(fot. Juanmonino / iStockphoto.com)

społeczeństwo

Wiek, który się ukrywa. Jak to jest być czterdziestolatką

W naszej kulturze milczy się na temat kobiet czterdziestoletnich. Kiedy dobrnęłam do tego wieku, nagle się zorientowałam, że dokoła mnie jest pusto - mówi jedna z czterech kobiet, które zdecydowały się szczerze opowiedzieć o tym, jak zmieniło się ich życie po ''40''. Bo że się zmieniło - co do tego żadna nie ma wątpliwości.
Zobacz także
Komentarze (175)
Zaloguj się
 • jobenka

  Oceniono 44 razy 38

  Czy wyście powariowali? Nawet na zdjęciach są kobiety starsze, niż 40-letnie.

 • djarev

  Oceniono 30 razy 28

  Temat o czterdziestkach a na zdjęciach same kobiety 50+

 • agilmagil

  Oceniono 29 razy 23

  To ja chyba w innym świecie żyję, bo mam wrażenie, że to idealny czas dla czterdziestolatek - kobiet energicznych, pewnych siebie i mających ciągle pół życia przed sobą. I żeby nie było - zaczęłam niedawno kolejne studia i świetnie dogaduję się z "młodzieżą" ;) Rocznik 1975.

 • ameryka66

  Oceniono 23 razy 19

  Mam 50 lat.Nigdy nie czułam się tak wspaniale.Dzieci już dorosłe,powychodzily z domu .A ja i mąż jeszcze całkiem młodzi w pełni sił niezależni.Teraz dopiero szslejemy!!. Życie jest piękne i tak naprawdę zaczyna się po pięćdziesiątce!! 40 lat i stara.? Z kim robione były te wywiady? Nadmieniam że pracuje ciężko fizycznie.

 • iza.bella.iza

  Oceniono 23 razy 17

  Przepraszam bardzo, ale ten reportaż wywarł na mnie wrażenie zwykłej ściemy. Po pierwsze fotografie - w/g mnie osoby na nich uchwycone mają dużo więcej niż 40 lat i mam nadzieję, że nie są to bohaterki artykułu, bo jeśli by były to szczerze im współczuję, że życie tak je zaorało. Po drugie - kilka dni temu miałam 50-te urodziny i zapewniam, że były o wiele sympatyczniejsze niż 40-te. Współczesna kobieta w wieku lat 40-tu jest w połowie drogi między młodością a emeryturą. Na ogól ma na głowie swoich osobistych nastolatków i przepracowanych mężów (jeśli u jej boku wytrwali do tej pory). Kochane Dziewuchy, gwarantuję Wam - życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Wytrzymajcie!!!

 • alicjads

  Oceniono 13 razy 13

  No właśnie, to samo chcialam napisać. Ten artykuł jakaś dwudziestka napisala i to z d..y za przeproszeniem. Kobiety w tym wieku w większości sa bardzo zadbane, pewne siebie, pełne życia i chętne wrażeń. Przezroczyste?! Na pewno nie!

 • fragola50

  Oceniono 13 razy 13

  Gdybym nie przeczytała tytułu, pomyślałabym, że są to wywiady z późnymi 60latkami...

 • gaudia

  Oceniono 19 razy 13

  Jak już się zmysla, to fajnie jakby była jakaś idea tekstu. A autorka zrobiła z czterdziestek depresyjne siedemdziesiątki. Mam 56 lat i czuję się młoda. Autorko - żaden z ciebie dziennikarz, idź do innej pracy, zbierz doświadczenia, potem pisz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX