, Biedroniem i kończymy z POPiSem.
  Wracając do wywiadu, aż dziw, że Zandberg wymienił w nim tyle elementów z których można by atakować Morawieckiego, a opozycja parlamentarna - PO, Nowoczesna, jakoś nie widzę by cokolwiek z tego wykorzystała i próbowała merytorycznie walić w Morawieckiego i PiS, który sam się teraz wystawił. To pokazuje jak opozycja w parlamencie jest słaba i żenująca.

 • obserwator_2016

  Oceniono 7 razy -3

  Kolego Zandberg, doucz się prawa i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Politycy nie mają prawa do zasiadania w radach nadzorczych i zarządach, ale - jak każdy obywatel - mają prawo do posiadania akcji. W dzisiejszych czasach akcje są formą nie tyle inwestycji, co oszczędzania. Morawiecki niepotrzebnie je sprzedał bo uczciwie na nie zarobił i miał pełne prawo je mieć (zwłaszcza, ze dywidendy przeznaczał na cele charytatywne).

 • sthoss

  Oceniono 5 razy -3

  Jezeli Morawiecki sie ugiał to na pewno nie pod wpływem twojej presji maly komunisto.
  Dostał po prostu polecenie służbowe żeby sprzedać akcje. I je wykonał

 • Mateusz Górski

  Oceniono 9 razy -3

  Czy ja dobrze zrozumiałem: Razem chwali się, że zmusili gościa żeby zrealizował 1 milion zysku?

 • mppmpp

  Oceniono 27 razy -3

  Zandberg kreowany jako nowy Petru? To niby on ma przewrócić PiS? Wy sobie chyba jaja robicie z ludzi...

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 10 razy -4

  A miała być prawdziwa lewica, a wyszła przekupiona lewica. Przecież gdyby ten rudy brodacz opowiedział się przeciwko sprowadzaniu uchodźców, to Razem by weszło do sejmu. Przecież to nie przypadek, że jest promowany przez organy medialne ultra liberalne, które najchętniej by robolowi kazały żywić się na śmietnikach, bo tyle dobrego jedzenia ludzie wyrzucają. A był taki obiecujący początek, tylko sprawy ekonomiczne, socjalne, żadnych obyczajowych. Ale kupieni przez wielki biznes działacze lewicowi kompromitują ideały lewicowe promując sodomę i gomorę i multi - kulti.

 • kolektywnie

  Oceniono 4 razy -4

  Idzie mysz ze słoniem po moście.W pewnym momencie mysz do słonia:ale bujamy tym mostem!

  Pan Zandberg robi dobrą minę do złej gry bo głupoty to mu nie zarzucam(komuniści to inteligentni ludzie tylko niebezpieczni).
  Pan Morawiecki to zwycięstwo opcji PAD a on już dawno dogadał się z totalną opozycją.W sprawie gospodarki zacznie się sprzedawanie(obligacje) spółek skarbu państwa aby zrealizować "inwestycje" na rzecz rozwoju Polski.W ten sposób Chiny i Niemcy(Jedwabny Szlak) przejmą ostatnie gałęzie polskiej gospodarki.Po kilku latach wylądujemy jako GRECJA BIS.

  P.S.Pan Morawiecki jako premier to koniec marzeń nawet o umiarkowanych reformach systemu!

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 6 razy -4

  kto to k... jest zanperg?

 • scierplaminoga

  Oceniono 12 razy -4

  panie Zandberg, pana popiera jakieś 16 osób w tym kraju, jaki cudem pan zabiera głos publicznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX