(fot. Krzysztof Dubiel)

wywiad gazeta.pl

Anna Dziewit-Meller: Naziści na chorych psychicznie testowali broń masowej zagłady

Góra Tajget w dziełach Plutarcha była miejscem, gdzie obywatele greckich polis mieli porzucać chrome i słabe noworodki. Proceder odżył w czasach III Rzeszy: akcja "T4" miał likwidować chorych umysłowo i niedostosowanych społecznie. "Góra Tajget" to także tytuł książki Anny Dziewit-Meller, odnoszącej się do tego bolesnego tematu.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (79)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • car cezar

  Oceniono 7 razy -1

  naziści byli we włoszech niemczech polsce holandi finlandii na Polske napadli NIEMCY

 • alexbatan

  Oceniono 11 razy -1

  10 komentarzy niżej:
  Rafal Knap12 godzin temu
  Oceniono 33 razy-1

  Myślałem, że tylko Niemcom zależy na tym żeby ukryć to, że naziści byli NIEMCAMI, ale po ilości minusów dla tego komentarza to albo trolują tu znający perfekt język polski szkopy albo folksdojcze albo głupki.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 6 razy -2

  Związek Radziecki na psychicznie chorych i na więźniach gułagów testował broń masowej zagłady chemiczną biologiczną a nawet atomową ale Ania Dziewit Meller tego nie wie bo nie powiedzieli w szkole

 • renkaforever

  Oceniono 7 razy -5

  czlowiek ma ten sam kod genetyczny cale zycie, chociaz czasem nastepuje spontaniczna mutacja genow i zmienia sie jego zachowanie, nawet nas moze zupelnie zaskoczyc

 • rikol

  Oceniono 14 razy -10

  Co za bełkot.

 • Mariusz Nowakowski

  Oceniono 23 razy -11

  Oczywiście, ocena tego, co robili Niemcy z niepełnosprawnymi, czy żydami jest jak najbardziej karygodna i nie mająca jakiegokolwiek usprawiedliwienia! To było ludobójstwo i najgorsze możliwe zło! Ale, bardziej wstrzemięźliwy byłbym w ocenie stosunków Polsko-Niemieckich i fantazji na temat unicestwienia narodu Polskiego przez Hitlera. Myślę, że te subiektywne i faktycznie wyimaginowane teorie biorą się głównie z braku wiedzy i historii lat 1933-39. Może twórcom "teorii spisku" przydałyby się dodatkowe lektury, które nieco rozjaśniłyby im w głowie? Polecam bardzo dobra książkę "Pakt Ribbentrop-Beck", autorstwa Piotra Zychowicza. Książka, która rozwiewa kilka stereotypów na temat nagannych relacji Polsko-Niemieckich. Poza tym, polecam też biografię Hitlera, w której bardzo rzetelnie opisane są stosunki Polsko-Niemieckie i podejście Hitlera do spraw Polski. Może po takich lekturach, co poniektórzy przestaną wypisywać swoje fantazje!

 • xsawer

  Oceniono 31 razy -15

  "W cieniu pieców krematoryjnych Auschwitz ta zbrodnia nieco jednak zniknęła, ogrom tragedii, jaki po niej nastąpił, zepchnął ją w kąt"
  -Bo ci nieszczęśnicy byli nienależytego pochodzenia, nie byli Żydami.

 • piotrwojciak_first

  Oceniono 43 razy -15

  Padło w wywiadzie pytanie o to, dlaczego tak mało mówi się o T4.
  Odpowiedź jest prosta: To akcja bliźniaczo podobna do aborcji dzieci z Downem i innymi zaburzeniami. Zachodnia "kultura" jak ognia unika kojarzenia jej z nazistami, ale wirusy nazistowskiej pogardy dla życia przeżyły w ludziach, bo ludzkość nie nawróciła się nigdy po II wojnie światowej. Przewrotność tej pogardy jest tak wielka, że teraz aborcję czyli wyeliminowanie niechcianej jednostki jest uznawane za prawo człowieka.

 • dzabril_k

  Oceniono 25 razy -17

  Wczoraj oglądałam film w TVP Historia nt. eugeniki i tego wszystkiego o czym traktuje ten artykuł. I przeraziłam się, bo konkluzja z wypowiedzi polskich lekarzy, historyków, naukowców (i wszystkich innych występujących w tym dokumencie) była jedna: dzisiejsze stosowanie in vitro, badania genetyczne i prenatalne to nic innego jak czysta przedwojenna eugenika, tylko odpowiednio ukryta żeby durny ludek to kupił! W domyśle: wszyscy którzy stosują lub pracują przy in vitro, genach i robią badania prenatalne do doktorzy Mengele w najczystszej postaci! Ludzie dooglądajcie do końca i wysłuchajcie do końca co mają do powiedzenia, tak naprawdę, twórcy tego filmu. Myślę, ze eugenika, eksterminacja umysłowo chorych i kalek tak naprawdę guzik ich obchodzi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX