(fot. HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza")

Femme fatale z nocnego klubu. Zwykła zbrodniarka czy bohaterka na miarę dobrego thrillera?

Twierdzi, że jest niewinna, choć sąd nie miał wątpliwości, że stoi za zabójstwami teściowej i męża. Odpowiedzialnością za zaplanowanie zbrodni usiłowała obciążyć własną córkę. Dziś Narcy Novack odsiaduje dożywocie za zlecenie podwójnego morderstwa, co nie przeszkadzało jej rościć sobie praw do majątku swoich ofiar.

Prokuratorzy żądający kary dożywocia powoływali się na wyjątkowe okrucieństwo zbrodni. Mówili o sadyzmie i rzadko spotykanym barbarzyństwie. Wymienili trzy motywy - nienawiść, chciwość i zazdrość. Ofiary były dwie. W kwietniu 2009 roku 87-letnią Bernice Novack znaleziono w pralni jej domu na Florydzie. Leżała na podłodze, w kałuży zaschniętej krwi. Trzy miesiące później zmasakrowane ciało jej 53-letniego syna, Bena Novacka jun., wyniesiono z pokoju numer 453 Rye Brook Town Hotel w Nowym Jorku. Czy te zbrodnie zaszokowały Amerykanów? Lokalni dziennikarze rozpisywali się o procesie, ale emerytowany szef policji James Scarberry nie był zaskoczony tragiczną śmiercią Bena Novacka Jun. - pisał John Glatt w książce non-fiction „The Prince of Paradise: The True Story of a Hotel Heir, His Seductive Wife, and a Ruthless Murder”. Przeciwnie. Scarberry przewidział tę sytuację siedem lat wcześniej. Przekonywał wówczas Bena, swojego przyjaciela, że jeśli nie rozwiedzie się z piękną Narcy, to prędzej czy później zginie.

Śledczy poważnie zaniepokoił się faktem, że pochodząca z Ekwadoru eksstriptizerka w 2002 roku wynajęła zbirów, którzy pobili jej zamożnego męża, przywiązali go do krzesła i na dwadzieścia pięć godzin przystawili mu pistolet do głowy. Narcy w tym czasie zrabowała z rodzinnego sejfu ponad trzysta tysięcy dolarów. Policji wyjaśniła, że napad na męża miał urozmaicić ich pożycie seksualne. Na stół miała też rozłożyć serię zdjęć nagich kobiet z amputowanymi kończynami, które zbierał jej mąż, na co dzień właściciel drugiej na świecie kolekcji gadżetów związanych z Batmanem (w jej skład wchodził Batmobile z 1977 roku). Ben nie wystąpił z aktem oskarżenia i nie złożył pozwu o rozwód.

Wesele Bena Novacka jun. i Narcisy Ciry Veliz Pacheco. Benji poznaje Cristobala Veliza, brata Narcy. Mężczyzna grozi mu, pół żartem pół serio. Ma dobrze traktować jego siostrę, bo inaczej pożałuje (fot. HBO / kadr z filmu Wesele Bena Novacka jun. i Narcisy Ciry Veliz Pacheco. Benji poznaje Cristobala Veliza, brata Narcy. Mężczyzna grozi mu, pół żartem pół serio. Ma dobrze traktować jego siostrę, bo inaczej pożałuje (fot. HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza")

Mali chłopcy i skórzana bielizna

- Jeśli płacisz jej za godziny, możemy to załatwić w mgnieniu oka - z nutką ironii w głosie szepnęła synowi do ucha matka, kiedy Ben po raz pierwszy przyprowadził Narcisę Cirę Veliz Pacheco do ich rodzinnej posiadłości. To jedna z lepszych scen w thrillerze „Piękna i zabójcza”, którego scenariusz luźno opiera się na rodzinnej tragedii Novacków. Reżyser Christopher Zalla sięga do prawdziwej historii, ale jego opowieść pełna jest fantazmatów i archetypów - mamy więc toksyczną matkę, elektryzującą femme fatale i jej córkę o gołębim sercu. Filmowy Ben pozuje na superbohatera. W rzeczywistości był ofiarą własnych namiętności.

Ben poznał Narcy w 1983 roku, w klubie ze striptizem. Z farbowanej blondynki z trwałą ondulacją Zalla zrobił w filmie ciemnowłosą kocicę (w rolę Narcy wciela się zmysłowa Paz Vega), która uwodzi jednym spojrzeniem i w dwóch słowach narzuca zasady dalszej gry. Ben (Rob Lowe) wpatruje się w nią jak w obrazek.

Novack jun. był dobrem obserwatorem. Wychował się w słynnym hotelu Fontainebleau, który w 1954 roku w Miami Beach otworzył jego ojciec. Junior, nazywany Księciem Fontainebleau a.k.a. Benjim, dorastał na siedemnastym piętrze przybytku, w którym gościli m.in. Frank Sinatra, Elvis Presley i Sean Connery jako James Bond (wśród wielu innych filmów w tym hotelu nakręcono też „Goldfingera”).

Ben i Narcy po raz pierwszy spotykają się poza nocnym klubem, w którym się poznali. Po wspólnie spędzonej nocy, Ben zabiera przyszłą żonę na śniadanie do typowego amerykańskiego dinera (fot. HBO / kadr z filmu Ben i Narcy po raz pierwszy spotykają się poza nocnym klubem, w którym się poznali. Po wspólnie spędzonej nocy, Ben zabiera przyszłą żonę na śniadanie do typowego amerykańskiego dinera (fot. HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza)

Małemu Benjiemu bogactwo nie pomagało w zawieraniu znajomości. W jednej z sekwencji otwierających film Zalla pokazuje chłopca zagubionego w grupie dorosłych, którzy świetnie bawią się na jego przyjęciu urodzinowym. Opisując swoje dzieciństwo, Novack mówił o samotności i izolacji. Spędzał czas ze służbą i pracownikami ochrony. Od małego się jąkał, co naznaczyło całe jego życie. Nie przeszkodziło mu to jednak w stworzeniu własnego, dochodowego biznesu. W 1978 roku, po tym jak Novack sen. ogłosił upadłość, Benji rozkręca własną firmę - Convention Concepts Unlimited. Korzysta z doświadczeń ojca.

Od matki wiele się nie nauczył. Kontakty między nimi były raczej chłodne, choć podobno na ścianie w sypialni Bernice wisiał portret syna - chłopca siedzącego na plaży, w szaliku powiewającym na wietrze. Widziała w nim romantyka? Benji wdał się raczej w ojca i znacznie lepiej odnajdywał w roli playboya. Kontynuował zresztą rodzinną tradycję. Obaj panowie swoje przyszłe żony poznali w nocnych klubach.

Narcy kontra Bernice

W rodzinie Novacków kobiety zawsze pełniły główne role i nie znosiły konkurencji. W „Pięknej i zabójczej” Zalla wysuwa na pierwszy plan Narcy, ale warto wiedzieć, że swego czasu ojciec Bena był gotów poruszyć dla Bernice niebo i ziemię. Para poznała się w klubie La Martinique. Bernice była modelką. Pracowała m.in. dla Coca-Coli i Salvadora Dalego. Miała męża i klasę, więc mimo jego uporczywych starań nie poszła na kolację z żonatym wówczas Novackiem sen. Ten zdobył ją jednak sposobem. I uwiódł, oczywiście, dzięki swoim pieniądzom.

Narcy Novack i Ben Novack (fot. screen Youtube.com)Narcy Novack i Ben Novack (fot. screen YouTube.com)

Bernice została zaproszona na plan zdjęciowy na Kubę, gdzie zamiast ekipy czekał na nią tylko zakochany po uszy Ben Novack sen. Po uregulowaniu swoich zobowiązań względem poprzednich małżonków para wzięła ślub i żyła długo i szczęśliwie przez kilkanaście lat.

Mimo że potem Ben sen. rozwiódł się i ożenił po raz kolejny, większość majątku zapisał w testamencie Bernice i Benowi jun. Julie Knipe Brown (m.in. na podstawie jej artykułów powstał scenariusz „Pięknej i zabójczej”) pisze, że przez kolejne czterdzieści lat Bernice prowadziła spokojne życie w swoim domu w Fort Lauderdale w towarzystwie luksusowych pamiątek - drogich olejnych obrazów, diamentowej biżuterii, fortepianu, na którym lubił grywać Frank Sinatra, i swoich fotografii z gwiazdami.

Jej synowa Narcisa Cira Veliz Pacheco przyszła na świat w biednej rodzinie w Ekwadorze. Wyjechała do Ameryki i zanim Ben Novack jun. zobaczył w niej spełnienie swoich marzeń, urodziła córkę, owoc pierwszego nieudanego małżeństwa. W „Pięknej i zabójczej” Zalla przyśpiesza nieco bieg wydarzeń, ale para wzięła ślub dopiero w 1991 roku, osiem lat po pierwszej randce. Zanim Narcisa i Ben stanęli przed ołtarzem, podpisana została intercyza. Wedle jej ustaleń w dniu rozwodu Narcy zostałaby odesłana z kwitkiem, bo tak chyba można nazwać marne 65 tysięcy dolarów. W dodatku kwota miała być wypłacona, o ile małżeństwo potrwa co najmniej dziesięć lat.

Po złożeniu podpisów pod intercyzą Ben i Narcy zamieszkali w Fort Lauderdale, w rezydencji o powierzchni sześciu tysięcy metrów kwadratowych. Wedle biografów Narcy nowa Lady Fontainbleau, dopiero wtedy przefarbowała włosy na czarno, tandetne sukienki zastąpiła gustownymi garsonkami, a nawet założyła własną firmę konsultingową.

Nieustannie musiała jednak konkurować z matką Bena. Fort Lauderdale było za małe, by mogły nim rządzić dwie królowe. Relacje między kobietami stały się napięte i nieprzyjazne. W filmie Zalli między Paz Vegą a kreującą rolę Bernice Candice Bergen ewidentnie iskrzy. Trudno się dziwić, bo kobiety jednocześnie różniły się od siebie wszystkim i były do siebie nieprzyzwoicie podobne. Obie egoistyczne, chciwe i zazdrosne, a w dodatku przyzwyczajone do luksusu, z którego nie zamierzały rezygnować. O ile Bernice nie miała się czego bać, o tyle intercyza postawiła Narcy w niepewnej sytuacji. Zaczął w niej narastać lęk. Bała się zdrady i rozwodu, bo wtedy cały majątek zostałby w rękach matki Bena. Kiedy złość sięgnęła zenitu, a próba otrucia (!) teściowej nie powiodła się, Narcy zdecydowała się wynająć płatnego zabójcę. Podobno Bernice miała zostać tylko pobita i nastraszona...

Narcy Novack i Ben Novack (fot. screen Youtube.com)Narcy Novack i Ben Novack (fot. screen YouTube.com)

Żegnaj, laleczko!

Autopsja wykazała, że 87-letnia kobieta miała liczne i poważne urazy głowy, roztrzaskaną szczękę i złamany palec. Ślady krwi znajdowały się zarówno w jej domu, jak i w samochodzie. Policja uznała jednak, że starsza pani uległa wypadkowi. Potknęła się, przewróciła i zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Podobno anonimowy świadek wysłał do śledczego list, w którym twierdził, że Bernice padła ofiarą zbrodni doskonałej. To jednak niczego nie zmieniło, a fakt, że zlecenie jednego morderstwa uszło Narcy na sucho, zachęcił ją do działania na większą skalę.

Wedle hipotez kryminologów kobiety zabijają z podobnych pobudek, co mężczyźni. Kiedy zlecają zbrodnie, kieruje nimi głównie chciwość. Zwykle nie płacą zabójcom przed, ale po wykonaniu zadania, z pieniędzy, które odziedziczą po śmierci ofiary. Większość zabija też z zazdrości. Mindy Sanghera odsiaduje dożywotni wyrok w brytyjskim więzieniu w Derbyshire za zabójstwo ciężarnej żony swojego kochanka, biznesmena. Jodi Arias, piękna blondynka, została skazana na karę śmierci za zabójstwo pierwszego stopnia. Ofiarą był jej niewierny mąż, Travis Alexander. Osiemnastoletnia Rachel Wade zadźgała nową dziewczynę swojego byłego chłopaka. Skazano ją na dwadzieścia siedem lat pozbawienia wolności za morderstwo drugiego stopnia.

Ben, niczym prawdziwy suberbohater, staje w obronie Narcy zaatakowanej pod nocnym klubem. Po tym incydencie spędzają razem pierwszą wspólną noc (fot. HBO / kadr z filmu Ben, niczym prawdziwy suberbohater, staje w obronie Narcy zaatakowanej pod nocnym klubem. Po tym incydencie spędzają razem pierwszą wspólną noc (fot. HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza")

W przypadku Narcisy do głosu doszła także zazdrość o relację męża z jej córką z pierwszego związku. May Abad wychowywała się samotnie, tak jak kiedyś Ben. Kiedy dorosła, przybrany ojciec zaangażował ją w działania swojej firmy. Relacje May z matką nie były ciepłe. To z Benem zaczęły ją łączyć wspólne sprawy. W „Pięknej i zabójczej” Zalla obsadza w jej roli drobną aktorkę o dziewczęcej urodzie - Seychelle Gabriel. W rzeczywistości May była bardziej postawną kobietą niż Gabriel i w 2009 roku była już matką samotnie wychowującą dwóch synów. Zalla nie wchodzi głębiej w jej historię. Skupia się na pokazaniu, jak Ben dorasta do roli ojca. Punktem kulminacyjnym tego dojrzewania jest złożona przez niego propozycja legalnego uznania May za córkę. Taki obrót zdarzeń szczególnie zaniepokoił filmową Narcy. Przestraszyła się, że straci majątek na rzecz zaadoptowanej przez męża własnej córki. Po śmierci Bena May zostałaby jedyną spadkobierczynią fortuny.

W dodatku w 2008 roku wyszło na jaw, że Ben Novack ma romans z Rebeccą Bliss, luksusową prostytutką i aktorką występującą w filmach porno. Ben odpowiedział na jej anons w internecie, wkrótce potem wynajął dla niej umeblowane mieszkanie i kupił szczeniaczka. W styczniu 2009 roku Narcy zaoferowała Rebecce dziesięć tysięcy dolarów w zamian za zerwanie stosunków z Benem. Porno-gwiazda odmówiła. Nie uwierzyła też, że Ben przestanie ją utrzymywać, bo długo nie pożyje.

Ucisz go poduszką

Rzekomo z braku dowodów Narcy Novack postawiono w stan oskarżenia dopiero rok po zleceniu zabójstwa męża. Śledztwo w jej sprawie rozpoczęto jednak niemal natychmiast po wyniesieniu ciała Bena jun. z nowojorskiego hotelu. Podczas przesłuchania na policji, udostępnionego online przez NBC News, Narcy mówi, że czuje się winna, bo mogła nie domknąć drzwi do ich pokoju hotelowego. Tłumaczy też, że nigdy wcześniej nie widziała zabójców, i sugeruje, że Ben mógł popełnić samobójstwo.

Narcy flirtuje z jednym z klientów Convention Concepts Unlimited. Chwilę później zabierze go na drinka. Ben zostanie sam w biurze (fot. HBO / kadr z filmu Narcy flirtuje z jednym z klientów Convention Concepts Unlimited. Chwilę później zabierze go na drinka. Ben zostanie sam w biurze (fot. HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza")

14 lipca 2009 roku Narcy zgodziła się wziąć udział w przesłuchaniu z wykrywaczem kłamstw. Badanie trwało 13 godzin. Detektor potwierdził, że kobieta nie mówi prawdy. Jaka więc była prawda o śmierci Bena jun.? Na łamach „The Journal News” Jonathan Bandler dokonał rekonstrukcji przebiegu zbrodni.

9 lipca 2009 roku Ben, jego żona i jej córka meldują się w hotelu Rye Brook, gdzie Convention Concepts Unlimited organizuje konferencję dla Amway Global, swojego największego klienta. Dzień później Cristobal Veliz (brat Narcy), Alejandro Garcia i Joel Gonzales podjeżdżają pod hotel, żeby zbadać teren.

12 lipca o godz. 3.30 nad ranem Veliz i jego teść Denis Ramirez odbierają Garcię i Gonzalesa z Cross Bay Motor Inn w Queens.

O godz. 6.39 Narcy dzwoni do Ramireza. Garcia i Gonzales podjeżdżają do hotelu. Ramirez zostaje w samochodzie.

Jest 6.54, gdy Ben przeprowadza krótką rozmowę telefoniczną z kierownikiem hotelu. Chwilę potem Narcy wpuszcza zabójców do pokoju. Mężczyźni krępują nogi i ręce Bena srebrną, wzmocnioną taśmą klejącą. Zanim zakleją mu nią usta, Narcy podaje im poduszkę, która ma stłumić krzyki. Ben dławi się krwią i wymiocinami. Garcia i Gonzales okładają go ciężarkami. Finalizują zbrodnię, wykłuwając mu oczy scyzorykiem.

O 7.11 Garcia i Gonzales mijają hotelowe lobby i opuszczają budynek. Osiem minut później Narcy schodzi na śniadanie. Przechodzi na wprost kamery przemysłowej. Niespełna pół godziny później „odkrywa” ciało męża. Gra przerażoną. W filmie Zalli Paz Vega nie jest ani wstrząśnięta, ani zmieszana. Kreowana przez nią Narcy już planuje, jak pozbyć się córki, która stoi jej na drodze do pełni władzy nad fortuną. Zorganizowaniem zabójstwa May podobno miał się zająć drugi brat Narcy, Carlos. Dziewczyna nie została jednak zaatakowana. Narcy wykorzystała ją później w sądzie. Usiłowała obciążyć córkę winą za zaplanowanie własnych zbrodni.

Tańcz, głupia, tańcz

Po zabójstwie Bena Narcy natychmiast podjęła z jego kont firmowych 105 tysięcy dolarów. Część tych pieniędzy trafiła w ręce współpracujących z nią płatnych zabójców. Wedle danych opublikowanych na łamach „Miami Herald” Garcia otrzymał wynagrodzenie w wysokości 600 dolarów za pobicie Bernice Novack ze skutkiem śmiertelnym i 15 tysięcy dolarów za zamordowanie Bena. Wkład Gonzaleza w zbrodnię Narcy wyceniła na zaledwie trzy i pół tysiąca dolarów.

26 sierpnia 2009 roku po raz drugi w tym miesiącu Narcy zjawiła się w banku na Florydzie. Uzyskała dostęp do skrytek należących do jej męża i teściowej, choć nie miała do tego uprawnień. Pracownikowi banku wytłumaczyła, że mąż jest w domu i wpadnie po południu dopełnić formalności. Scena w banku jest tą, od której zaczyna się film Zalli. Zabójczo piękna Narcy, z pieskiem na rękach, dużym dekoltem, obezwładniającym urokiem i kluczykiem do sejfu zawieszonym na łańcuszku wiszącym między piersiami, nie trafia na żaden opór.

Narcy i Ben (fot. screen z YouTube.com / HBO / kadr z filmu Narcy i Ben (fot. screen z YouTube.com / HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza")

Kryminolodzy zwracają uwagę na interesujący fenomen, któremu Zalla poświęca sporo miejsca w fabule „Pięknej i zabójczej”. Mówi się, że kobiety, które zabijają dla pieniędzy, nie potrafią sobie odmówić odrobiny przyjemności tuż po dokonaniu zbrodni. Kupują buty i sukienki, wychodzą na kolacje, symbolicznie farbują włosy, a żałobę udają szczególnie niezgrabnie. Narcy bawi się na całego. W filmie Zalli relaksuje się nad basenem w skąpym bikini i wydaje huczne przyjęcia na jachcie. Podczas jednego z nich otrzymuje wezwanie do sądu. W połowie 2010 roku 55-letnia Narcy Novack, jej o trzy lata starszy brat Cristobal Veliz, Joel Gonzales i Alejandro Garcia zostają postawieni w stan oskarżenia. Denis Ramirez sam zgłasza się na policję. 15 lipca 2010 roku koroner sądowy uznaje, że śmierć Bernice była efektem zbrodni, a nie wypadku. 23 kwietnia 2012 roku rozpoczyna się trwający dziewięć tygodni proces.

Prokurator okręgowa Janet DiFiore określiła podejrzanych mianem „współczesnych wrogów publicznych”. Julie K. Brown podaje, że podczas rozpraw zapisane zostały cztery tysiące stron zeznań. Pojawiło się około czterdziestu świadków i zaprezentowano ponad trzysta dowodów rzeczowych. 17 grudnia 2012 roku Narcy i Cristobal zostali skazani na dożywocie. Narcy uznano winną 12 z 13 postawionych jej zarzutów (m.in. stosowanie przemocy domowej, pranie pieniędzy i kradzieże). Werdykt został ogłoszony w Sądzie Okręgowym w White Plains w stanie Nowy Jork. Timothy O'Connor relacjonujący proces na łamach „Newsday” pisał, że Narcy Novack, była striptizerka, dziś związująca długie, siwiejące włosy w koński ogon i ubrana w szaroniebieski kombinezon więzienny, nonszalancko odmawia wysłuchania wyroku. Elliott Jacobson, asystent prokuratora, powiedział, że oskarżeni to patologiczni kłamcy i wyjątkowo groźni socjopaci.

Finałowa rozgrywka

Bez wątpienia Narcy miała jednak o co walczyć. Scenografia i kostiumy w „Pięknej i zabójczej” oddają rozmiary fortuny, o jaką toczyła się wojna. Pierwsze raporty szacowały, że wartość majątku Bena Novacka oscylowała między 6 a 10 milionami dolarów. Wartość samej kolekcji gadżetów z Batmobilem w roli głównej wyceniono na milion dolarów. Wszystkie zabawki Bena zajmowały cztery magazyny. Poza tym w skład majątku wchodziły dwie sąsiadujące posesje w Fort Lauderdale, dziewięć samochodów (w tym ford thunderbird z 1957 roku, ford coupé rocznik 1962, jaguar XK E series II z 1970 roku, jaguar XJ SC V12 z 1988 roku i nowy cadillac escalade) oraz jacht „Biała Błyskawica”.

Ben właśnie wrócił z podróży służbowej. Przywiózł Narcy piękną biżuterię. Z poczucia winy? Kilka godzin wcześniej pożegnał się z kochanką (fot. HBO / kadr z filmu Ben właśnie wrócił z podróży służbowej. Przywiózł Narcy piękną biżuterię. Z poczucia winy? Kilka godzin wcześniej pożegnał się z kochanką (fot. HBO / kadr z filmu "Piękna i zabójcza")

Według informacji prasowych z lutego 2013 roku Narcy, odsiadująca już wyrok dożywocia, domagała się praw do majątku zamordowanego męża. Zgodnie z prawem obowiązującym na Florydzie skazani nie mają możliwości dziedziczenia fortuny po swoich ofiarach. W roli spadkobiercy mogą wystąpić wyłącznie May Abad i jej synowie. Po śmierci Bena i ujęciu Narcy lista członków rodziny chętnych do zastąpienia May i jej dzieci w tej roli wydłużyła się w mgnieniu oka. Pojawili się na niej rozmaici kuzyni, bracia kuzynów, siostry sióstr i Ronald Novack, przez lata zaginiony, adoptowany syn pierwszej żony Bena Novacka sen., któremu przyszywany ojciec, dla świętego spokoju, zapisał kiedyś w testamencie jednego dolara.

Z przedłużających się procesów nikt nie korzysta, a fortuna topnieje. Dziś majątek Novacków jest warty zaledwie 4 miliony dolarów. Według doniesień „Estate Denial” z 16 stycznia 2016 roku May Abad ma jednak otrzymać jednorazową kwotę w wysokości 150 tysięcy dolarów, a funduszami powierniczymi jej dwóch synów będzie zarządzać Bank of America, który zdecyduje, w jakiej formie i wysokości będzie im wypłacana gotówka. Zapadną też decyzje na temat rozdysponowania majątku lub jego spieniężenia. Czy pozostali członkowie rodziny zaakceptują wyrok sądu? A może chciwość, zazdrość i nienawiść nigdy nie przestaną grać pierwszych skrzypiec w sadze o rodzinie Novacków?

 

5 lutego o godz. 20.00 HBO pokaże film „Piękna i zabójcza” (reż. Christopher Zalla)

 

Anna Bielak. Konsultantka scenariuszowa, selekcjonerka Krakowskiego Festiwalu Filmowego i dziennikarka współpracująca m.in. z Dwutygodnikiem, „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Urodą Życia”. Fanka mocnej kawy, dobrej literatury, długich podróży, niezależnego kina i rozmów z twórcami, których (jeszcze!) nikt nie zna.

Polub Weekend Gazeta.pl na Facebooku

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • joanna_can

  Oceniono 52 razy 42

  Pani Anna Bielak jest byc moze dobra konsultantka scenariuszowa, pisze jednak bardzo zle. Tekst jest chaotyczny i niechlujny.
  Mam nadzieje nigdy juz nie czytac jej artykulow.

 • 2random

  Oceniono 16 razy 4

  Ze zdjęć wynika, że "piękną" miała silikony już na brzuchu i była wątpliwej urody. Do tego "zawód" ... Trzeba być idiotą, żeby żenić się z przechodzoną, wiekową striptizerką - czytaj "dziwką". Gość uwierzył, że nagle, dziwka, z łasej na kasę, stanie się przykładną żoną? Za naiwność i głupotę się płaci - czasami życiem.

 • mg_0

  Oceniono 4 razy -2

  Ann Perkins! ^.^

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX