Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

wywiad Gazeta.pl

Daniel Olbrychski: Zagraża nam zło totalne, czyli bolszewia skrzyżowana z pseudokatolicyzmem wyznawców Rydzyka

Wszystko jest burzone nie z tygodnia na tydzień, ale z godziny na godzinę. Na naszych oczach. Ale z drugiej strony, gdy widzę tłumy protestujących w całej Polsce, to serce roście - mówi Daniel Olbrychski.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (477)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tuz2013

  Oceniono 10 razy 8

  Dzięki panie Danielu za te mądre słowa! Jak nasz kościół katolicki mogł do tego dopuścić? Ta nazi-bolszewicka sitwa u władzy jest naptawdę straszna! Komentarze na ten artukuł też przerażają. To chuba ludzie Putina w akcji ...

 • Edmund Murawski

  Oceniono 22 razy 8

  Zgadzam się z panem Olbrychskim, idzie zło i to wyjątkowo haniebne i ohydne . To jest targowica w wydaniu sukinsyna Rydzyka i jego wyznawców. To niestety nie wróży nic dobrego.

 • czizus

  Oceniono 18 razy 8

  Zgadzam się w 100% z wypowiedziami i opiniami Pana Daniela. I cieszę się bardzo że tak samo, wręcz identycznie oceniamy polskie sprawy. A nie umawialiśmy się!

 • evasz

  Oceniono 7 razy 7

  No i jak tu Pana nie kochać? Kochamy Pana, Panie Danielu!!!!

 • stach_79

  Oceniono 15 razy 7

  Tak oto za 500 zl miesiecznie zrujnujemy Polske i wprowadzimy Kraj w dyktature... "brawo MY"...

 • dzidka17

  Oceniono 8 razy 6

  Piękna,mądra analiza obecnej sytuacji w Polsce .W pełni zgadzam się z p.Olbrychskim.
  Wielki szacunek dla Pana.
  Mam nadzieję,że młodzi ludzie są bardziej świadomi niż 2 lata temu, kiedy z taką żarliwością bronili PIS albo z pogardą dla starszych wypowiadali sie na temat manifestacji w obronie TK i demokracji. Teraz jest runowany cały porządek prawny, który każdemu Obywatelowi gwarantuje Konstytucja .Jeżeli dopuścimy jako społeczeństwo do łamania Konstytucji przez rządzących to staniemy sie społeczeństwem zniewolonym .Teraz PIS przymierzył się do likwidacji niezależnych mediów (prasa i telewizja) i to jest najgorsze niebezpieczeństwo bo propagandowa tuba przewielebnego Muchomora omami do reszty społeczeństwo, które nie ma podstawowej wiedzy o roli Konstytucji w państwie demokratycznym .
  Ok kilku lat widzę w lokalach wyborczych duże grupy zakonnic i księży, którzy głosują "bezwolnie" bo w K.K. jest narzucona jednomyślność ,nie ma sprzeciwu i głosują na "wybrańców Narodu " wskazanych przez "przewielebnego" o.Muchomora, który zrobi wszystko ,żeby zasilić swoje konto.(oszukał społeczeństwo obiecując uratowanie Stoczni Gdańskiej i będzie oszukiwał dalej głosząc dyrdymały ze swojej ambony pod dyktando małego,mściwego,pełnego jadu "wodzusia"
  Najłatwiej jest omamić ludzi starszych ,którzy ze strachu przed śmiercią i "piekłem" są skłonni oddać swój cały dorobek zycia,żeby dostać rozgrzeszenie. Podatni sa też ludzie młodzi, którzy urodzili się w wolnej Polsce i nie mają pojęcia jak było 50 lat temu. Bylismy i jestesmy dumni,że jestesmy w gronie cywilizowanych społeczeństw Europy , a obecnie rządzący robia wszystko,żeby nas wyprowadzić z UE. Dzięki dotacjom z UE powstały nowe inwestycje, nowe drogi i Polska rozwinęła się w przyspieszonym tempie i to nie jest zasługa obecnie rządzących. Polska jako jeden kraj w Europie poradziła sobie ze światowym kryzysem finansowym ,który nastał w 2008roku i przypadł w okresie rządów PO-PSL .Teraz PISlamiści spijają śmietankę przypisując sobie zasługi poprzedników . Wg.PIS Polska była w ruinie , a Oni -PISlamiści ją "naprawiają" demolując wszystkie najważniejsze struktury Państwa ,a w szczególności Konstytucję,ktora jest gwarantem porządku prawnego, naszych praw obywatelskich . NIE DAJMY SOBIE ODEBRAĆ WOLNOŚCI !

 • grzegorz49

  Oceniono 18 razy 6

  mądry człowiek,mądre słowa.Większość społeczeństwa to motłoch i elektorat Pisiorów do spółki z niejakim grzybkiem/nie wiem czyim ojcem/ co miesza jak w szklance z kawą i doi społeczęństwo.No ale tak sami chcieliście ciemniaki

 • puotka

  Oceniono 16 razy 6

  Do bólu prawdziwe, w zrywach i powstaniach skazanych na klęskę zawsze byliśmy mistrzami, na tym budujemy tożsamość narodowa i może tu właśnie leży przyczyna problemu? Doceniamy, kiedy stracimy. Co stało na przeszkodzie, żeby poświęcić godzinę w niedziele i pójść na wybory? Połowa uprawnionych olała sprawę. PiS ma wąski elektorat, ale bardzo zmobilizowany, niska frekwencja to ich siła. Lewica też się podłożyła, ciężko pracowali na swoją klęskę. Oby były kolejne wolne wybory i obyśmy mogli swój błąd naprawić.

 • gacek1947

  Oceniono 18 razy 6

  No - ruszyły w bój pisowskie trole. Zacytuję im ich prezesa oszołoma: "...nie lubicie prawdy..."

 • pyra011

  Oceniono 12 razy 6

  Kaczyński z trybuny sejmowej opisał siebie i swoje środowisko - zdradzieckie mordy, dodałbym - prymitywne ryje. Strasznie mnie to wszystko boli, dwa lata temu to był normalny, swietnie rozwijajacy się kraj ze wszystkimi dla takiego państwa problemami. Polactwo wybrało inaczej..

 • antyqrdupel

  Oceniono 14 razy 6

  jeżeli ktoś przeczy temu ,że pisbolszewicy działają na zlecenie moskwy to niech się leczy .Putin codziennie otwiera szampana słysząc nowe "wiadomości " z Polski . Pisbolszewia jest jego najlepszą agenturą wyprowadzającą nas z unii i pchającą w łapy azjatyckiej bandy !!! precz z kaczyzmem !!!

 • mariola_g40

  Oceniono 7 razy 5

  Świetny wywiad. Mądry i dobrze napisany (bo i pan Olbrychski z literaturą jest za pan brat). Tylko komentarze przykro się czyta- czemu my się sami na siebie wciąż podjudzamy?

 • Krystyna Karoń

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Danielu ! Jestem pod wrażeniem 😃 czytając wywiad z panem, odniosłam wrażenie jakby pan czytał z moich myśli 😊 dziękuję za wszystkie komentarze 😊 co nie którym powinno to otworzyć oczy i żeby wreszcie do nich dotarło, że teraz naprawdę jest źle 😊 serdecznie pozdrawiam 😊

 • ja_nieznany

  Oceniono 7 razy 5

  Jak zwykle krótko i w samo sedno. Dziękujemy Panie Danielu.

 • bateaux-mouches

  Oceniono 5 razy 5

  Jak tam pis-do-ka-na-lie, Olbrychski sie nie pododoba? Pisdeckie artysty madre, kreatywne, szarmanckie, nietuzinkowe, ambitne, porywajace, skromne, obiektywne, swiadome, fascynujace, empatyczne, tolerancyjne. No i co najwazniejsze: wszystkie 100% nieZydy.

 • alef.omega

  Oceniono 15 razy 5

  Najzabawniejsze są te pisie wynurzenia "żeby sądy były sprawiedliwe..."
  Sądy są od egzekwowania prawa, a nie od "sprawiedliwości", która jest ulubioną, bo niedookreśloną kategorią wszystkich reżimów totalitarnych. Jako intuicyjna kategoria, "sprawiedliwość" może być używana i rozumiana indywidualnie w stosunkach międzyludzkich - ale tylko indywidualnie. Jeżeli ja chcę zapłacić majstrowi za robotę 100 zł bo uważam to za "sprawiedliwe", a on chce 200 zł, zatem zapłatę 100 będzie uważał za "niesprawiedliwa".
  Pedofil uzna, że to przecież nic złego "bo ona wyglądała na dorosłą" i za sprawiedliwe uzna jedynie uniewinnienie, a matka pokrzywdzonej za sprawiedliwe uzna dożywocie.
  Sądy w tej sytuacji muszą przede wszystkim egzekwować prawo, a dopiero w jego ramach sędziowie muszą niekiedy zdać się na swoje poczucie "sprawiedliwości".
  I tu docieramy do sedna - poczucie "niesprawiedliwości" prawie zawsze towarzyszy jednej ze stron procesu, ale można zmniejszyć jego dolegliwość poprzez dobry, w miarę przejrzysty system prawa. I tu jest pole do popisu dla ustawodawców. A ci jacy są każdy widzi. Tworzą tysiące stron idiotycznych ustaw - sejm w 2016 roku przyjął 32000 stron ( w Szwecji 500 a w Niemczech 1000 stron) różnych ustaw i nowelizacji, łatających jakoby system prawny, który jest jak dziurawy łachman - załatany w jednym miejscu wymaga zaraz łatania w innym.
  Dlaczego nikt nie próbuje na przykład stworzyć przejrzystego i przyjaznego prawa podatkowego? Każdy kolejny rząd pogarszał je, nakładając nowe przepisy i utrudnienia dla przedsiębiorców, jeszcze bardziej zamącając kwestię interpretacji niejasnych przepisów. Aż cud, że polska gospodarka w takich warunkach jeszcze jakoś działa.
  Ile razy do władzy w jakimś kraju dochodzą "prawi i sprawiedliwi" wiem, że jest to zapowiedź katastrofy, która nieuchronnie wcześniej czy później przychodzi - niestety przy aplauzie maluczkich, którym zaspokaja się poczucie "zemsty na elitach", co ma być "sprawiedliwe".
  I tak "sprawiedliwie" stoją w kolejkach po papier toaletowy, chwaląc jakiegoś Gierka, Chaveza, Castro czy Perona - bo jest biednie ale "sprawiedliwie". Oby i u nas nie doszło do takiej "sprawiedliwośći".

 • sabrina2020

  Oceniono 13 razy 5

  Mój ulubiony aktor. W Jowicie 22-letni gra jak wirtuoz.
  I do tego dobrze gada. Ma odwagę mówić co myśli, a nie jest to częstą cechą celebrytów i polityków. Celebrycie mówią co jest modne, na topie, pod publiczkę, politycy mówią co im partia wskaże. Niezależność to jest stan, którym można określić takich jak Olbrychski. Czy młody polityk może być niezależny? bardzo wątpię, on myśli o karierze, a kariera nijak się ma do własnych opinii. Przyjmują opinie innych uważając, że to ich.
  Myślenie niezależne jest obce pis u arom. Tam musi być aklamacja Tak, to smutne, co się dzieje w Polsce. takiego podziału w społeczeństwie, rodzinach nie było odkąd pamiętam, a pamiętam tylko trochę mniej niż Olbrychski.

 • bukowski_t

  Oceniono 21 razy 5

  Ma rację, to co wyrabia Pis to skandal. Jak można dać rodziną 500zł i nazywać to inwestycją w ludzi, w przyszłość, w demografię. Jak można wprowadzić podwyższenie pensji minimalnej dla hołoty i do tego zmniejszyć bezrobocie. Jak można obniżyć wiek emerytalny niwecząc zbawcze dokonania PO. Przecież oczywistością jest że zwykli ludzie powinni pracować do śmierci jak aktorzy, sędziowie, profesorowie itd. Przecież każdy inteligentny człowiek wie że szczyt intelektu zaczyna się po 70-ce. Całkowitym skandalem tego co wyrabia PiS, jest egzekwowanie w ściąganiu podatków i likwidacja deficytu podatkowego. Faszyzmem oczywiście jest to aby sądy były sprawiedliwe i prawo było równe dla wszystkich, a sędziowie byli odpowiedzialni za swoje czyny. Przecież my na to nie zasługujemy, to każdy inteligentny wie, co widać w ocenie UE, itd. My zwykli (prości) ludzie dziękujemy Jaśnie Panu Olbrychskiemu i całej światłej elicie za wkład w walkę o uczciwą, demokratyczną, wolną Polskę. Gdyby nie wy ten świat byłby gorszy, a Polska wpadłaby w imperialistyczne łapy. Faszyzm nie przejdzie.

 • mariaczczi1

  Oceniono 15 razy 5

  ''Kościół pięknie się zachowywał w krytycznych momentach historii naszego kraju.''
  Wspomnę tylko tych '' najwybitniejszych dla narodu Polskiego '' "
  Biskup Krakowski Stanisław, arcybiskupi gnieźnieńscy: Jakub ze Żnina, Janik, Henryk Kietlicz; biskupi krakowscy: Gedko, Paweł z Przemankowa i Muskata; wrocławscy: Wawrzyniec, Tomasz I i Tomasz II oraz biskup poznański Andrzej. '' Wybitni zdrajcy '' , którzy wpędzili Polaków w 123 lata niewoli i wymazali kraj z mapy świata. KK wymazał ich z pamięci narodu i pali głupa . W większości przekazów podawane sa nazwiska ale nie tytuły książece aby '' ciemny lud '' nie kojarzył ich z czarną kiecką. Dzisiaj dążą do tego samego. O siedlisku przeszłej i współczesnej pedofilii , szkoda gadać, bo jest legalnym pismem papieża ukrywana przed wymiarami sprawiedliwości na całym świecie. Trzeba naprawdę Himalaii wielkiej wiary aby nie uznawać tej organizacji za org. przest. Pan Daniel przyczynia się do gloryfikacji organizacji haniebnej. To , że '' pomogli '' w czasach komuny ludziom Solidarności w części wynikało z ludzkich odruchów ale podyktowane było również walką z wspólnym wrogiem , komuną , z którą bardzo wielu księży się ułożyło ( przypadek ? Nie sądzę :) ). Ta '' pomoc '' dzisiaj Polaków słono kosztuje. Jesteśmy na krawędzi.

 • antypiss

  Oceniono 13 razy 5

  Wszystko to prawda Panie Danielu ale ja się boję czegoś innego. Jeśli to co zrobił Duda to spontan to rządzą nami ludzie którzy kompletnie nie ogarniają rzeczywistości. Oni mają prawo i społeczeństwo gdzieś, flaga im opadła na twarz i po omacku próbują z nas zrobić jakiegoś Kaczoluda.

 • krille10

  Oceniono 11 razy 5

  Tragikomedia
  Akt 1
  Ziec Kaczynskigo Marcin D. ktory przekrecil niepelonsprawnych na miljony zostaje wyciagniety z aresztu przez prezesa i jezdzi sobie Porsche zajetym mu przez komornika.
  Akt 2
  Po ponownym rozpatrzeniu sprawy, tym razem juz kompetentny sedzia mianowany przez prokuratora Ziobro, wsadza do aresztu Jozefa Piniora.
  Akt 3
  Reforma wymiaru sprawiedliwosci, pomimo wscieklych agresji totalnej opozycji, jest niezlomnie realizowana wedlug obietnic wyborczych.

 • andrzejmat

  Oceniono 13 razy 5

  @janusz ku..
  Won insekcie

 • 1pytanie

  Oceniono 6 razy 4

  PiS i Episkopat na pohybel !!

 • agnrodis

  Oceniono 12 razy 4

  Przeciez Rydzyk pracuje dla ROSJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nadajniki Radia Maryja sa w Rosji, Rydzykowi udostepnia je PUTIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wyszukajcie: rydzyk, nadajniki, rosja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rydzyk, Macierewicz i spolka pracuja dla PUTINA, i to od lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeden robi propagande, drugi rozbraja polska armie i szpieguje NATO!!!!!

 • moreno77

  Oceniono 10 razy 4

  Rozmawiając z młodymi Polakami odnoszę wrażenie, że nie zdają sobie sprawy jak nacjonalizm i ksenofobia przyczynły się do wojny w Europie. Nie potrafią zrozumieć, że EWG, a potem Unia miała za zadanie niwczyć wszelkie niebezpieczeństwo związane z nienawiścią wywołaną na tle narodowościowym. Szydzą z tego, gdy mówi się im, że 80 lat bez wojny to ewenement w skali kontynentu i że o demokrację trzeba dbać codziennie, bo nie jest dana raz na zawsze. Mam tylko nadzieję, że ostatnie protesty trochę zweryfikowały ich poczucie bezpieczeństwa i uświadomili sobie, że jednak mają dużo do stracenia. Lepiej późno niż wcale.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 14 razy 4

  jakie tuzy wokół kaczki. Ministarntowa cichodajka, faszysta, a nad pijak i złodziej,

 • wranek

  Oceniono 24 razy 4

  Panie Danielu. Wielki, ogromny szacun dla pańskiego CAŁOKSZTAŁTU.
  Pana diagnoza -genialna.

 • jerry224

  Oceniono 10 razy 4

  Rozgłośnia Rydzyka jest tubą episkopatu i hierarchów kościelnych,
  oni tak chcą.
  Niejeden uważa że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, nic bardziej mylnego.

 • tokabout

  Oceniono 16 razy 4

  prawda, prawda. Pan Daniel jak zwykle ma bardzo mądre przemyślenia i spostrzeżenia. Dziękuję.

 • elenem

  Oceniono 22 razy 4

  Bardzo dobry wywiad. Olbrychski to mądry doświadczony zyciowo człowiek. W całości przyznaje mu racje. Wszystkiego Dobrego dla pana Olbrychskiego. Musimy wierzyc ze DOBRO zwycięży.

 • ador43

  Oceniono 5 razy 3

  Takis mundry a tak glupio gadasz,wychwalasz nie tego.Z historii masz lufe Danielu,za upadek Polski,za rozbiory w 90 % odpowiedzialny byl (jest ) zbrodniczy wzgledem Narodu Polski Kosciol katolicki.Car wyslalal OFICJALNE podziekowanie papiezowi za PRYWISLANSKIJKRAJ,dolozyl do tego kilka ton zlota wydobywanego przez patriotow, Polakow skazanych na katorge syberyjska.I tu masz gruby minus bo ty przeciez i na koniu z szabla,a jednak tylko z szabelka tepaku.

 • dorota99991

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoda, ze pan Daniel Olbrychski nie wskazal alternatywy dla obecnego rzadu. W chwili obecnej nie ma zadnej innej partii, ani zadnego silnego, charyzmatycznego przywodcy, zeby pociagnal za soba Polakow i utworzyl silny, kompetentny rzad. NIESTETY.

 • hbire

  Oceniono 5 razy 3

  Pan Olbrychski - świetny trescią tego wywiadu. Wreszcie jak Kmicic, i nareszcie z klasą, w krawacie, marynarce. Czyli można wystąpić w ważnej sprawie, w waznym czasie - w stosownym odzieniu, jak przystało na inteligentnego człowieka !!! Pozdrawiam

 • dupajewczapajew

  Oceniono 11 razy 3

  Aż miło się czyta komentarze, trolle jeszcze chyba nie wstali chyba po ciężkim dniu i nocy na interii :)

 • pyra011

  Oceniono 11 razy 3

  PiSy mieli rządzić po swojemu, czyli rozdawać pieniądze, ideologia itd. Po czasie pusta kasa by ich wystrzeliła w kosmos, ale nie na rozpieprzanie Polski nie ma zgody !!

 • 1fatum

  Oceniono 2 razy 2

  Olbrychski, znam Ciebie z PMS Żyrardów, jednak masz u mnie duży plus.

  Myślę podobnie i mam zbliżone obawy. Problem w tym, że ani ja, ani Ty nie poderwiemy narodu.

  Może rację miał Bismarck twierdząc, że: 'Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.'.

  Nie bez podstaw istniej powiedzenie 'polskie piekło'.

  Zobacz w Wikipedii >Polskie piekło<

 • anonim_ka

  Oceniono 4 razy 2

  >>>U mnie zawsze szklanka jest do połowy bardziej pełna niż pusta.<<< No to po szklanie i na rusztowanie.. Polska po pijaku budowana .. tak wygląda. Ś P . Lech Kaczyński za kołnierz nie wylewał ... Przykre :(((

 • urwiss

  Oceniono 12 razy 2

  Panie Danielu niech Pan odpowie co zagraża nam gdy do władzy w Polsce dostaną się ponownie osoby z ugrupowania popieranego przez Pana? W czasach PRL był Pan pupilkiem władzy, nosili Pana na rękach, chodził Pan na pochody 1-majowe, grał Pan w najbardziej kasowych filmach. Czy władze PRL to nie byli post bolszewicy których właśnie to m.in Pan był ikoną? Buntował się Pan przeciwko systemowi czy układał się z nim? Moim zdaniem aktor który obnosi się ze swoimi poglądami politycznymi przestaje być aktorem, w PRL było kilku takich, w czasach gdy ludzie pluli na telewizory oni wmawiali wszystkim że system który jest jest najlepszy pod słońcem. W obecnej Polsce tez mamy aktorów zarówno z prawa jak i z lewa którzy podpinają się poglądami do konkretnej opcji politycznej, aktor jest od grania nie od wyrażania swoich poglądów politycznych, wtedy przestaje być aktorem a staje się tubą propagandową.

 • gela1

  Oceniono 8 razy 2

  ci sami, którzy wyrzucają Kukizowi były alkoholizm patrzą jak w obrazek w ...............

 • hunter1111

  Oceniono 8 razy 2

  niz zpominajmy ze wiekszosc pisakow to nasi bracia otumanieni mglo smolenska

 • ext

  Oceniono 10 razy 2

  Bardzo mądry człowiek. Zna świat, zna historię i zna też...naturę Polaków. Szacunek wielki!

 • labrador33

  Oceniono 16 razy 2

  Szanowny Panie chylę czoła.

 • wadim.murski

  Oceniono 14 razy 2

  ps. Porównywanie pisowców do komunistów dodaje im tylko niezasłużonej chwały. Ale niektórzy w to uwierzyli, dzięki czemu na nich głosują... Bo, myślą sobie, skoro prawdziwych komunistów już nie ma, dobry chociaż PiS.

 • jw0022

  Oceniono 16 razy 2

  Widzę że PiSobolszewicki motłoch rzucił do komentowania zastępy swoich najznamienitszych meneli.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 10 razy 2

  Interesująco, poruszające merytorycznie z serca. Dziekuję. Mysle podobnie. Ale niestety to PO doprowadziło do tego, co mamy: i w pozytywnym sensie: rozbudowa kraju i negatywnym -kryzys polityczny. Część tych polityków się po prostu wypaliła. Nie dokonali rachunku sumienia, nie dokonali diagnozy pozytywów i negatywów swoich rządów, nadal chyba nie wiedzą dlaczego przegrali wybory. Trudno iść za kimś kto nie wie dokąd zmierza a dyskusji brak :((((

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX