(fot. Jag_cz / iStockphoto.com)

od redakcji

Ewa Ornacka, tajemnice Kremla i dlaczego pszczoły potrzebują naszego wsparcia

Tym razem debiutują u nas dwie świetne reporterki. Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz, autorka książki o ukraińskich rewolucjach pt. ''Zabić smoka'', specjalnie dla nas napisała o tym, co naprawdę dzieje się za murami Kremla. Z kolei Krystyna Romanowska, współautorka wydanej właśnie książki ''Dziewięć rozmów o aborcji'', odpowiada na pytanie, dlaczego tak dużo Polaków wierzy w to, że stosunek przerywany jest skuteczną metodą antykoncepcji.

- Kreml to niekwestionowany symbol rosyjskiej władzy, a życie za czerwonymi murami budzi powszechną ciekawość, tym większą, że jest to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic naszego wschodniego sąsiada. Jak na Kremlu funkcjonują Władimir Putin i frakcje szarych eminencji? Kto tak naprawdę pociąga za sznurki we współczesnej Rosji? Na te pytania odpowiada Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz.

Władimir Putin podczas wizyty w Chinach, maj 2017 r. (fot. Thomas Peter / Pool Photo via AP)Władimir Putin podczas wizyty w Chinach, maj 2017 r. (fot. Thomas Peter / Pool Photo via AP)

- Pszczoły i inne owady są dziesiątkowane przez pasożyty i choroby, cierpią z powodu oprysków i bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia. Coraz więcej instytucji i osób prywatnych decyduje się na to, by trzymać u siebie ule i w ten sposób przyczynić się do poprawy losu pszczół. Jak zabrać się do tego z głową? Pszczelarzy o wskazówki poprosiła Agata Michalak.

11.06.2014 Warszawa , ul. Wilcza . Hodowla pszczol na dachu kamienicy . Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: pszczoly ul ule pszczola pasieka miod /FR/Wiktor Jędrzejewski przy swoich ulach na dachu jednej ze śródmiejskich kamienic(fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

- 24 proc. polskich par przyznaje, że uznają stosunek przerywany za metodę antykoncepcji. Którą on nie jest i nigdy nie był. Z czego wynika popularność tej metody w naszym kraju? Co mówi tak częste jej stosowanie o atmosferze w naszych sypialniach? Sprawdzała Krystyna Romanowska.

Nawet w XXI wieku są tacy, którzy uważają, że kobieta, gdy nie chce, nie zajdzie w ciążę, nawet jeśli uprawia seks bez zabezpieczenia (fot. g-stockstudio / iStockphoto.com)Także w XXI wieku są tacy, którzy uważają, że kobieta, gdy nie chce, po prostu nie zajdzie w ciążę, nawet jeśli uprawia seks bez zabezpieczenia (fot. g-stockstudio / iStockphoto.com)

Poza tym w numerze: felietony Leszka Jażdżewskiego i Mike'a Urbaniaka, Angelika Swoboda rozmawia z Walterem Chełstowskim oraz fragment najnowszej książki Ewy Ornackiej "Kombinat zbrodni. Władcy Mokotowa. Historia najbardziej brutalnej grupy przestępczej w Polsce!"


Anna Budyńska. Redaktorka naczelna Weekend Gazeta.pl

Polub Weekend Gazeta.pl na Facebooku

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • stupid_writer

    Oceniono 1 raz 1

    Polska jest niezmienna od tysiąca lat, to "Boze Igrzysko" wg Normana Davisa! Nikt tego nie określi lepiej!

  • login-xyz

    0

    W Polsce pszczoly nie zdechna nigdy.. Gucie wszedzie.. :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX