Ingrid Bergman

Ingrid Bergman (fot. pixabay.com / CC0 Public Domain)

ludzie

"Zwyrodniała pani Bergman". Historia kobiety namiętnej

Nie chcę, aby ludzie zapamiętali mnie jako tę, która wywołała jeden z największych skandali XX wieku, nie chcę być personifikacją kobiety upadłej - mówiła u kresu życia Ingrid Bergman. Nieświadoma, że w XXI wieku nic nie starzeje się tak szybko jak skandal i że nie z jego powodu zasłuży na pamięć kolejnych pokoleń.
Zobacz także
Komentarze (119)
Zaloguj się
 • mariarkad7

  Oceniono 420 razy 400

  Artykuł rzeczowy, ciekawy, pełen faktów z życia jednej z najlepszych aktorek kina światowego i jednej z największych skandalistek (ale, czy taką była?). Trzeba przeczytać ten artykuł. Polecam. Autorce dziękuję.

 • 2-julita

  Oceniono 286 razy 270

  była piękną kobietą
  jej piękna twarz bez śladu silikonu i botoksu- dzisiejsze twory powinny jej tylko pozazdrościć

 • jawanda

  Oceniono 198 razy 184

  Ingrid Bergman to aktorka wybitna,zjawiskowa i nieprzeciętna.Dziś takich aktorek nie ma.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 182 razy 172

  Lepiej gdyby na wyborcza.pl oraz gazeta.pl były takie artykuły częściej, pokazywane na dłużej nawet 2-3 dni, niż śmieci promowane co dwie godziny z nastawieniem na kliki oraz komentarze zniecierpliwionych czytelników, mających dość "artykułów" "pół-akapitowych" złożonych z napisu "cenisz ble, ble, ble za 99groszy" oraz ćwiartki błędów lub gazetoneologizmów typu "fakszejwing".
  Gazeto-Daily Mailem nie będziecie, więc ścigać z onetem się nie musicie, bo dno tak jak onet osiągnęliście już dawno. Jesteście Tabloidem, a mogliście być poważną gazetą, jak w początkach swojego istnienia. Szkoda. Czyżby nie było szansy na zmianę polityki? Na artykuły jak powyższy częściej, pisane, przygotowywane przez dziennikarzy a nie tylko znajomych pociotków czy darmowych powerstażystów marzących o etacie, którego nigdy nie dostaną? Jest wielu wspaniałych artystów - warto pisać takie artykuły, a każdy przeczyta je z przyjemnością.

 • nowel1

  Oceniono 141 razy 129

  Dobrze napisany, interesujący, w świetnym stylu artykuł.
  Poproszę więcej tekstów pani Uli Ryciak, pierwszy raz od dawna, czytając artykuł w sieci, nie jestem rozczarowana poziomem dziennikarskim i stylem.

 • 1234qwerty

  Oceniono 97 razy 81

  Szok taki artykuł w GW ????

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 91 razy 81

  A teraz mam prośbę do Uli Ryciak oraz gazety:) Dziękuję za świetny artykuł, krótki niestety, syntetyczny, ale widać, że było jakieś badanie materiałów, jakieś przygotowanie a całość dobrze napisana. Teraz proszę o artykuł o mojej ukochanej artystce Grace Jones:)

 • cirano

  Oceniono 75 razy 63

  Wspaniała babka trochę może nie pasująca do swego czasu. Była wolna , żyła bez pruderii typowej do tamtych czasów. Polacy raczej powinni się za nosy złapać i nie krytykować bo i tam podobne kwiatki były, że wymienić tylko Konopnicką czy Marię Skłodowską. Kochały życie no i co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX