Sędzia Jerzy Stępień, były prezes TK

Sędzia Jerzy Stępień, były prezes TK (fot. Jakub Porzycki/AG)

wywiad gazeta.pl

Były prezes TK Jerzy Stępień: Idziemy w stronę dyktatury

Groźba Dudy, że nie podpisze ustawy o SN, to czysta polityczna gra. PiS rządzi poprzez zarządzanie kryzysami, które sam wywołuje, żeby ludzie zapragnęli silnej władzy. Zmierzamy do dyktatury - mówi były prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Jerzy Stępień.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (149)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tkslazek

  Oceniono 5 razy 1

  "Były prezes TK Jerzy Stępień: Idziemy w stronę dyktatury"
  Mówię wam to prosto z Tworek, gdzie wielu myśli tak samo!

 • ixi77

  Oceniono 3 razy 1

  Wrzućcie na youtube hasło Kaczyński...postępująca choroba psychiczna - YouTube, bo cenzura mi linka nie puszcza
  Obejrzyjcie szybko, bo niedługo youtuba ocenzurują
  lech kaczynski-nie-mam-alzheimera.html na dzienniku z 2008 roku- to w googlu wyjdzie
  Alzheimer to choroba dziedziczna. Zgadnijcie jakie jest prawdopodobieństwo u bliźniaków jednojajowych:-(
  A szuje z pisu to wykorzystują. Duda jedzie na prochach (poszukajcie filmów w sieci), Beatka też - tylko na innych specyfikach, a reszta się gryzie. Jestem za tym, że to Ziobro z tylnego siedzenia manipuluje wszystkimi w partii. Nota bene Ziobro to ciekawa postać już od czasów młodości. W Krakowie aż huczy od plotek, ale nie będę powtarzać publicznie zberezieństw
  Ciekawa jestem, jak szybko mnie zgarną służby. Muszę wyłączyć kuchenkę, bo zupa mi wykipi
  Buziaki dla służb specjalnych:-)

 • wujekdolf

  Oceniono 17 razy 1

  mały żałosny człowieczek o kaczych nóżkach który znalazł bandę idiotów wyborców i wielbicieli - szkoda że już jest stary bo po tym co narobił czeka go wyrok w sądzie - nie życzę mu źle ale setki to mało który dożywa.

 • asdasd asdasd

  0

  fakt.pl/wydarzenia/polska/sedzia-miroslaw-t-wiceprezes-sadu-rejonowego-w-zyrardowie-ukradl-kobiecie-50-zl-na/r31wfmg
  to jest polski wymiar sprawiedliwości :)

 • ixi77

  Oceniono 6 razy 0

  Ziobro....dlaczego nie zrobił aplikacji w Krakowie? Mówi się, że wynosił z sądu akta i nosił je do wróżki....

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 0

  kałczyński i wszyscy jego siepacze winni siedzieć w więzieniach! unia europejska powinna wprowadzić do Polski wojsko i schywtać kałczyńskiego. następnie sąd i surowa kara tak aby była to przestroga dla innych zdrajców ojczyzny

 • jerry224

  Oceniono 6 razy 0

  Premier nie tylko wrzeszczy; czy to pasuje do jej kobiecej piękności.

 • czegotychcesz

  Oceniono 14 razy 0

  Ludzie ! dokąd będziecie pozwalać by wariat niszczył na kraj !

 • pionier630

  Oceniono 6 razy 0

  "Zarzuty wobec prokuratorów którzy ponoszą winę za jedną z największych, przez lata "oficjalnych" bo rynkowych zlodziejskich afer były tak, najpewniej celowo, na bazie korporacyjnej solidarności sformułowane, że sądy dyscyplinarne na podstawie obowiązującego prawa nie mogły uznać sprawców jednej z największych afer w naszym kraju za winnych ! " Mowa oczywiście o SKOKach.

 • houq

  Oceniono 4 razy 0

  do czego zmierza ten kraj. w pewnych kwestiach a w szczególnosci w obronie konstytucji i trójpodziału władzy powinno dojść posród obywateli do porozumienia ponad podziałami i wszyscy powinniśmy mówić jednym głosem. W innych kwestiach zawsze możemy się różnić i dyskutować na argumenty. Gdy władza ustawodawcza wykonawcza i sadownicza będzie ulokowana w rękach jednej parti wówczas możemy nie mieć szans na dyskusje jakąkolwiek a to by oznaczało utratę wolności.

 • kris0104

  Oceniono 6 razy 0

  Wronki dla pisdzielcow-to najlepsze rozwiazanie

 • marywil2012

  Oceniono 20 razy 0

  Kaczyński jest socjopatą i chyba nikt nie może mieć wątpliwości po wczorajszym wystąpieniu w sejmie, że ma jakąś poważną jednostkę chorobową. Ludzi, którzy kierują się chęcią zemsty, nawet uzasadnionej, co w tym przypadku jest dodatkowo urojone, powinno się niezwłocznie odsuwać od ustanawiania ustroju państwowego. Jego indywidualna, subkektywnie przeżywana krzywda, wzmocniona paraonoidalną wizją świata, staje się właśńie fundamentem państwa i będzie Polskę staczała w przyspieszonym tempie w stan chaosu. Stępień ma rację, że chaos wywołąny przez Kaczyńskiego i jego totufackich, będzie się domagał wprowadzenia rozwiązań z zakresu państwa stanu wyjątkowego. Nagłe nocne zmienianie prawa. Policja, wojsko, OT ba nawet leśnicy z flintami na ulicach. Przecież tak rządzi Assad w Syrii opierając się na opłacacnych przywilejami plemionach. Co raz lepiej widać, że jesteśmy na skraju jakiegoś rodzaju wojny domowej. A tymczasem konflikt i kryzysy są przede wszystkim w Kaczyńskim, a on je przez tych swoich miernych wykonawców przenosi na całą Polskę wykorzystując podatność upośledzonych społecznie wyborców. Precz z tym szkodnikiem! Leczyć tego biednego starszego dyktatorka. Emerytowanego zbawiciela urojonej w zemście Polski.

 • mozart

  Oceniono 16 razy 0

  Kaczynski to pikus, jego akolici - kaminskie, ziobry, masciarewicze to rzezimieszki. Te sie nie cofna przed zamykaniem, strzelaniem i katoterrorem.

 • wartomyslec

  Oceniono 10 razy 0

  Może tak jest jak mówi p. Stępień, a może nie. Czas pokaże. Co do jednego mam pewność - przeświadczenie, że władza dowolnie interpretuje przepisy prawa i kłamie w żywe oczy, towarzyszy społeczeństwu od dawna. I nie ma znaczenia czy rządzi PiS, PO czy ktokolwiek inny.

 • kristina2121

  Oceniono 10 razy 0

  na dyktatora to moim skromnym zdaniem trzeba miec wyglad a popotrzcie jak toto wyglada 156cm sadla resztki pozlepianych siwych wloskow , mongolowata facjata ,odziez w oplakanym stanie tak samo obuwie no i te resztki gnijacego uzebienia -nie wspominajac o innych przymiotach - to ma byc dyktator hahahahaha

 • hegemon123

  Oceniono 28 razy 0

  Czyli "nie nasza opcja POlityczna, to musi byc dyktatura"
  Ha ha ha

 • patriot.wr

  Oceniono 30 razy 0

  Dziś opinia Profesora Stępnia, jutro na ten temat pewnie da głos Tym Stanisław komediant!

 • 1stanczyk

  Oceniono 1 raz -1

  System powiązań rodzinnych w piotrkowskich sądach został opisany przez pana Mateusza Baryłę w artykule opublikowanym w Gazecie Trybunalskiej. Niezwykle ciekawy tekst dotyczy Sądu Rejonowego i w mniejszym stopniu Sądu Okręgowego, które zlokalizowane są zresztą w tym samym budynku. Artykuł zatytułowany „Nepotyzm w piotrkowskich sądach i co dalej” ukazał się w lipcu 2015 i możemy w nim przeczytać:

  Sędzia Sądu Rejonowego Monika Cichocka orzekająca w I Wydziale Cywilnym jest córką byłej prezes Sądu Okręgowego Marianny Cichockiej, zaś Sędzia Sądu Rejonowego, to żona Sędziego Sądu Okręgowego Stanisława Tomasika. II Wydział Karny reprezentują: Sędzia Sądu Rejonowego Ewa Balińska, synowa Mariana Balińskiego byłego prezesa Sądu Okręgowego w Piotrkowie, obecnie sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi; mąż sędzi Balińskiej- Maciej oraz jej teściowa są kuratorami sądowymi. Sędzia Sądu Rejonowego Renata Folkman, to córka Sędziego Sądu Rejonowo w stanie spoczynku Folkmana.
  W V Wydziale Gospodarczym z zatrudnionych 6 sędziów, czterech to drugie pokolenie praktykujące w wymiarze sprawiedliwości. Sędzia Sądu Rejonowego Agnieszka Baranowska-Gos jest córką Sędziego Sądu Okręgowego Czesława Baranowskiego, Sędzia Sądu Rejonowego Dominika Lisiecka miłość do praworządności odziedziczyła po ojcu Sędzim Sądu Okręgowego Arkadiuszu Lisieckim. Sędzia Sądu Rejonowego Marcin Żurawski jest synem Sędziego Sądu Okręgowego Bolesława Żurawskiego, zaś rodzicami SSR Marii Lasoty-Dudkiewicz są sędziowie Sądu Rejonowego w Opocznie Dorota i Krzysztof Lasota.
  Ciekawy układ zawodowy panuje w rodzinie Sędziego Sądu Okręgowego Tadeusza Węglarka z IV Wydziału Karnego Odwoławczego. Jego druga żona i córka są Sędziami Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim- Magdalena Zielińska-Węglarek orzeka w II Wydziale Karnym, a Katarzyna Węglarek-Zdonek w I Wydziale Cywilnym, zaś pierwsza żona sędziego Mieczysława Węglarek pracuje w tym samym wydziale jako księgowa”.

  www.plotek.pl/plotek/7,154063,22114766,jestem-po-stronie-sprawiedliwosci-wolne-sady-gwiazdy-protestowaly.html?v=1&pId=45554641&send-a=1#opinion45554641

  Przyznaje nie sprawdzałem ale dawnemu szefowi TK nie trudno będzie sprawdzić !

  Jeśli to co tu jest napisane to jest prawdą (a z dużym prawdopodobieństwem sądze, że jest) to znaczy że to czego nie wiadomo dlaczego broni Stępień w naszym kraju, jest rodzinna mafia a nie żaden III pion wladzy.

  Przestępcza bo bezkarna mafia korzystająca w naszym kraju z szyldu III pionu wladzy.

 • 1stanczyk

  Oceniono 1 raz -1

  Z dedykacja dla Stępnia
  "Ale robienie z wyjątku zasady to jest jakiś koszmarny obłęd."

  A medialne robienie z zasady nepotyzmu, którą od czasów "duraczowki" rządzi się III pion wladzy wyjątku to nie jest koszmarny obłęd.

  "Nasze zainteresowanie sądami w Piotrkowie Trybunalskim zaczęło się od korespondencji z jednym z orzekających tam ławników. Zwrócił on naszą uwagę na nieprawdopodobną niesprawiedliwość oraz manipulacje podczas przydzielania sędziów społecznych do odbywających się spraw. To co odkryliśmy baczniej przyglądając się tym instytucjom jest po prostu szokujące.
  W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie Regulaminu Urzędowania Sądów Powszechnych znajduje się zapis mówiący, że wydziały powinny zapewnić równomierny udział poszczególnych ławników w rozprawach. Jak to jest w rzeczywistości i od czego to zależy?
  Jak się okazuje, w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim dysproporcje w zakresie udziału poszczególnych ławników w wokandach są gigantyczne. Przykładowo podczas trwania poprzedniej kadencji niektórzy ławnicy byli powoływani pięć, a inni ponad dwieście osiemdziesiąt razy. Warto dodać, że ławnikom zwykle zależy na udziale w rozprawach ponieważ za dzień pracy otrzymują oni około 60 złotych i jest to dla nich źródło dodatkowego dochodu. Zatem ławnicy, którzy nie są prawie w ogóle zapraszani do działu w rozprawach czują się oszukani i dyskryminowani.
  Z czego może wynikać tak bardzo nierównomierny udział poszczególnych ławników w sprawach? Czy nieformalne układy towarzyskie lub rodzinne funkcjonujące w sądzie mogą sprawiać, że jedni ławnicy są faworyzowani, podczas gdy inni są dyskryminowani? Naszym zdaniem jest to możliwe. Zdaniem osób pracujących na miejscu, sytuacja taka jest bezpośrednio spowodowana faktem, że Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim jest przysłowiowym towarzystwem wzajemnej adoracji.

 • gj61

  Oceniono 5 razy -1

  Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem Pański wywód. Jednak uważam iż, prawdziwy problem bezpiecznie został przez Pana ominięty. Chodzi o to że, to Pańska kasta postawiła się ponad prawem, to Pańscy koledzy, koleżanki złapani na jeździe po pijanem, na kradzierzy zasłaniają się immunitetem który, w tym przypadku NIGDY NIE POWINIEN IM PRZYSŁUGIWAĆ!!! Immunitet sędzia powinien mieć w gmachu sądu, na rozprawie, a nie rozbijając się w stanie "pomroczności" samochodem. Nie! Nie, Panie Profesorze, na to nie ma zgody. To samo dotyczy, prokuratorów, adwokatów, policji i parlamentarzystów. Na nich też przyjdzie czas.

 • mila12.1

  Oceniono 3 razy -1

  a Polak jak pisał Kochanowski i przed szkodą i po szkodzie głupi i jak barany idziemy na "rzeź"

 • saviour

  Oceniono 13 razy -1

  Obstawiam Jenota Tarczyńskiego - kwadratowa miernota z chłopskim tępym ryjem i kręgosłupem moralnym z wazeliny, zawsze pierwszy żeby się drzeć. Wychował (kupił) sobie szwadronik internetowy, który robi o nim filmiki na YT codziennie wg których rzekomoi kogoś "MIAŻDŻY" albo "ZAORAŁ" itd itp... to jest czyste obrzydliwe ego gimbusa w ciele wyszkolonego przez szkołę Rydzyka kałmuckiego buraka. Ja bym go wziął na celownik jako pierwszego.

 • Ireneusz B.

  Oceniono 13 razy -1

  Dla ciemnego ludu 500+ ważna jest pełna micha, pies też kocha swojego pana jak daje mu jeść i wychodzi na spacer (czytaj: igrzyska).

 • papugowiecxyz

  Oceniono 5 razy -1

  Która ze stron AWS trzyma władzę, co stanie się z PRLowską administracją, to wszystko pytania, na które nie ma po co odpowiadać, bo wiadomo, że wszyscy od dawna powinni być na emeryturze, zamiast wciągać kolejne pokolenia w te gierki, w których anachroniczne ideologie przeplatają się z wypadkową prywatnych ambicji i niedojrzałych mechanizmów obronnych. Oczywiście, gdy kurz opadnie, za dziesięć lat ktoś przejmie tworzone współcześnie narzędzia, czego PiSowcy nie chcą przyznać. Prawie na pewno będzie to ktoś, kto ideały i postulaty PiS będzie mieć kompletnie w d... i nie ma tu nic do rzeczy, że ja też nie jestem nimi zachwycony. PiSowcy postanowili odebrać wpływy nieformalnemu układowi, który z pewnością istniał i istnieje, i robią to "za wszelką cenę", proponując jako alternatywę analogiczną sitwę powiązaną z klerem. Tymczasem, wśród moich rówieśników z pokolenia X już można wytypować przyszłych technokratów, którzy odziedziczą cały aparat kontroli społeczeństwa, jeszcze chwila, i z powodu spadku liczby tzw powołań nie będzie kleru, wszystkie te ubeckie spółdzielnie też przestaną istnieć, i to jest to, co państwo nam zostawiacie. Technologię zamordyzmu, dławienia, zamykania ust, odwracania kota ogonem, upupiania, w rękach najbardziej cynicznych dzieciaków, które umiały wśliznąć się od tyłu bez wazeliny.

 • wolak007

  Oceniono 15 razy -1

  Odliczam "godziny", kiedy do akcji wkroczą wojska Macierewicza - WOT?!
  To będzie przełom?...

 • czarna_brygada09

  Oceniono 15 razy -1

  ' Ale najwyraźniej Jarosław Kaczyński jest za miękki, żeby zostać tym dyktatorem. Dyktator musi wsadzać i strzelać.'

  Nic bardziej błędnego. Dokładnie jest na odwrót. Wystarczy poczytać o tych różnych dyktatorach , mniejszych większych i poślednich satrapiątekach. To zwykle ludzie bez charakteru, megalomani, egocentrycy, pełni zahamowań i kompleksów. Dlatego aby przełamać tą nieodłączna niepewność życia i bycia uciekają się do zamordystycznych, brutalnych metod, które w ich mniemaniu udowadniają ich siłę. Po prostu, nie mają na tyle inteligencji i silnego charakteru aby ludzi przekonać w partnerskim dialogu, więc odwołują się do przymusu.

 • somtaaw

  Oceniono 20 razy -2

  Chciałbym przypomnieć pisuarkom, że pis i wymiar sprawiedliwości PRL mają wiele wspólnego. M.in. u nich sekretarzem stanu w latach 2005-7 był syn sędziego, który Rotmistrza Pileckiego skazał na śmierć, a on sam w czasach PRL brylował po sądach wsadzając do więzień opozycjonistów
  M.in. Komorowskiego za obchody Święta 11 Listopada. O pewnym prokuratorze co równie brylował po PRLowskich salonach nie wspomnę, a mowa o tym co "pomagał" opozycji wsadzając działaczy na Podkarpaciu do mamra i obronił klechę-pedofila przed sprawiedliwością. Swój do swoich ciągnie. W pisie więcej takich resortowych dzieci i byłych prominentnych działaczy KC PZPR.
  Pisiorki minusować będą bo prawda w oczy kole, proputinowskie judasze za 30 rubli.

 • jakobhorner

  Oceniono 22 razy -2

  wczoraj cały rząd stał i klaskał obślinionemu karłowi. Jak wyprostowani! Szydło, Gliński, pan profesor, prawie się nie zsikał w tej pierwszej ławie. To jest paranoją i to ciągnijcie. Rada pijarowa, pozdro

 • konfuziussagt

  Oceniono 18 razy -2

  Po pierwsze - Nie wywoluj wilka z lasu.
  Niemal wszyscy dyktatorzy i krwawi tyrani wywodzili
  sie z tzw. normalnych ludzi, ktorzy najczesciej
  przedtem nie mieli bezposrednio krwi na rekach
  ale wladza korumpuje, a wladza absolutna korumpuje absolutnie.
  Dyktatorzy sa z reguly psychopatami i socjopatami
  i takich tez maja pacholkow, ktorzy z checia i gorliwoscia
  wykonuja za nich i dla nich brudna i krwawa robote.
  Kaczynski jest od dawna dyktatorem w PiS,
  a wielokrotnie zademonstrowal,
  ze nie cofnie sie przed niczym.
  Ma ludzi gotowych do mordowania przeciwnikow politycznych.

  Lukaszenko, jako wasal Rosji, panuje na Bialorusi
  juz 23 lata, a o to zeby nie mial z kim przegrac
  troszcza sie miedzy innymi "Szwadrony Smierci",
  ktore w ramach terroru wykanczaja najbardziej niewygodnych
  opozycjonistow strzalami w tyl glowy.
  Sa bezkarni, bo sadownictwo wzorem stalinowskim/nazistowskim/rosyjskim
  jest w rekach dyktatora i wydaje wyroki na partyjne polecenia,
  jednoczesnie zapewniajac bezkarnosc SWOIM!

  PiS dokonujac ZAMACHU STANU posluguje sie PARLAMENTEM,
  jako narzedziem i jednoczesnie parawanem!

  Czy uzywa sie jako narzedzia palki, widel, karabinu, czolgu
  czy tez PARLAMENTU zamach na Rzeczypospolita jest
  ZAMACHEM STANU - przestepstwem przeciwko Rzeczypospolitej
  Konstytucji i Narodowi Polskiemu.
  Jest to zamach i akt agresji wobec KAZDEGO z NAS.
  Kazdy z nas ma prawo do OBRONY KONIECZNEJ.
  To prawo ale i tez OBOWIAZEK, macie wy OPOZYCJA,
  WSZYSCY PARLAMENTARZYSCI i caly aparat panstwa
  z WOJSKIEM POLSKIM i POLICJA wlacznie.

  Jesli bandyci usiluja przemoca forsowac
  zmiany ustrojowe/konstytucyjne
  z pominieciem obowiazujacej procedury
  i uzyskania WYMAGANEJ dla zmian ustrojowych/konstytucyjnych
  2/3 glosow,
  ogloscie, ze dokonuja ZAMACHU STANU
  i wezwijcie Narod do obrony Rzeczypospolitej,
  a w szczegolnosci: sadow powszechnych, KSR Sadu Najwyzszego,
  Trybunalu Konstytucyjnego, mediow publicznych
  i WSZYSTKIEGO, co NIELEGALNIE PiS juz zagrabil
  lub usiluje zagrabic.
  Wezwijcie caly aparat panstwa, wojski, policje,
  wymiar sprawiedliwosci do obrony Rzeczypospolitej
  przed zamachem stanu.
  Zwroccie sie o interwencje UNII i NATO !!!

  Nie biadolic, nie siac defetyzmu, WALCZYC w obronie Rzeczypospolitej,
  WSZELKIMI DOSTEPNYMI silami i srodkami,
  uwzgledniajac w ramach OBRONY KONIECZNEJ,
  ze AGRESOR wydal WOJNE Narodowi o wladze
  i ta WOJNE adekwatnymi srodkami nalezy z nim WYGRAC,
  aby nie stac sie NARODEM NIEWOLNIKOW !!!

 • hunter1111

  Oceniono 14 razy -2

  zabijably gdyby sie nie bal konswkwencji ten czlowiek jest tchorzem, zobaczcie jak pozreazliwie boi sie kontrprotestow

 • bluesmaniac

  Oceniono 16 razy -2

  Panie Profesorze, jak rzadko myli się Pan, słabości czy miękkości można oczekiwać od osób zrównoważonych, tymczasem ta cała agresja, ten cały wybuch świadczą dobitnie - Kaczyński to osoba pokroju największych dyktatorów XX wieku, bez hamulców, i bez skrupułów. To cynik, który opanowawszy do perfekcji zasadę divide et impera, próbuje narzucić narodowi - bardzo krótką smycz... w myśl zasady - "Kto nie z nami ten przeciw nam". Najgorsze jest jednak to iż o ile Kaczyńskiemu może nie starczyć odwagi by wziąć naród za przysłowiową twarz, to już teraz, w obliczu przejęcia przez PiS Sądu Najwyższego (który nota bene decyduje o legalności wyborów!!!), należy obawiać się jego następcy - Jak w przypadku Lenina, czy Rohm'a

 • cezar85

  Oceniono 24 razy -2

  tchórzliwa parówa KAINczyński wychodzi za każdym razem gdy jest krytykowany

 • Andrzej Pawelec

  Oceniono 5 razy -3

  Gdzieś obie strony sporu pogubiły proporcje. Przypominam ze tak naprawdę nie we wszystkich cywilizowanych krajach to sędziowie wybierają sędziów do SN.

  W Niemczech Federal Court of Justice czyli odpowiednik naszego Sadu Najwyzszego jest wybierany przez 16 ministrow sprawiedliwosci każdego landu i 16 przedstawicieli wybieranych przez Bundestag

  W USA sedziowie do US Supreme Court (Jednoczesnie Sąd Najwyższy i Konstytucyjny) sa wybierani przez prezydenta i ich nominacja jest potwierdzana przez Senat zwykłą większością głosów.

  W Kanadzie sędziowie do Supreme Court of Canada są nominowani przez Governor-in-Council (przedstawiciel Elki) ktory kieruje sie rekomendacją rządu ;)
  Do tego lokalni sędziowie są wybierani przez lokalne władze prowincji.

  Podobnie jak u nas sędziowie są wyłaniani w Hiszpani i UK. W zmianach proponowanych przez PiS jeśli sedziowie będą wybierani 3/5 głosów Sejmu naprawdę ciężko dopatrzeć się zamachu na demokracje.

 • alexcomp

  Oceniono 17 razy -3

  Satrapka i dyktatorek Kaczyński jest zdolny do wszystkiego, będzie używał siły względem narodu, będzie strzelał, wieszał i wsadzał do więzień. Po to są obecne przygotowania, przejęcie wojska a zwłaszcza utworzenie obrony terytorialnej, zawłaszczenie sądownictwa i wywalenie niewygodnych i niezależnych sędziów. Zaraz spodziewam się zmiany kodeksu karnego, będzie tam katalog nowych przestępstw, walka polityczna zostanie zrównana z przestępstwami kryminalnymi i powróci kara śmierci. Oczywiście z Unii nas wypieprzą, nie będzie żadnego polexitu, tylko bezprecedensowe wydalenie. Nadchodzą czasy ciemne i straszne, a w chwili obecnej jest ostatni czas aby pozbyć się tego gnoja, i naprawiać to co zepsuł.

 • jr968

  Oceniono 10 razy -4

  Tylko kościół może odwrócić ten pęd ku unicestwieniu Polski. Ale musi stanąć po stronie dobra.

 • miromaz

  Oceniono 16 razy -4

  Kur..De, nie podpowiadają Jarkowi co ma robić.
  Ale Ziobro jest gotów strzelać i wsadzić więc trzeba uważać. On nie ma żadnych skrupułów.

 • Oceniono 8 razy -4

  Przepraszam jakie mundury nosilo wiekszosc sedziow i dzisiejszych autorytetow w czasie Stanu Wojennego ,kiedy to tworcy aktualnej Konstytucji i trojpodzialu strzelali do ludzi ? Wtedy im ta dyktatura nie przeszkadzala, co wiecej usilnie pracowali nad jej umacnianiem.

 • roro1000000

  Oceniono 6 razy -4

  tak,tak, zfradzieckie mordy,antoni rozbroił armie zeby niue było przewrotu wojsko! kiedys pozbawi sie ich emerytury! a moz nawet do pierdla wsadzi

 • gtpress

  Oceniono 8 razy -4

  Panie magistrze, to dobrze, ze Pan sie boi...... czasy takie, ze nie kazdy wlasciwie odczytuje globalne wiatry, lepiej sie bac niz dac sie zdmuchnac......

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy -4

  Sisi o charyzmie roztrzęsionej galarety też się na dyktatora nie nadaje. Poza tym to ewidentnie agent GRU.

  Przecież Sisi jak był w gimnazjum to kupił sobie mieszkanie i samochód za gotówkę. Twierdzi że wygrał na giełdzie. Geniusz inwestyculyjny.

  Przecież to oczywiste, że tą kasę dostał od GRU.

 • duda.laskawy

  Oceniono 7 razy -5

  Jako obywatel RP żądam, aby SN przestrzegał prawa, czyli stał na strazy konstytucji i nie podporzadkowywał sie nielegalnym, niekonstytucyjnym ustawom PiSu, bedacym w jawnej sprzecznosci z konstytucją.
  Ustawy niezgodne z konstytucja sa po prostu nie wazne.
  Sędziowie SN nie moga stosowac sie do niekonstytucyjnych ustaw, i jesli uwazaja sie za godnych tego zawodu nie moga podporzadkowac sie bezprawnej ustawie. Powinni trwac na swoim posterunku do konca zgodnie z konstytucją, niech PiS jak chce stosuje środki silowe.
  TK skapitulował przez beprawnymi ustawami PiS, czyli sędziowie TK okazali sie niegodni swojej funkcji.
  SN nie moze powtorzyc tego błędu.

 • kruk6666

  Oceniono 17 razy -5

  I tu się pan myli , dlatego że jest tchórzem ,będzie mściwym dyktatorem.

 • golem_t

  Oceniono 13 razy -5

  Niezależność sędziowska - może bym w to uwierzył ale pamiętam jak Prezes Sądu w Gdańsku na telefon z "Kancelarii Premiera" (w rzeczywistości od jakiegoś prawicowego blogera) był gotów ustawiać skład orzekający według życzenia dzwoniącego. Teraz przynajmniej będzie prosto - decyduje ober sędzia/prokurator/ minister Ziobro a nad nim jest jeszcze Prezes Polski.

 • nuydones

  Oceniono 23 razy -5

  ale wiemy, że antek już by się nadał, jak usuną jarka ze stanowiska prezesa antoś będzie mógł działać

 • piswatch

  Oceniono 6 razy -6

  O co właściwie jest ta walka w Polsce ? Jakiś kryzys był, puste półki, kartki na masło i benzynę ?

 • Oceniono 10 razy -6

  Brednie i straszenie dyktatorem. Gdzie te 100 tys ? Policja podala , przyszlo zaledwie 3 tys , reszta normalnych ludzi ma was w nosie, oglada te hucpe z rozbawienie zajadajac czipsy. UBywatele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX